12 > 220 çevirici

Başlatan yusuf, Ocak 30, 2008, 12:11:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yusuf

Arabada laptop ve 220 v la çalýþan herþeyi þarj etmek için süper bir çevirici.

60 mumluk lambayýda sabaha kadar aküyü boþaltmadan yakar. Derlitoplu küçük birþey

Þu anda bahause da 88 ytl. Tavsiye olunur.

www.trust.com/products/product_detail.aspx?item=14772

emre_ozk

15A) 100W continuous, 150W (at least 30 minutes), 300W peak power
bence iþ görür fiyatýda iyi ama televizyon filan çalýþtýrmaz galiba
Emre özkaradeniz
Ýzmit

yusuf

Bahause ve Metro da 400 w lýk gördüm geçen hafta. 120 ytl Black and decker marka. Bu bisürü þeyi çalýþtýrýr.

emre_ozk

bununla benim komþum evine bir sistem yapmýþtý. bir akü birde aküyü þarj etmek için 12 trafo birde 300W 12 220 dönüþtürcü akü devamlý þarj haline elektirikler kesildimi bu devreye giriyor ama sadece ampülleri çalýþtýrýyor güzel birþeydi.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

yusuf

Ýyi imiþ Emre

aslýnda 300 watlýk bir de  ufo ýsýtýcý bulsak süper olacak çadýrda !

yusuf

bir püf noktasý:

bende 2 adet invertor var. 300 w lýk ve 150 wattlýk.

300 w olan akünün þarjý biraz azalýnca ya da marþa basarken  "gelen amp yetersiz"  diye bas bas baðýrýp þarjý kesiyor.

150 wattlýk olan ise týkýr týkýr çalýþýyor.

yusuf

kar ve kazý nedeniyle evde 12 saat elektrik kesintisi olacaðýný (hemde gece) öðrenince, arabadaki yedek aküyü, 300 wattlýk invertorü alýp eve gittim.

Bir uzatmayla TV, internet modemi, kamplarda kullandýðým sarfiyatsýz denen ampülü ve laptopu baðladým.

Evde hayat normale döndü. En azýndan dünyayla baðlantý kurabileceði bir yaþam odasý oldu.

Ne kadar gider ? Bu gece belli olur.

Aslýnda aklýma yattý bu iþ, Birde akü þarj cýhazý alýrsam al sana jenerator

Bu ülkede böyle !

emre_ozk

ben bu sistemi bizim yayladaki eve yapmayý düþünüyorum. (menekþe yaylasý) elektirk daha gelmedi oraya yazýn rüzgarda bol esiyor. bi akü birde araba þarj dinamosu alacam dinamonun ucuna bir pervane yapacam rüzgar estikçe dinamo dönecek aküyü þarj edecek günde iki saat dönmesi yeterli. bu cihazýnda 1000w olanýný düþünüyorum... eðer siz evde aküyü þarj etmek istiyorsanýz cihazlar satýlýyor. http://urun.gittigidiyor.com/Arac-Aku-Sarj-Aleti-S-O-K-F-I-Y-A-T_W0QQidZZ7843199 bu iþinizi görebilir.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

yusuf

iþini görür. Fiat çok iyi. Birde elektrikli battaniye alýrsan (50 W ) Kampta da rahat kalýrsýn.

emre_ozk

buradakiler hepsini çalýþtýrýr. alacaksanýz waltý en yüksek olaný alýn 600 w lýk ile normal masa üstü bilgisayar bile çalýþýr. ben bir ara ups yerine bunu dünüyordum.+ bu iþ babamýnda aklýna yattý. yayladaki evde elektirik yok 2000 w bulmuþtuk onu alabiliriz ama biraz daha araþtýrmam lazým 2000w ile neler çalýþýr bilen birinden yardým almam lazým malum ucuz birþey deðil 1000 ytl paramýz boþuna gitmesin..yada bi 150 200 w lýk birþey alýp deneme yapacaz...
Emre özkaradeniz
Ýzmit

babacandar

taiga

Babacandar hocam,

Sen kap birini kazdaðlarýnda test edelim... ;D

babacandar

Haldun Hocam,
Var bizde bir 300 lük fakat benim akü 72 lik olmasýna raðmen,þarz durumu da gayet iyi takýnca ikaz ötüp duruyor.Yusuf Abe'nin 150 lik var onu takýnca biþey yok gayet güzel çalýþýyor.300 lük için bizim akü zayýf geliyo herhalde belki de akünün bilmediðim bir sýkýntýsý vardýr..
Onun için yazdým wataj ne kadar yüksek olursa akünün de o kadar ekstra özelliði mi olmalý,yoksa aletin watajý ne olursa olsun normal 60 lýk 72 lik vs. aküde çalýþýr mý acaba diye?