ÝSTANBUL-ARTVÝN, ORADAN GERÝYE YÝNE ÝSTANBUL

Başlatan Yevgeni, Mart 25, 2010, 10:30:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

kocaali

11-17 temmuz arasý Ayder'de olacaðým; denk gelebilirsek orada görüþmek tanýþmak isterim. kuvvetle muhtemel araçsýz gideceðim ancak o gün rüzgar nereden eser bilinmez :)
No mud, no fun...

Yevgeni

Yevgeni

Alıntı yapılan: Harun -  Mart 25, 2010, 02:32:51
Yusuf abi sonuna kadar haklýsýn,
ben bir kerede 1 ay izin kullanabilmek için kýdem yaþý için dediydim.
emeklilik 56 da,þimdi var 32 yani 24 sene,yani þafak karanlýk yeterince ümit kýrýcý zaten durumum ???

Harun bizim patrona dedim, "ben kuzey Afrika'yý dolanmak isterim."
Dedi "ne kadar sürer?"
Dedim "3-4 ay".
Dedi "Hade len!"
Dedim "1 ay ver izin, Karadeniz'i dolanayým!"
Dedi "Temmuz'da git".

Olay böyle geliþti..

taiga

Alıntı yapılan: kocaali -  Mart 25, 2010, 07:14:48
11-17 temmuz arasý Ayder'de olacaðým; denk gelebilirsek orada görüþmek tanýþmak isterim. kuvvetle muhtemel araçsýz gideceðim ancak o gün rüzgar nereden eser bilinmez :)

Yahu Mehmet, ikimizde Bursa içindeyken görüþemezken, gidip Ayder de buluþursak... :D

colins

Valla Yavuz Abi eðer o zamana kadar yaþarsak bende gelmek isterim.Programým uyarsa bende varým ama 15 gün kýsa gelir.Bu rota üzerinde görülmesi gereken çok güzel yerler var ayak üstü bakýp geçilmemeli.

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mart 25, 2010, 09:25:54
Harun bizim patrona dedim, "ben kuzey Afrika'yý dolanmak isterim."
Dedi "ne kadar sürer?"
Dedim "3-4 ay".
Dedi "Hade len!"
Dedim "1 ay ver izin, Karadeniz'i dolanayým!"
Dedi "Temmuz'da git".

Olay böyle geliþti..

güzel taktik bende mi denesem ;)

bizim dükkanda sistem komple yenileniyor aðustos ayýna kadar izinler donduruldu,aðustos zaten ramazan ayý,o da öyle gider eylüle kadar,bayram mayram derken eylül de yandý,bu sene kayýþlar sýyrýlmazsa iyidir bende,halbuki ben de nevbahar ile birlikte planlar yaparým inceden diyordum.
umarým gönlünce olur temmuz...

farmacc

Bence araçlarý trene verin, uçakla gidip Kars ta teslim alýn ,oradan Doðu Beyazýt,Ani harabeleri,Çýldýr gölü rotasýyla Þavþat ,Maçahel derken karadeniz.Bilmiþlik olsun diye deðil ama Niva ile 3000 4000 km ,düþünmesi bile zor  :) 
Bu arada ben oralardaným, dayýmýn iddiasý Nivayý götütürsem 2500 e sýfýrlayýp getirmek Gürcistanda.Umulmadýk yedek parçalar alýnabilir ve vize de yok.
Yavuz abi hemen hayallere daldýrdýn beni saðolasýn ..

H@K@N

Alıntı yapılan: H@K@N -  Mart 25, 2010, 12:51:46
Ýnanýyorumki, bu rotaya baþka araçlarda, katýlacaktýr.

Yavuz bey ben sana söylemiþtim, bu güzel bir Karadeniz turu olacak.
Hakan TUTEKÝN
1959 BRh(+)
Sinanoba/B.Çekmece/ÝST

reis28

karadeniz turu kulaga hoþ geliyor ben zaten mutemelen temmuz ayýnda karadenizde olurum eczacý abinin dedigi gibi araclarý gemi yada trenle yollamak akabinde ucakla gidip dönüþüde karadenizi kýyý kýyý ve muhtemel yayla rotalarýndan tekrar istanbula dönmek þeklinde olabilir Trabzon limanýna sarayburnundan yazlarý gemi kalkýyordu bildigim kadarýyla
DURSUN USTA 05364629668

NÝVA 53

Yavuz abi mayýsta askerlik bitiyo bende rizeliyim zaten  alýrým bi niva beraber gideriz
Artýk benimde exterem NÝVAM var

ssbman

Harika bir plan aslýnda . Ama Saðlam co pilot olmalý ve süre 2 hafta zora sokabilir . Malum Keçiler hýz için deðil ve yorucu yolculuklar olacaðý kesin . bu nedenle acele edilmezse daha çok keyif alýnabilir .

Bu arada batumda çay molasý fikri ayrý bir güzel  :)Yada Gürcistanda komple bakým , parça deðiþimi vs  :D

Yavuz abi Yabandaki izoff karadeniz keþif turunu takip etmiþsindir . Orada ki gibi yol dýþý rotalar kullanýlmaz da sadece asfalttan gidilirse tat vermez diye düþünüyorum . Hem bu durumda Nivayla gitmiþ olmanýnda hakký verilememiþ olmaz mý  :) Bir rota hazýrlýðý ve belirlenmesi ortalama km hesabý ile planlamaya baþlanabilir ...

Benim keçi 94 model . Acaba bu yolculukta baþýmýza neler açar diye düþündüm biraz . Gerçi bakýmlarýný sýký tutuyorum meknaik bir sorunu yok . Gereksiz bir düþünce belki ama aklýmdan geçti . O tarihe kadar aklýmýzda kalan iþleri araç üzerinde halledip 2 kiþi katýlmak konusunda da konuþtuk . Çok cezbedici bir gezi . Nivayla olmasý baþka bir güzellik ...

Yevgeni

Yaylalarý ziyaret edeceðizdir elbet.
Kumho MT'ler caylaðýn üzerinde olacak, ama bu demek deðil ki bulduðumuz her deliðe girmeye çalýþacaðýz..

ssbman

Zaten oralarda her deliðe girmeye çalýþýlýrsak dönüþ uzuuun bir zaman alabilir  :) Söylemek istediðim Karadeniz keþif gezisi formatý yada Karadeniz Gezisi formatýndan hangisinin aðýr basacaðý idi .

OK 144 ile  nasýl olur o yol acaba  :)

Yevgeni

OK ile de gidilir.
Benim formatým mümkün mertebe merak ettiðim yerleri görmek.
2 haftayý aþabilseydim en az 1 hafta ya da fazlasýný Artvin civarýnda harcardým. Özellikle görmek istediðim yer Artvin. Sonra geriye dönerkene ustalarýn tavsiyesi ve rotalarý paralelinde muhtelif yerler tabiy..

emregoktepe

Yavuz merhaba,

Ben Ýzmir'den Emre. Geçen yýl Kaz Daðlarýnda tanýþmýþtýk.

Karadeniz gezisine ben de gelmek isterim. Süre sýkýntýsý yok. 2 hafta da olur, 1 ay da.

Niva ile uzun yol konusunda bence pek endiþelenecek birþey yok. Bendeki Niva 2001 model. Geçtiðimiz Pazartesi 5600km.lik bir yoldan geldim. Türkiye (Ýzmir-Ankara-Divriði-Arapgir-Adýyaman-Nemrut-Urfa-Harran-Halfeti-Göbeklitepe-Antep-Yesemek-Antakya-Samandaðý), Suriye (Halep-Homs-Damascus), Lübnan (Bekaa vadisi- Baalbek-Beyrut-Sidon-Tyre-Byblos-Bcharre) gezisi..

Bir iki aksaklýk dýþýnda hiç sorun yaþamadým. O aksaklýklar sayesinde de çok ilginç insanlarla tanýþtým. Sorun yaþadýðýma memnunum..

Anladýðým kadarýyla daha tam bir program oluþmamýþ. Yardýmcý olabileceðim bir konu var mý?