GENEL OLARAK TELSIZ

Başlatan dogan54, Kasım 27, 2008, 10:04:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kocaali

Alıntı yapılan: shadowturks -  Mayıs 23, 2014, 11:34:45
telsiz forumlarýný bir karýþtýr bakalým
bursada iyi bir usta varmý montajý ona yaptýrýrsa daha iyi olur.

Az önce doða ve av fuarýnda amatör telsizciler ile tanýþtým ve svr konusunu halledecek kiþilerin iletiþim bilgilerini aldým. Bu konuyu da böyle halledeceðiz...
No mud, no fun...

shadowturks

süper.
iyi olacak hastanýn doktor ayaðýna gelir...

kocaali

Alıntı yapılan: shadowturks -  Mayıs 23, 2014, 08:33:11
süper.
iyi olacak hastanýn doktor ayaðýna gelir...

Lakin mýknatýs dipli anteni hiç tavsiye etmediler :( baþka bi çözüme yönelebilirim... Benim antene uygun bi gronda yapmak gibi...
No mud, no fun...

Harun

29 Mayýs-01 Haziran arasý Doða ve Av fuarý Ýstanbul'da da var.
Oraya gitmeyi planlýyorum ben de
Gidersem ben de orada bakýnayým

bkerti

http://www.humaoto.com/Aselsan-Cobra-Halk-Bandi-CB-Arac-Oto-Telsizi,PR-242.html

http://www.offroadaksesuar.com/203-Halk-Bandi-CB-Telsiz-AMFM,PR-477.html

Abiler 1 mi 2 mi? Ben karasýz kaldým. Anlamadýðým için hangisini taktýrsam bilemedim. Birde burada (KONYA) bir telsizci buldum. Dedim böyle böyle internetten alsam svr ayarý yapabilir misin? Dedi ki svr ne abi? Dedim bilsem ben telsizci olurdum bir ayar iþte; hallederiz çekti ama bana hiç güven vermedi. Acaba aselsan türk malý olduðu için direk uyumlu filan olabilir mi? telsizi tak anteni tak direk çalýþtýr olabilir mi acaba?

http://www.humaoto.com/Midland-ALAN-42-Multi-Halk-Bandi-CB-El-Telsizi,PR-1221.html

Birde böyle el telsizi þeklinde var. Bu daha mantýklý sanki usta aramak zorunda kalmam. Teþekkürler.

bkerti

Midland ALAN 42 güzel gibi. Araca baðýmlý da deðil. Arazide kaldýðýmýzda jandarmaya polise ne bileyim insanlara medeniyete ulaþtýrýr mý sesimizi halk bandý? Çünkü benim katýldýðým bir konvoy yok. Yardým istemek için yeterince uzaða ve doðru kanala ulaþabilcek miyim halk bandý ile. Býrde bu el telsizine de svr ayarý yapýlacak mý ki acaba.

shadowturks

Aldigin telsizle berbar takim olarak ayni marka arac anteninide alirsan orjinal kablosuyla takarsan svr ayari istemez

BAHADIR

Alıntı yapılan: bkerti -  Mayıs 26, 2014, 02:36:46
Midland ALAN 42 güzel gibi. Araca baðýmlý da deðil. Arazide kaldýðýmýzda jandarmaya polise ne bileyim insanlara medeniyete ulaþtýrýr mý sesimizi halk bandý? Çünkü benim katýldýðým bir konvoy yok. Yardým istemek için yeterince uzaða ve doðru kanala ulaþabilcek miyim halk bandý ile. Býrde bu el telsizine de svr ayarý yapýlacak mý ki acaba.

Halk bandý ile sadece halk bandý ile konuþabilirsin. Diðer resmi telsiz kanallarý kriptolu bildiðim kadarý ile. Denk geldiðim resmi kurumlara sordum, halk bandý ile bize ulaþamazsýn dediler. Bigalý Mustafa Abi'ye soralým bir de...

shadowturks

Sesini diger sivillere duyurursan yardim isteyebilirsin ...resmi kurumlar ihtiyac halinde multiband telsizleriyle halk bandina ulasabiliyorlar onlarin kullandigi cilazlar ozel izne tabidir. Amator telsizci lisansi ile sadece izin verilin frekans araliginda kullanilir.

kocaali

Alıntı yapılan: shadowturks -  Mayıs 26, 2014, 02:41:15
Aldigin telsizle berbar takim olarak ayni marka arac anteninide alirsan orjinal kablosuyla takarsan svr ayari istemez

ahhaaaa.... benim telsiz de, anten de, anteni tutacak mýknatýslý taban da midland, ve tabanda hazýr orjinal takýlmýþ kablo da var... ama ben bu üçünü hiç bir araya getirmedim tembellikten  ;D bi ara deneyeyim...  ;D
No mud, no fun...

bkerti

Diger sivillerin duymasi cok minik bir ihtimal ama. Hatta hic sanmiyorum konyada telsiz kullanan birilerinin oldugunu bile. Ah ah Bursamda olsam boyle mi olurdu.

kocaali

Senin memleket bursa mi hocam?
No mud, no fun...

bkerti

kocaali

Konya görev icabý mi? Ben de Nilufer'deyim...
No mud, no fun...

bkerti

evet abi görev icabý malesef