2015 Niva ve Urban

Başlatan babaluga, Kasım 26, 2014, 12:57:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

atinco

av.mehmet

Hep aksilikler çýktý, ama bu defa sýfýr urbaný getirtiyoruz 10 güne kadar
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

iirfan

Evet Mehmet bey, Urban' dan haber var mý?

babaluga

Mart baþý Suzuki tekrar geliyor Türkiye'ye.. Ben nasýl Duster'a kaçtýysam sanýrým Jimny'e de kaçan bir grup olacaktýr buralardan.. Lada Türkiye'nin (hala böyle bir kurum varsa tabii) "baþarýlý" politikalarýndan dolayý :)

atinco

Bunca zamandýr bu iþin çözülememesi, üstüne bir de Ruslarla bu son gerginlik çok can sýkýcý. Umarým daha kötü olmadan çözülür iþler.

Yevgeni

Insanlar Jimny'e kacar, Duster'a uzar Babaluga. Ha ortami da birakir kacarsa, o ayri. Kendisini kullandigi aracla tanimlayip var edenler elbette ortamdan da uzak durur, yeni ortamlar, turdesler arar.
NivaTR'yi ilk basta mutevazi bir ortam olarak var edelim, sadece Niva kullanicilari degil, ortamdan keyif alan herkesin platformu olsun demistik. Sanirim oyle de oldu.
Lakin gercek hayatta bir araya gelmeler, pesinden araziye yollandigimiz insanlar bu dunyadan gidince kendiliginden bitti. Ikise ucer insan bir araya geliyor, bir topluluk durumu da kalmadi. Belki buna bizzat biz sebep olmusuzdur, bilmiyorum.
Sunu soylemeye ugrasiyorum aslinda; kullandigin Niva olur, Renault 12 olur, olur. Sonucta biraz muhabbettir derdimiz. O biterse, ortam da biter..

atinco

Aðzýna saðlýk Yevgeni.

Niva67

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Şubat 25, 2016, 08:52:48,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Sonucta biraz muhabbettir derdimiz. O biterse, ortam da biter..

Evet, katýlýyorum..

Forum' a adýný veren marka LADA/NIVA olsa bile, ''forum kurallarý'' içinde diðer marka araç sahiplerinin paylaþýmda bulunmalarýný

yasaklayan/kýsýtlayan bir madde yok bildiðim kadarýyla!..

Ne demiþ þair; ''Gönül ne kahve ister ne kahvehane, gönül sohbet ister kahve bahane!''.

Bu forumda da araç ne marka olursa olsun, asýl maksat iki satýr yazýp sohbet tadýnda paylaþýmda bulunmak

olmalýdýr kanýmca.. Yoksa, araçlar/markalar gelip geçicidir. Kalýcý olan ise dostluklardýr..

Ýki satýr ile, günlük sýkýntýlarýmýzdan bir nebze uzaklaþabilsek güzel olmaz mýydý?..

Ama, izlediðim kadarý ile; maalesef sürekli foruma girip de halen mesaj sayýsý ''0'' olan arkadaþlarýmýz var..

Tabii ki kimse kimseyi mesaj atmaya zorlayamaz ama, ara-sýra forumdaki arkadaþlarla iki satýrlýk paylaþýmda

bulunmak çok da zor bir iþ olmasa gerek..

Birazdan açacaðým bir topikte bu konuya yine deðineceðim..

Tüm arkadaþlara esenlikler dilerim..

babaluga

Sonuçta muhabettir ki derdimiz buralarda hala yazýyoruz iþte..
Ben durum tespiti eþliðinde yorum yapýyorum kimseye sataþmýyorum..
Sataþýyorsam da Lada Türkiye'ye sataþýrým.. :)
Bu site, araba üzerinden arkadaþlýðýn kurulduðu bir site.. Her anlamda yorum yazmayacaksak niye varýz burada? Sanki bana "yorum yaz ama olumsuz yorum yazma" diyormuþsunuz gibi geldi.. Foruma bir bakýn uzun zamandýr bir þeyler yazmayan insanlarýn son entrylerine hem de zamanýnda inanýlmaz yoðun yazanlarýn son girdilerine araçlarýnýn "satýlýk" ilaný mý diye.. Evet adam aracýný satmýþ gitmiþ.. Bu mudur istenen??  Ben de Lada'mý sattým ama hala buralardayým.. Neden sizce?? Öte yandan hepimiz yakýnlarýmýzý (çok yakýnlarýmýzý) kaybediyoruz yaþlarýmýz ilerliyor ve onlar uçuyor, bence forumun bu matem havasýný da bitirmesi lazým artýk.. Sevgiyle kalýn..

Yevgeni

Ortamda matem havasý deðil, bildiðin ölü topraðý var. Öte yandan sataþma hiç aklýma gelmemiþti Babaluga. Senin yazdýklarýn olan bitene ýþýk tuttu neticede ben de iþaret ettiðini pekiþtiriyorum.

Ama bakýyorum gez-toz-arazi ortam forumlarýna, hepsi ayný durumda. Sanýrým bu arazide dolanma, 4 çeker yapma etme iþleri hýzlý tüketildi, insanlar bir durdu cepte para etrafta insan kalmayýnca.

Traktörü yapan girdi ormana gar gar, ortalýk bir tarumar oldu sanki HES, HÜS, maden benzeri þeyler yeterince tahrip etmiyormuþ gibi. Hop her mahallede bir off road kulübü kurdular, hop off road oyunlarý, müsabaka, toplu geziler, hop öyle oldu hop böyle oldu ama aslýnda "olmadý".

Sonuçta bir heves çoðu insana göre. Hýzlý alevlendi, ayný hýzla söndü. Daha doðrusu bende söndü misal ama benim arkamdan bir baþkasý geldi. Bir sektör oluþtu, dükkanlar var, cayýr cayýr ekipman satýyorlar.

Konu bu frekanslarda dolanýrken, insanlar birbirlerini kullandýðý araçlara göre deðerlendirirken biz Niva kullanýcýlarýnda pek iþtah kalmadý. Kendi kabuðumuzda takýlýyoruz. Zaten bu aracýn kullanýcýlarý genelde avcýlar, onlarýn da muhabbeti ateþ baþýnda, internet ortamýnda deðil.

Dün akþam Emre geldi Ýzmir'den, Moðolistan'a gidip dönen Emre. Oturduk lafladýk, misafirlik ettik. En güzel örnektir aslýnda. Bir gün buraya yazdým "Karadeniz'i turlayacam gelen var mý?" diye. Emre dedi "Ben gelirim". Tanýmazdým adamý, 1 kere Kaz Daðlarý'nda ayný tayfayla turlamýþlýðýmýz var, Merhaba, merhaba. Ama 2 araba dolandýydýk Karadeniz'i. Misal bu adam öyle güzel bir arkadaþ oldu. Önemli olan bu "arkadaþ" kýsmý zaten.

Yusuf Abi göçünce insanlar yeni "kaptan" tayin etmek eðilimine girdiler niyeyse. Sonuçta bizi daðda bayýrda sürükleyen bir kaptandý. Dedim bundan kelli herkes kendi kendinin kaptaný olsun. Hem Yusuf Abi'nin yerine kimse geçmiþ olmasýn, hem de adam o kadar gezdirdi, gösterdi, artýk öðrenmiþizdir nasýl dolaþýlmasý gerektiðini. Ama çok az bir araya gelebildik, o çok azý da adamýn mezarý baþýnda oldu.

Ha yine muhabbet devam ediyor ortamda. Sýkýlan gidiyor ama, muhabbet az da olsa var. Mehmet (Kocaali) dýþýnda pek dolanan da yok..

Niva67

Hoca Nasreddin' in fýkrasý geldi aklýma birden..  ::)

babaluga haklý..  ;)

ben de haklýyým!..  :-\

YEVGENÝ de haklý!..  ;D

av.mehmet

Malesef rusyayala sorun, döviz kurundaki artýþ derken sýfýr araç iþinin üstesindem en azýndan þimdilik gelemedik..2012 model bir araç alýp onun restorasyonuna baþladýk..
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

atinco

Durgunluðun teknik bir sebebi de var. Benim devamlý girdiðim okuduðum sayfalar var. Gazete okur gibi.Onlardan biri de bu forum idi. Sitenin düzeltilme iþi olup da uzun süre girilemeyince gündelik rutinden ayrýldý. Fakat yine de ben hala o yüzden durgun sanýyorum. Yani eski hareketliliðine ulaþmamasý bu yüzden diye hala bekliyorum.

babaluga

Foto yüklenemiyordu bir ara düzeltildi mi? Bir de bu forumlara foto yüklemek gerçekten eziyetmiþ sosyal medya yaygýnlaþtýkça bunu anladým..

Bir öneri olarak;
(belki de vardýr) neden facebook da "Niva TR" nin bir grubu yok??
Zannýmca bu sitenin reklam geliri de yok galiba.. Orasý daha aktif olabilir..

atinco

Lada Niva - Türkiye ve Lada Niva 4x4 var, ilki son günlerde baya aktif. Hangisi bizimkiydi yav bunlarýn?