LAPTOP ÝLE NAVÝGASYON

Başlatan yusuf, Mayıs 08, 2009, 08:15:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yusuf

Doðan bey nRoute 2-3 ay öncesine kadar Garmim int. sitesinden indiliyordu. Kaldýrmýþlar.

Bu yalnýz laptop navigasyonu için iþe yarar. Buna niyetin mi var ?

dogan54

Alıntı yapılan: yusuf -  Eylül 09, 2009, 12:12:45
Doðan bey nRoute 2-3 ay öncesine kadar Garmim int. sitesinden indiliyordu. Kaldýrmýþlar.
Bu yalnýz laptop navigasyonu için iþe yarar. Buna niyetin mi var ?

Sizin anlattýklarýnýza bakarak merak ettim..
Benim oregon'la beraber kurup bir denerim..
Ayrýca buradaki arkadaþlar da isteyebilir,bilgimiz olsun..
4x4 baska,
NiVA baska..

Tolga

Maximum 18 cm x 30 cm ye kadar tüm cihazlarýnýzda kullanabilirsiniz, diyor benim Asus'a tam geliyor, aslen DVD player tutucu imiþ yeni sipariþ verdim  daha teslim almadým ama bilginiz olsun...

gittigidiyor Ürün #: 19407045
Tolga

Yevgeni

Tolga

geldi valla iþ görür hem yatay olarak torpidoya hem dikey olarak cama uygulanabilir.

Tolga

reis28

tolga hayýrlý olsun alet birde laptobu içine yerleþtirde fotola bakalým nasýl görünüyor iþe yarýycak bir mekanizmaya benziyor
DURSUN USTA 05364629668

Tolga

Alıntı yapılan: reis28 -  Eylül 11, 2009, 01:51:16
  tolga hayýrlý olsun alet birde laptobu içine yerleþtirde fotola bakalým nasýl görünüyor iþe yarýycak bir mekanizmaya benziyor

valla þimdi ekran nasýl açýk duracak onu düþünüyordum :) akþam evde takayým tekrar koyarým resim.
Tolga

babacandar

Tolga,
Camda sarsýntý çok olur, torpido üstünde de keza ayný.. HDD yi yeme sonra.
Aletlerde SSD olsa sorun yok da .. HDD ler tehlike altýnda..
Gerçi Yusuf Abey'in eski makinaya þimdiye kadar birþey olmadý ama ne olur ne olmaz..
Bizim Yusuf Abey ile uyguladýðýmýz baþka bir yöntem var..

Tolga

ASUS SSD ama sizin çözüm ne?
Tolga

babacandar

Hocaaa.. Doðru yaaa...sen öncü idin senin alet 701 di.
Problem yok istediðin yere koy biþey olmaz

Tolga

Abiler geldik taktýk...

ama ekran açýlýnca iþ bozuluyor üst taraftam pek saðlam olmuyor. o yüzden üstten cýrt gibibirþeyle sabitlenebilir.

ama pili çýkarýnca süper oluyor. uzun bir gezide pilin zaten yetmeyeceði aþikar, yani pilsizde kullanýlabilir.

yada kollardaki týrnaklý kýsýmlar kesilip tabla kýsýmýna bir þekilde sabitlenerek kullanýlabilir.

sizin çözümler neler?
Tolga

yusuf

Bizdeki sistem bu.

1. Laptop taban alanýný az aþacak þekilde bir tahta bulun. Laminat parkeler bu iþe çok uygun.

2, Geniþ ucun bir tarafýna kalorifer kumandalarýnýn altýndaki çýkýntýya sýðacak kadar bir aliminyum parça monte edin. Bu tahtanýn asaðý düþmesini önler.

3. Diðer tarafýna da delikli küçük almiyum monte edin.

4. bu iki deliðe uygun köpek tasmasý kancalarýndan alýn. Uçlarýna kalýn ayakkabý baðcýðý baðlayýn.

5. Baðcýklarýn diðer uçlarýný torpidonun arkasýnda içeri sokup orada biryere baðlayýn.

6. tahtanýn kýsa senarýna da titreþimleri emmesi içim 2 parça sünger yerleþtirin.

Tolga

kullanýþlý gözüküyor ama zýplatmazmýabi? Neyse bende çözdüm heralde bence oldu... arkadaki týrnaklarý çýkarýp matýn dalgametresini kullnadým (unuttum adý neydi? :) )

ama ASUS'u gene formatladým Windows gene çuvalladý, Yusuf abi gene bir yükeleme operasyonu yapmamýz lazým söz bu son :)
Tolga

yusuf

Hiç zýplamaz. Ön tarafý da  don lastiði lle tahtaya baðlýyorum.

O vantuzun 1,2 kg lýk bir laptopu taþayacaðýný sanmýyorum.

Arazide gps icin kullandýðým telefon tutacaðý vantuzu bile ara sýra camdan ayrýlýp yere düþüyor.

Yükleme için beklerim. Hem bu sayede görüþmüþ oluruz Tolga !

Tolga

Abi ASUS ya 800 ya 900 gr ve tutucuda 9 cm vantuz var, cep telefonu tutucusu gibi deðil yani ama yinede haklýsýn düþerse laptop týrtlar ben uygun bir yerlere yapýþtýrmayý yada vidalamayý düþünüyorum... eklemli olmasý hem görüþ açýsýna hem ýþýk parlamasýna karþý ayarlama imkaný veriyor o yüzdentaktým kafaya biliyorsun ekraný çok parlak deðil  ;)
Tolga