2006 1.7 motorda tekleme sorunu

Başlatan nivatr17, Kasım 03, 2010, 07:18:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nivatr17

2006  model niva 1.7 injeksiyonlu aracým  hem lpg de hem benzinde çalýþýrken.
tekleme yapýyor. rolantide daha belirgin  fakat  arada düzeliyor.. yani  kesik kesik tekleme yapýyor. 1. sýrada ki silindirden yaptýðýný tahmin ediyorum.çünkü onun buji kablosunu çekince herhangi bir deðiþiklik olmuyor. diðerlerinden birini çekince sarsýntýlý çalýþmaya baþlýyor. sorun 1.silindirde olduðu kesinde  acaba  sebebi  ne olabilir.  buji den elektrik geliyor. yani ateþleme yapýyor.  ayrýca  yolda  giderkende araç  arada  ataða  kalkýyor. sanýrým o esnada çalýþmayan silindir  devreye giriyor olabilir.
  gelibolu da olduðum için. usta imkanlarý sýnýrlý acaba  sorun nereden olabilir.  bilen arkadaþlar varsa  yardýmcý olursa  sevinirim...
Gelibolu  -1977-

nivatr17

2006 model nivalar da  beyin de yazýlým sorunu varmýþ diye  duydum  acaba  böyle birþey varmý  doðrumu yukarýda bahsettiðim tekleme  bu yazýlým sorunundaan olabilir mi..
Gelibolu  -1977-

Harun

aramýza hoþgeldiniz öncelikle.

yazýlým problemi yaþayan arkadaþlar ilk hýzlanmada bir yýðýlmadan þikayetçiydi yanlýþ hatýrlamýyorsam.
yine de ustalar daha isabetli cevabý vereceklerdir.

ERCO

bence yazýlýmla ilgisi yokdur yanlýþ yað kllanýmýndan lifter sýkýþmasý oluyordur ve teklemeye sebeb veriyordur
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

hakanbusa

Buji kablolarýný tekrar kontrol edin. Birde yetkili serviste test cihazýna baðlatýn. Yoksa deneme,yanýlma yoluyla çok uðraþýrsýnýz.

nivatr17

arkadaþýmýzýn dediði gibi yað 20 /50 konmuþ kareteri temizledik 10 numara yaðla yýkadýk 10 40 yað koyduk. fakat sorun tam olarak düzelmedi.araç ilk kalkýþta sorun yaþýyor 1200  1300   devirden sonra  düzeliyor. yüksek devirde herhangi bir sorun yok çekiþi de iyi  sorun sadece ilk kalkýþta acaba  sorun ne  olabilir.
bulunduðum yerde servis olmadýðý için test cihazýna baðlýyamadýk.
Gelibolu  -1977-

niva07

Geçmiþ olsun, aþaðýda linkini verdiðim konuya da göz atar mýsýnýz belki faydasý olur..

http://nivatr.com/nivaForum/index.php?topic=2696.0

nivatr17

arkadaþlar tekleme  sorunu 1 nolu enjektörün fiþi yerine tam olarak oturmadýðý için yapýyormuþ . soketi düzgün þekilde takýnca sorun çözüldü..  þuan tekleme yapmýyor.
  fakat rolantide  gaza birden yüklenince araba 1 sn ye  kadar gecikmeli ataða  kalkýyor.  bu durum bu araçlarda normal mi..
Gelibolu  -1977-

hakanbusa

Alıntı yapılan: nivatr17 -  Kasım 04, 2010, 04:20:38
arkadaþlar tekleme  sorunu 1 nolu enjektörün fiþi yerine tam olarak oturmadýðý için yapýyormuþ . soketi düzgün þekilde takýnca sorun çözüldü..  þuan tekleme yapmýyor.
  fakat rolantide  gaza birden yüklenince araba 1 sn ye  kadar gecikmeli ataða  kalkýyor.  bu durum bu araçlarda normal mi..

Kesin yazýlým hatasý var. Kaner bey'le irtibata geçin  Türkiye için yeni yazýlým yükleniyor. 2006 larýn kronik sorunu. Farklý Ülkeler için yazýlmýþ. 4 araca birden yapýldý. Kesin çözüm. Beyni söküp, kargoya verin Kaner bey hallediyor. Sakýn baþka yerini elletmeyin.

nivatr17

konuyu çelik motora mail ile ilettim sað olsunlar hemen geri dönüp telefon ile irtibat kurdular. rayan ibrahim bey di.. konuyla ilgilendi. beyin üzerindeki seri numarasýný istedi bende okudum. beyini çelik motora göndermemi istedi. dün gönderdim. bugün kargo ulaþýr sanýrým.yazýlým güncellemesi yapýlacak sonuç deðiþecek mi gelince göreceðiz. sonuçlarý yine paylaþýrým. ilgisinden dolayý ibrahim bey e teþekkür ediyorum...
Gelibolu  -1977-

Makrakanta

Benim 2006 dada ayný sorun vardý.Benimkindede lifterlere kabahat bulmuþlardý.Kesin garanti vermedikleri için lifterleri elletmedim.Çelik motordan Ýbrahim beylede görüþtüm.Servis lifter diyorsa lifterlerdendir dedi baþka bi þey demedi.
 Ama benimki sabah ilk çalýþmada yapýyordu.1 - 2 km gidip stop edip tekrar çalýþtýrdýðýmda problem geçiyordu.
 Ayrýca araç 2den 3.vitese geçerkende gaza yüklenince araç kýsa bir yýðýlma yaþýyordu.
  Sorun devam ediyorsa aracýn yeni sahibi inþallah bu konuyu okurda yazýlýmýný güncellettirir.
Aldým bir Niva çýktým daðlara Mevlam kayýra 2006 M

nivatr17

sayýn makrakanta ayný lþeylerden bahsediyoruz.. lada 2006  modellerin kronik sorunu galiba bu olay lifter sýkýþmasý dediler. komple 10 numara ince yaðla aracý çalýþtýrdýk temizledik yine ayný.. ilk çalýþtýrmada ayný problemi benimkide yapýyor. 1 2km gidip motor ikaz ýþýðý yanýp stop ediyor. tekrar çalýþtýrýnca herþey normal..
  ilk çalýþtýrmada boþta 3  5 dk çalýþtýrýrsan aragazlý falan ozaman yapmýyor..
Gelibolu  -1977-

kaneruslu

2006 model nivalarýn bazýlarýnda ecm yazýlýmýnda rakým sorunu var , araçlar deniz seviyesinin altýnda programlanmýþ , ecm yeniden programlanarak sorun gideriliyor.Arýza belirtisi olarak gaz tepkimesinde geç algýlama ve rolantide düzensiz çalýþma yapabiliyor.Aracýn garantisi olmasada çelik motor satýþ sonrasý olarak hizmeti ücretsiz olarak karþýlýyor , bilginize.

nivatr17

çelik motordan ibrahim bey eburadan teþekkür ediyorum. aracýn beyin 1 günde elime ulaþtý. araca baðladým. ilk izlenimim sorun tamamen ortadan kalktýðý. gaz abasýnca geç algýlama sorunu ilk çalýþtýrmada 1  2 km gidip yýðýlma sorunu ortadan kalktý.
ustaya gidip sýralý lpg nin beyni de programlattým lpg dede sorunsuz þekilde çalýþýyor. kalkýþlarda sürekli stop ettirdiðim için araç kullanmak eziyet gibi geliyordu..  1  2 þehir turu attým. araç kullanmaktan zevk almaya  baþladým..
  yorumlarýyla katký yapan yol gösteren tüm arkadaþlara teþekkür  ediyorumm...
Gelibolu  -1977-