ön frenlerde vuruntu

Başlatan hasandivriði, Eylül 25, 2014, 12:19:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasandivriði

merhabalar   70-80  le giderken frene bastýðýmda ön dingilden  aþýrý  bir titreme hatta vuruntu  geliyor , frene  basmaya korkar oldum.fren gücünde bir zayýflýk yok arka dingilde  sorun yok .hidrolikde  eksilme yok. ön diskleri  balatalarý komple yeniledim , ön bilyalarda boþluk yok. rot balansçý jantlarda  az   eðrilik var demiþti ama  ondan olacaðýný  sanmýyorum. yardým ve önerilerinizi  bekliyorum .niva 2011 model

atinco

Ben de muayeneden geçebilmek için frenleri elden geçirdim. Dediler ki, balatalar diskler deðiþince, bir kaç gün bindikten sonra frencide cihazdan geçirilir, ayar yapýlýr. Böyle bir ayar istiyor olmasýn? Yarýn frenciye gidiyorum ben de, bir sorayým.

hasandivriði

sayýn  Atinco ilginize teþekkür ederim.ben zaten bu aþýrý titreþimden  dolayý diskleri ve balatalarý deðiþtirmiþtim, daha sonra olan bir olay  deðil  cevabýnýzý bekliyorum selamlar.

cemfe

Merhabalar...Ayný sorunu geçtiðimiz günlerde bende yaþadým frene dokunmaya korkar olmuþtum.Tum on takým düzeni sýfýr olmasýna raðmen. Frencide cozemedigimiz olayý aracý askýya aldýðýmda farkettim on salincak civatalari gevsemisti gözden kaçmýþ olabilir bir kontrol etmekte fayda var.
Gidilmeyene git!Yapýlamayaný yap!

fatih61

ayný sýkýntý benim aracýmda da var ön diskleri kontrol ettim aþýnma ya da eðrilik yok salýncak civatalarýný da kontrol edeyim bu sýkýntý nivalarda kronik mi acaba?

NÝVACI

Bu kronik deðil  frenciye gidecek bir þeyde yok
çünkü önde fren ayarý yapacak bir þey yok
salýncak baðlantýlarý bara kollarý on dif baðlamtýlatý ve fiþeklerini kontrol edin ve havalarý düzgün alýn.
BÝR TAVSÝYE:
Öndüzen açtýrdýðýnýz zaman
Balatalarýn takýldýðý alt fren merkezlerinin arasýna birþey koyarak frene bastýrýn
Bu sayede pistonlarý kaynayýp kaynamadýðýný görürsünüz kaynamaktan ötürü yerine tam dönmeyen pistonda bu sýkýntýyý yapar
eðer kaynayan varsa koruma lasriðni sökün bolca  hidrolikle yumuþatýn fren yerine bastýrma þekliyle alýþtýrý çalýþýncada hidrolik ve su zýmparsý temizleyip kullanýn
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

fatih61

hasandivriði

ilgi ve önerilerinize teþekkürler. ilgili yerleri kontrol  edeceðim.

hasandivriði

merhabalar    araya bayram girdi ancak fýrsat bulabildim . ön düzenin  bütün parçalarýný  ve baðlantý  noktalarýný kontrol ettim  ,gevþek veya eksik bir parça ya rastlamadým.  ilk fýrsatta ön fren pistonlarýný  kontrol edeceðim.

hasandivriði

merhabalar sorunun kaynaðýný buldum sanýrým. ön diferansiyel ve karter muhafaza sacý yapmýþtým,  bu sacýn arka baðlantý noktasýný viraj denge çubuðuna  baðlamýþtým bu baðlantýyý yaparken araya koyduðum lastik parça düþmüþ bende herhangi bir zaman da burayý sýkýþtýmýþtým ,velhasýl  baðlantýyý daha orjinal ve gevþek yaptým  þimdi sorun yok. cevap yazan ve ilgilenen arkadaþlara teþekkür ederim

NÝVACI

Geçmiþ olsun
hadi caným sende demediðin içinde teþekkür ederim
anladýmki meskenim yaylalar daðlar