GENEL OLARAK TELSIZ

Başlatan dogan54, Kasım 27, 2008, 10:04:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bkerti

Merhaba,
UHF (403-527 MHz)
VHF (136-174 MHz) band telsiz ne demek. Nerde nasýl kullanýlýr lisanslý mýdýr?

kocaali

Alıntı yapılan: kocaali -  Mayıs 26, 2014, 04:28:14
ahhaaaa.... benim telsiz de, anten de, anteni tutacak mýknatýslý taban da midland, ve tabanda hazýr orjinal takýlmýþ kablo da var... ama ben bu üçünü hiç bir araya getirmedim tembellikten  ;D bi ara deneyeyim...  ;D

az evvel telsize bi çakmak baðlantýsý yapýp, mýknatýslý anteni de takýp arabada denedim.. bol bol hýþýrtý var :) konuþan kimseye rastlamadým.. lakin bir detay daha var; kitapçýk der ki aþaðýdaki frekanslardan birini seçin. Þimdi EU mu seçmeliyim EC mi?? benim telsiz EC'de idi... hiç konuþma yakalayamamýþ olmamýn nedeni bu olabilir mi?

No mud, no fun...

kocaali

Alıntı yapılan: bkerti -  Ocak 29, 2015, 06:45:33
CB band telsiz ile belirli aralýklar ve sýklýkla bir ag kursak. Cq contestlerle düzenli bir iletiþim saglask bence çok ýyý olur. Her durumda irtibat saðlanabilir.

ben daha 100m önümdeki araçla konuþamýyom  ;D 
No mud, no fun...

bkerti

Cb band ile avrupa ile görüþen var

muhammedcelik1983

Açýk alanda 10km çekim gucu olan midland telsiz aldik arkadaslarla arazide iyi is görüyor araçtan araca bilhassa bitirim bazen evde açýyorum bol miktarda çevre lokantalardan alisveris merkezlerinden konusmalar geliyor arada mandallama yapiyorum :D

kocaali

Alıntı yapılan: muhammedcelik1983 -  Ocak 29, 2015, 09:17:55
Açýk alanda 10km çekim gucu olan midland telsiz aldik arkadaslarla arazide iyi is görüyor araçtan araca bilhassa bitirim bazen evde açýyorum bol miktarda çevre lokantalardan alisveris merkezlerinden konusmalar geliyor arada mandallama yapiyorum :D

Pmr mi hocam?
No mud, no fun...

Harun

Alıntı yapılan: muhammedcelik1983 -  Ocak 29, 2015, 09:17:55

resmini isteriz ;D

muhammedcelik1983

Midland m99s çifti 180tl

Turkay_34

Arkadaþlar merhaba herkeze, bu tip konuya biraz uzaðým bu yüzden sizlere danýþmak istiyorum... eklediðim resimde gördüðünüz üzere 3 adet araç telsizi mevcut, biz bu telsizleri araçlarýmýza takmak istiyoruz, iki aracýmýz var, elimizde anten ve kablo yok, aracýn otomatik anteni var teyp için... acaba bu anten bizim iþimizi görürmü? Bir arkadaþýmýz araca takoz baðlamanýn yasak olduðunu söylemiþti, gerekirse akþam cihazýn arka resmini de tekrar atayým hangi kýsma takýlacaðý konusunda yardýmcý olursanýz çok sevinirim, herkese iyi forumlar :)

Yevgeni

Telsizin gucunu takoz ile yukseltmek yasal olarak sakincali.
Telsiz icin ayri bir anten gerekli, arac anteni is gormez..

Turkay_34

anladým hocam, þu an bulunduðum bölgede, rersimde görünen junon marka cihazaanten giriþine aux kablosu takarak kablonun ucuna krokodil takarak ve en son krokodilin ucuna cb araç anteni takarak, seyrantepeden biri ile konuþtum, zaten sinyalimin zayýf olduðunu söyledi, belgesi varmýþ, yasal olarak 10KW ya kadar kullanma hakkýmýn olduðunu söyledi, sanýrým belge olmadan,

Yevgeni

Yasal sinir 5 kilowatt olmasin?

Turkay_34

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ağustos 18, 2015, 09:12:33
Yasal sinir 5 kilowatt olmasin?

valla kime inanacaðým anlamadým, ilk olarak bende 5 duydum, ama konuþtuðum kiþi 10 dedi,
baþkasý da 4kw da olsa evde kullanamazsýn diyor yasal olarak, neyse ben 4 e razýyým, peki benim anten olsun kablo olsun nerden almam lazým, varmý benim cihazlara uygun þekilde satan?

4soulkeeper

elime bir adet telsiz gençti anteni ile beraber. bunun swr ayarý neyin varmýþ aðabeyler kime danýþsam ki bunu sanayide?