4x4 seçimi

Başlatan kocaali, Mart 11, 2012, 05:43:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

akýn61

wastii  xt 600 den memnunmusun aceba?
Bize her yer TrabzoN

kocaali

4x4 seçimi diye baþlamýþtýk konuya ama olay motosiklet seçimine döndü ve onu da eni konu tartýþabiliyoruz, etraflýca konuþabiliyoruz..  seviyorum ben bu ortamý, ne kadar farklý bakýþ açýsý ve fikir, ne kadar tecrübe zenginliði var aramýzda, o oranda birþeyler katabiliyoruz birbirimize.. hepiniz saðolun abiler, çok saðolun, herþeyden önce samimiyetiniz ve dostluðunuz için..
No mud, no fun...

taiga

Motora bulaþma derim Mehmet... Bu ülkede yapýlacak iþ deðil... Yada en azýndan sana uygun deðil...

Ýlla kararlýysan konuþuruz modelleri hep birlikte Kocayayla da...

Lakin XL200 cidden iyi bir öneri, belirteyim...

Not: 14 senedir olaki güneye yerleþince alýrsam bunu alýrým dediðim model BW100 dür.

wastiee

akýn; xt600e 'i daha geçen hafta alabildim, hava durumlarý yüzünden de çok kýsa mesafelerde kullanabildim henüz. Ama þimdiye kadarki durumla çok memnunum, tek çekincem hýzlý satýlýp satýlamayacaðý (125lik motorlarýn çok yoðun piyasasý var mesela)
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

wastiee

Alıntı yapılan: taiga -  Mart 12, 2012, 11:19:49
Bu ülkede yapýlacak iþ deðil...
çok akýl karý deðil gerçekten de, katýlýyorum :)
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

Yevgeni

Kim akýllý?
Kim deli?

taiga

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mart 13, 2012, 11:50:58
Kim akýllý?
Kim deli?

Yavuz,

Bu ülke insaný tarafýndan motorsiklet ve dahi bisiklet taþýttan sayýlmýyor...

Tek örnek vereyim, yanýlmýyorsam Balýkesir yolundaydým, karþýdan gelen amca beni gördüðü halde önündekini solladý ve direk üstüme geliyor...

Mantýðý basit, bu kenara kaçar kolayca, kaçmasa da olur gerçi diye de düþünüyor olabilir...

Daha geçenlerde Ankarada çevre yolunda bisikletçi arkadaþa çarparak öldürdüler sonra da kaçýp gittiler... Hastaneye götürülse yaþardý büyük ihtimalle...

Kabul ediyorum saçmasapan motor kullanan kuryeler, pizza taþýyanlar vb. var bu da insanlarý motorculardan soðutuyor ama gene de gerçek deðiþmiyor. Bu ülkede motor kullananýn en ufak bir deðeri yok insanýmýzýn gözünde.

Avrupada ise tam tersi, bisiklet yollarýný mý söyleyeyim yoksa motoru görünce yavaþlayan yol veren araç sürücülerini mi...

Yahu trafik polisi beni uyarýyordu farýn açýk geziyorsun diye, daha ne diyeyim...

Çok enfes bir olay mý motor...

Evet...

Yeniden alýr mýyým...

Sadece güneyde küçük bir beldeye yerleþirsem, büyük kentte ise asla...

Yevgeni

Akýl karý deðil elbet.
Ama hangimiz akýllý dedim, demek istedim yani..

akýn61

xt 600 lerin piyasasýnýn nice motorlara göre daha iyi olduðunu biliyorum 1-2 sefer de kullanmýþ biri olarak çok hoþuma gidiyor aklýmda da yok deðil hani.
Bize her yer TrabzoN

seko

TR de araç kullanmak bile akýl karý deðil ki:).

10 senedir motora binerim.Hep büyük cc motora bindim.Ama hala binmeden önce gusul abdesti alýr,3 kulhu bir elham okuyarak yola çýkarým :)

Þunu da biliyorum bu kurt adamýn içine düþtümü illaki sahip olup binersin.Totoda seleye deðdimi satsanda geri alýrsýn.

þu anda ofisimin giriþinde bile dekor olarak bir iki teker var :)

kocaali

Alıntı yapılan: taiga -  Mart 13, 2012, 01:22:46
...Bu ülke insaný tarafýndan motorsiklet ve dahi bisiklet taþýttan sayýlmýyor...
... Bu ülkede motor kullananýn en ufak bir deðeri yok insanýmýzýn gözünde...
...Çok enfes bir olay mý motor...
Evet...

tüm söylediklerine sonuna kadar katýlýyorum abi, istisnasýz..Türkiye'nin birçok yerinde motosiklet kullanmak otomobil kullanmaktan çok daha riskli, hem de hayati riskin boyutu karþýlaþtýrýlamayacak kadar büyük. Bilinçsizce motosiklet kullananlarý dahil etmezsek bu riski yaratan da çoðu zaman motosiklet kullanýcýlarýnýn kendileri deðil, ayný karayolunu paylaþtýðýmýz diðer araçlar/þahsiyetler vs.. ne yazýk ki bu parametreler pek etki alanýmýzda deðiller, kolayca deðiþtiremeyeceðiz, uzun zaman lazým.

yalnýz benim bir þekilde gezmem, doðaya çýkmam lazým :)  içindeki vergi boyutu nedeniyle benzine verdiðim her kuruþa da iyiden iyiye caným sýkýlmaya baþladý..  saðlýk boyutunu da düþünerek bisiklete ve yürüyüþe yükleneceðim zaten ancak kýsa mesafelerle sýnýrlý kalacak.

trafikteki tehlikeleri ortadan kaldýrmak için arabanýn arkasýna römorku takýp, üstüne motosikleti oturtup araziye ulaþýnca indirip ona geçmek gibi bir alternatif çözüm üretilebilir ancak iyice ucu kaçýyor o zaman da :)

sonumuz hayýr olsun...

No mud, no fun...

Yevgeni

Mehmet, 2 tekere devam, projelendir olayý..

Harun

ben de ne zamndýr velespit alayým diye düþünüyorum sýrf þu saðlýk/hareket muhabbetine, :D
Mehmet sen iki tekere kaydýn iyiden iyiye,hayýrlýsý olsun...

giosué

Abiler bu iþin sonu kötü  :) sonunda olmayanda motor alacak galiba, ben emimin burda yazan herkesin içinde var bu 2 teker olayý da bence dizginlenmeli daha yaþým genç duygusal kararlar verebýlýrým bana iyi örnek olun  :)

Sonuç olarak abi bu iþe baþlýycaksan harbiden crossu boþver hele ki enduro abi ne gerek var diyorum ben sana enduro masrafý ayrýca araba masrafý gibi iþletim gideri olucaktýr sana o motor deðil bence baþka bir tutku enduro sonra deðiþik bir chopper görürsün aþýk olursun sesine görüntüsüne bu böyle devam eder ve bence tutkudan çok hastalýk bazen tedavi olunuyo bazen malesef sonuna kadar gitmiyor biryerde býrakmak lazým dýr bence ben cok týrsýyorum artýk arkadasýmýn kardesý fecý sekýlde hayatýný kaybettý motorla þehir içinde akan trafikte sonra ne oldu biliyomusunuz trafik akmaya devam etti hayatda sevdiði insanlarda devam etti ölen ölduðüyle kaldý motor olayýný sana asla asla öneremem abicim bu iþin þakasý yok eðer ana yollara çýkmýycaðýný bilsem al derim ama olmuyo bu motorlarýnda bakýma ýhtýyacý oluyor nasýl göturucen ana yollardan trafýkten yaný herturlu giricen trafiðe yani þöyle bir kendini hayal et cross motorun tepesinde 80-100 km trafikte ilerlediðini olur mu yani bir düþün ailen varsa sený düþünen  direk sök at kafandan illa alýcaðým diyorsanda  ufak arabayla taþýyabýleceðin bir scooter al abi daha öncede söyledðim gibi, bence sen bu motor olayýný býrak katlanýr býsklet al valla bak türkiyeyi dolaþýrsýn istersen onla 10 sn de katlar trene vapura arabaya býner indiðin yerde açar devam edersin amortýsorlu dýslý lastýklý olanlarýndan alýrsýn  dað bayýrda gezersýn tatýlede gidersin ailcek biner dolaþýrsýnýz ne vergi ne kaðýt iþi ne cevreye 1 gram zehirli gaz nede kilo fazlan olur dinle sen beni abicim

giosué

Hocam motoru taþýmak için

katlanýr bisiklet için

birde yanýnda taþýyabileceðin þiþme kanoda alabilirsin çok saðlam ve kullanýþlý pratiktir  hatta yelken kiti bile takabilirsin

bunlarýn hepsini motorlar hariç  :) yanýna alýp seyahate araçsýz bile cýkabilirsiniz binek aracýnýzla gerekli aparatlarla motor da taþýyabilirsiniz trafiðe kolay kolay motorla çýkmayýn

aklýma gelenler bunlar hocam doða seni çaðýrýyor  ;)