ARAZÝ TRAVERSÝ

Başlatan Yevgeni, Mart 04, 2007, 03:52:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

reis28

Alıntı yapılan: MCC -  Ağustos 18, 2009, 07:12:47
Reis þaseleri kalýnlaþtýrmak konusunda ne düþünüyorusun ? Temizleyip antipaslayýp U geçirsek üzerlerine, dediðin gibi taban sacýna saðlam kaynatsak ?

nivanýn þaseleri aslýnda okadarda zayýf degil þaseler saglamken taban sacýný güclendirmek cürüyen sacý kalýnýyla degiþtirmek yeterli gele cektir nivada þasenin en zayýf oldugu nokta ön tanponla traversin baglandýgý aradýr o kýsýmda güclendirme yapýla bilir onun içinde tarversi sökmek gerekir gerekirse motorda söküle bilir
DURSUN USTA 05364629668

NÝVACI

Parmak kaldýrdým ama göremediniz.
bende katkýda bulunabilirmiyim.
Keçileri çok sevdiðimiz için,((bu iþte duygusallýðýn payý büyük))toz kondurmuyoruz ama saðlam gibi görünen kýsýmlarda bile. Kendsini görünmeyip yaptýklarýyla hissetiren metal yorgunluðu varya. Sadece travers çevresinde deðil aracýn her tarafýnda olduðunu düþünmek gerekir derim.
Çare faslýnda sudaki hareler misali traversten baþlayýp ön,arka,sað,sol saðlam bölgelere kadar geniþletmeliyiz.
travers esnemez hale geldi baðlandýðý bölgede uyum olmazsa ya oralardan çatlatacak
yada yada form bozukluðu ortaya çýkacak.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

NÝVACI

Örnek benimki yýllardýr belli rampalar aydýn oto yolu kattiyen tamamýný boþta inemedim oto parktan caddeye boþta inemezdim þimdi otopark çýkýþýnda fren yapmak
zorundayým. netice aracýn akýþý deðiþti viteslerin sarsýntýsý deðiþti.
Bildiðiniz gibi taban saçýnýn çürüklerini tamamen aldým.
yani ortadaki bombeli havuzun dýþýnda marþbiel'lerin iç kýsým bombeleri dahil
taban açýlýnca þaseler meydana  çýktý onlarada3mm den takviye yaptým. orj. pahalý geldi Reisinde buyurduðu gibi 2mm den taban saçý kývýrtarak tamamladým.
Elbette ustalarýn elinde daha iyi iþler çýkacaktýr.
Uzun oldu ama ben böyle düþünüp böyle yaptým kapýlarýn sesleri bile deðiþti.
SELAM VE SEVGÝLERÝMLE.

reis28

taban sacý ve þaseler güclendimi nivanýn beli kýrýlmaz arazide
DURSUN USTA 05364629668

NÝVACI

Haklýsýn reisim yaþadýkça öðreniliyor iyi akþamlar.

MCC

Ok, az çok bir program oluþtu, herkese teþekkürler.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?