NIVA SNORKEL UYGULAMALARI

Başlatan Yevgeni, Mart 15, 2008, 06:16:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

kaneruslu

Performans konusunda sorun olsa putin in nivaya takmazlardý ,   :) ayrýca benim dýþýmda yavuz abide denemiþ oldu

Tolga

Alıntı yapılan: kaneruslu -  Mayıs 10, 2010, 10:14:43

Performans konusunda sorun olsa putin in nivaya takmazlardý ,   :) ayrýca benim dýþýmda yavuz abide denemiþ oldu

ben açýkcasý su geçiþi için deðil performans için takmak istiyorum.
Tolga

dogan54

Alıntı yapılan: Tolga -  Mayıs 13, 2010, 01:42:18
ben açýkcasý su geçiþi için deðil performans için takmak istiyorum.

Þnorkel sadece su geçiþleri için yarar saðlar,aslýnda motor performansý için olumsuz etki bile yapar..
Motora giren havayý zorlaþtýran herþey performansý olumsuz etkiler.Motor karþý basýncý yenmek için eksta güç harcar.
Þnorkel borusunun uzunluðu, giren havaya karþý direnç oluþturur,bu yüzden bazý modellerinde hava içeri rahat girsin diye giriþ aðzý öne dönüktür.
Bu bahsettiðim belki pratikte çok bir þey farkettirmez ama teorik olarak böyledir.
4x4 baska,
NiVA baska..

Tolga

Abi aðzý öne dönüklüðü hareket halinde bir þey ifade edebilir ama bu durumda da yaðmur çamur da içeri yönlenir, kepçe gibi oluyor zaten.

dar alanlarda, ileri geri debelendiðimiz yerlerde zaten hayli ýsýnmýþ ve zorlanmýþ bir motorun yanýndan, kaput içindeki havayý çekeceðine, dýþardan taze hava çekmesi motoru rahatlatacaktýr, ha fark edilir bir performans yaratýrmý gerçekten bilemem ama düz mantýk düþünüyorum, modifiyeciler taze ve soðuk hava için binlerce Euro harcayýp cold intake taktýrýyorlar. sýrf motorun yanýnda deðil ön panjurda hava emsin diye satýnan standart boru min 1 mt. ve helezonlu, bu þnorkel ne kadar direnç oluþturur bilemedim orasýný.

þahsi fikrim arz ederim :)
Tolga

metin.elbeyli

Snorkel yapýsýndaki köþeli dönüþler türbilansa sebep olarak bir miktar direnç oluþturabilir. Ancak sanýrým daha önemli olan: havanýn kat edeceði yolun uzunluðu deðil, bu yol üzerinde kesit daralmasýna uðramamasý olur. Hava hattý boyunca, köþeli hatlardan geçen hava akýmýnýn uðradýðý türbilans sebepli dirençler de ihmal edilebilir deðerler olur herhalde.

reis28

Kaner den iki arac için bu þinorkellerden aldým ve araclara montajlarýný yaptým niva için üretilmiþ en güzel þinorkel diye bilirim niva bir tarzdýr þinorkelide kendine has bir tarzý olmasý açýsýndan nivayý tamamlamýþtýr araclardan biri karbiratörlü. Karbiratörlü arclarada cok rahat tabik edile bili yor tavsiye edilir
DURSUN USTA 05364629668

Yevgeni

Dursun usta, fotoðraflarýný çektiysen yüklesene buraya..

reis28

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mayıs 15, 2010, 10:46:31
Dursun usta, fotoðraflarýný çektiysen yüklesene buraya..

Yavuz fýrýna verdim daha yeni piþiyor birazdan hazýr olur taze taze
DURSUN USTA 05364629668

reis28

Ýlk resimler geliyor bu karbiratörlü model

DURSUN USTA 05364629668

reis28

Bu da enjeksiyonlu model montajý tam bitmedi

DURSUN USTA 05364629668

colins

Bugün Resi e uðradým, daha önce Kaner ve Yavuz Abinin aracýnda uygulamalarý görmüþtüm.Yine tekrarlýyorum bizim gibi arazide fazla debelenenler ki özelikle yeni model araçlarda kesinlikle uygulanmasý gereken bir aparat.Performansa olarakta uygulanan araç kullanýcýlarý gerekeni söylüyor.

diff-lock86

dizayný süper ya bu þnorkelin ya evet Kaner abinin Yavuz abinin aracada inanýlmaz yakýþtý bunlarda þahane olmuþ
instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr

kocaali

bir soru; þnorkeli a sütununa nasýl tutturuyoruz??
No mud, no fun...

hakanbusa

kocaali

baþka herhangi bir baðlantý aparatý yok mudur, direk kaportaya yapýþtýrýyoruz yani.. e kolaymýþ o zaman :)
No mud, no fun...