4x4 seçimi

Başlatan kocaali, Mart 11, 2012, 05:43:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

taiga

Alıntı yapılan: Mudanyalý -  Ekim 27, 2013, 11:23:51
Buradan da tebrik edeyim kardeþimi..Allah herkesin gönlüne göre versin.
bi çift kabin fotosu da ekleyelim,yanlýz kalmasýn ..

Bu canavar da beni mi bekliyor nedir... ;)

Üstadým hayranýyým aracýnýn...

Her daim keyifle süresin...

Mudanya ya selamlar...

Mudanyalý

Selam Haldun Abi,

Bursayý terk ettin,þöyle oturup iki kelam edemez olduk.
Araba iþi kolay..
Lakin bu ihtiyar benden direk hurdaya çýkar gibime geliyor. ;D

kalýn saðlýcakla
Yol dediðin doðru vara,
Er dediðin alçaktan baka.

taiga

Alıntı yapılan: Mudanyalý -  Ekim 30, 2013, 11:33:17
Selam Haldun Abi,

Bursayý terk ettin,þöyle oturup iki kelam edemez olduk.
Araba iþi kolay..
Lakin bu ihtiyar benden direk hurdaya çýkar gibime geliyor. ;D

kalýn saðlýcakla

Yahu senin ihtiyarý daha benim torun kullanacak, acelen ne ýskartaya çýkarmak için...  ;D

kocaali

Alıntı yapılan: Mudanyalý -  Ekim 27, 2013, 11:23:51
Buradan da tebrik edeyim kardeþimi..Allah herkesin gönlüne göre versin.
bi çift kabin fotosu da ekleyelim,yanlýz kalmasýn ..

ali abi senin ejderha'daki þu stickerlardan bulabilir miyiz bana da :)  renkli renkli daha bi hoþ oluyor sanki :)

bulamazsak DC-fix'ten imalata giriþeceðim jimny'de yaptýðým gibi :)
No mud, no fun...

NÝVACI

Kocaali öncelikle Engüzel ve en keyifli günlerde kullan.
þimdi farkýna vardým. Adýna çok sevindim
Biz vaktiyle Nissan hart badiye Arka tekerlek hizasýnda þaseye aðýrlýk koydurmuþtuk.
göt atma ve hoplamada çok faydalanmýþtýk. yada iki çuval yýkanmýþ çakýl.
Mudanyalý;
senin cevvale bütün alem hasta.
Yalnýz hayýrsýzlýðýnada hastayým haberin olsun
Haldun;
Öyle çirkin þeylerle kafamýzý karýþtýrma hiç deðilse eriþilebilir rakkamlar olsun hiç deðilse
hayalime bari alabileyim.
öperim.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

kocaali

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Kasım 06, 2013, 12:59:13
Kocaali öncelikle Engüzel ve en keyifli günlerde kullan.
þimdi farkýna vardým. Adýna çok sevindim..

Burhan amca çok teþekkür ederim.. artýk kamplara daha rahat ve keyifli katýlabileceðim :)
No mud, no fun...

kocaali

haftasonu gezimden birkaç fotoðraf... makinanýn pabuçlarýný topraða deydirmeye baþladým :)

No mud, no fun...

kocaali

bi foto daha ekleyeyim...

No mud, no fun...

kocaali

Alıntı yapılan: kocaali -  Ekim 22, 2013, 10:51:23
arabamýn satýþýný az önce verdim, emektar yeni sahibinde, hayýrlý olsun, keyifle kullansýnlar..

motosiklete ciddi ilgi yok, mevsim itibari ile olsa gerek...

az önce motosikletimi de satmýþ bulunuyorum.. yeni sahibi ile birlikte Gönen'e doðru yola çýktý... hayýrlý olsun, keyifli gezilerde kazasýz belasýz kullansýn.

motosiklet olayýna, tamamen duygusal sebeplerden bir süre ara vermiþ bulunuyorum. Kendileri gelecek hayallerimizi süslemeye devam edecek, zira pek sevdim motosikletle gezmeyi...
No mud, no fun...

Harun

Alıntı yapılan: kocaali -  Kasım 29, 2013, 02:31:41
az önce motosikletimi de satmýþ bulunuyorum.. yeni sahibi ile birlikte Gönen'e doðru yola çýktý... hayýrlý olsun, keyifli gezilerde kazasýz belasýz kullansýn.

motosiklet olayýna, tamamen duygusal sebeplerden bir süre ara vermiþ bulunuyorum. Kendileri gelecek hayallerimizi süslemeye devam edecek, zira pek sevdim motosikletle gezmeyi...

alana satana hayýrlý olsun Mehmet,
canavar da güzel poz vermiþ,
nasýl ilk izlenimler çift kabin ile ilgili.

kocaali

Alıntı yapılan: Harun -  Kasım 30, 2013, 10:59:36
nasýl ilk izlenimler çift kabin ile ilgili.

þu ana kadar birkaç basit doða gezisi, bir de þehir dýþý yolculuðu yaptýk.

Þehir dýþýnda oldukça rahat ve yüksekliði nedeniyle çok keyifli, özlemiþim yolu yukarýdan seyretmeyi :) MT lastikler ile 80-90km ortalama ile seyrediyorum, bu hýzlarda viraj kabiliyeti yol tutuþu makul, henüz hiç arkadan kayma savrulma vs yaþamadým.  Konfor ve sessizlik tabi ki Alfa Romeo 156 seviyesinde deðil, ancak þikayetçi deðiliz, benim oðlan ve hatun arka koltukta mutlular. Cumartesi günü Çanakkale'ye giderken 50-60km kadar arka koltukta oturdum vaziyeti tecrübe etmek için,  boyum 180cm ve diz mesafesi gayet yeterli, bozuk ve eski asfaltta bile sallantý rahatsýz edici deðil.. ancak kot farký gibi ani yükseltilerden geçerken ciddi zýplatýyor.

Bagaj hacmi nefis; oðlanýn puseti, arabasý, mama sandalyesi, beþiði, bizim eþyalar valizler vs bagajýn yarýsýný bile doldurmadý, ki sürekli taþýdýðým kamp malzemeleri de bagajda mevcutken :) eskiden bu tür uzun yolculuklarda stres oluyordum nasýl sýðarýz diye ve arabanýn içine bile muhakkak birkaç çanta koyuyorduk. Þimdi aracýn içi ferah ferah bize kalýyor...

Þehir içinde otomatik vites ciddi büyük rahatlýkmýþ, ilk defa otomatik bir araç aldým istemeye istemeye ancak tam tembel iþi :) þimdiye kadar sadece bir kez toplamda 40 dakika kadar maruz kaldým ama 2. vitese atamayacaðýnýz kadar sýkýþýk trafik bile yormuyor...

Otoparklar uzunluk nedeniyle biraz sýkýntýlý, kolay çýkýlabilecek yerleri tercih etmeye çalýþýyorum park ederken ancak her yerde bu imkan olmuyor. Manevra kabiliyeti yüksek olmasýna raðmen dar alanlarda birkaç kez ileri geri yapmak gerekebiliyor, zira hastane otoparkýnda baþýma geldi, park sensörü olmasa zor çýkardým... park sensörü ve hatta geri görüþ kamerasý çok faydalý..

arazide henüz yeteneklerini görebilmiþ deðilim, doðru düzgün çamurdan bile geçmedim, veya ciddi çamur olmuþ bir tepeyi týrmanmayý denemedim.. 4L'ye bile henüz takmadým.. zamanla bu tür durumlarla karþýlaþtýkça paylaþýrým izlenimlerimi... sadece lastikleri deneme amaçlý olarak tarlalar arasý traktör yollarýna girdim bir akþam, yapýþkan balçýk çamur vardý, normal 4 çekere aldým ve hiç hissettirmeden geçti gitti.. ancak mt lastikli her 4 çeker orayý rahatlýkla geçerdi.. 

Uzun yolda Jimny'den çok çok rahat.. Jimny boyutlar itibariyle þehir içinde ve arazide nefisti. Bununla jimny ile arazide girdiðim her yere girmem :)
trafikte Alfa'dan daha rahat, ebatlardan dolayý genellikle kimse yaklaþmýyor ve daha fazla yol veriyorlar..
dar sokaklarda, hele de bir tarafa araç park edildiyse dönüþler sýkýntýlý olabiliyor.. yoðun þehir içi kullanýcýsýysanýz tavsiye etmiyorum.

olayýn özeti; bunun kasasýna 250cc 50 beygir civarý plakasýz ruhsatsýz bir cross motoru atarsýn.. gideceðin bölgeye o þekilde gidersin.. arazide motoru indirirsin, verirsin gazý dilediðince eðlenirsin, sonra bindirir kamyona eve dönersin :) bence en mantýklý, en çýlgýn ve en keyifli arazi konfigürasyonu budur :) 

No mud, no fun...

NÝVACI

Asýl olan þu fani alemde gönlü hoþ yaþamaktýr.
Senin kafana yatmýþsa
Güle güle kullan.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

kocaali

Ýnegöl - Bozüyük arasýnda, Mezitler bölgesinde dün çektiðim bir kare... doða, her zamanki gibi yine muhteþem...

No mud, no fun...

taiga

Üstadým bu fotoyu kim çekti...

Karda ne lastik ne ayakkabý izi var... ??? :D

kocaali

Alıntı yapılan: taiga -  Aralık 09, 2013, 10:24:31
Üstadým bu fotoyu kim çekti...

Karda ne lastik ne ayakkabý izi var... ??? :D

kenardan dolandým iz býrakmamak için :)
No mud, no fun...