parça kalitesizliði

Başlatan nivaoffroad, Haziran 17, 2013, 02:43:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nivaoffroad

piyasada o kadar çok kalitesiz parça var ki geçen sene deðiþtirdiðim rotilleri bu senede deðiþtirmek zorunda kaldým (gerçi onlar yerli malýydý). geçen sene ön diferansiyeli deðiþtirdim çelik motordan 900 lira para verdim bu sene yine sýkýntý baþladý ses yapýyor. piyasada satýlan ucuz dif'lerden almadýk kaliteli olsun diye yine olmadý.geçen sene debriyaj alt ve üst merkezleri deðiþtirdim geçen hafta alt merkezi tekrar deðiþtirdim (orijinal çin malýyla :))
size danýþmak istediðim konu çelik motordan aldýðým diferansiyelin garantisi var mý acaba 2 yýl, baþýna böyle bir olay gelen var mý?
saygýlarýmla

Harun

Çelik Motor'un parçalarý garantilidir mutlaka.

nivaoffroad

hepsi garantili bozulana kadar bozulunca garantisi de bozuluyor :)

mehmet03dn

Alıntı yapılan: nivaoffroad -  Haziran 17, 2013, 02:43:41
piyasada o kadar çok kalitesiz parça var ki geçen sene deðiþtirdiðim rotilleri bu senede deðiþtirmek zorunda kaldým (gerçi onlar yerli malýydý). geçen sene ön diferansiyeli deðiþtirdim çelik motordan 900 lira para verdim bu sene yine sýkýntý baþladý ses yapýyor. piyasada satýlan ucuz dif'lerden almadýk kaliteli olsun diye yine olmadý.geçen sene debriyaj alt ve üst merkezleri deðiþtirdim geçen hafta alt merkezi tekrar deðiþtirdim (orijinal çin malýyla :))
size danýþmak istediðim konu çelik motordan aldýðým diferansiyelin garantisi var mý acaba 2 yýl, baþýna böyle bir olay gelen var mý?
saygýlarýmla

ben de deðiþtireli 1 sene oluyo bulgar malý almýþtým 550 tl ye dayanýklý çýktý ses yok daha  ;D orjinal diye sattýklarý orjinal olmuyo  çelik motor herþeye garanti veriyor ama gittiðiniz zaman kullanýcý hatasý  deniyor

nivaoffroad

inat ettim tüketici hakem heyetine baþvurdum sabýrla 5 aydýr sonuç bekliyorum,  karar lehime çýktý kararýn elime ulaþmasýný bekliyorum

Yevgeni

Alıntı yapılan: nivaoffroad -  Aralık 07, 2013, 01:30:47
inat ettim tüketici hakem heyetine baþvurdum sabýrla 5 aydýr sonuç bekliyorum,  karar lehime çýktý kararýn elime ulaþmasýný bekliyorum

Aks korugu degisti. Dedim parca iyi mi? Hemen yirtiliyor bunlar? Dediler saglamdir, Celik Motor'dur.
1 hafta gecmedi tekrar yirtildi. Ya aracin terazisi sapik (ki degil), ya da kaucuk yerine kagit kullaniyorlar..

shadowturks

bmw e 30 kasa nýn arka diff sistem olarak bizim ön diff le ayný..
körük çaplarý tutar ise alman kalitesi aks körüklerin olur aga..
veya  ben renault toros körüðü taktm sað dýþ ve içe 2 yýldýr  yýrtmak için çok uðraþ veriyorum
ama daha muaffak olamadým... dene derim..
kaner bile arabaya þöyle bir göz attý bana ''sen arabada lada parçasý býrakmamýþsýn'' dedi..
ama haksýzmýyým þimdi???...

nivaoffroad

Alıntı yapılan: shadowturks -  Aralık 07, 2013, 07:52:31
bmw e 30 kasa nýn arka diff sistem olarak bizim ön diff le ayný..
körük çaplarý tutar ise alman kalitesi aks körüklerin olur aga..
veya  ben renault toros körüðü taktm sað dýþ ve içe 2 yýldýr  yýrtmak için çok uðraþ veriyorum
ama daha muaffak olamadým... dene derim..
kaner bile arabaya þöyle bir göz attý bana ''sen arabada lada parçasý býrakmamýþsýn'' dedi..
ama haksýzmýyým þimdi???...

valla çok iyi yapmýþsýnýz hocam, bende bir daha ki sefere Toros körüðü taktýrayým

nivaoffroad

hakem heyeti lehime karar verdi sonunda 3 hafta önce diferansiyelin parasýný aldým :) 6 ay iki çeker binmek zorunda kaldým ama olsun bizim memlekette hakkýný aramakta zor oradakilere rica ile zor durumda olduðumu söyleyerek þikayetimi öne aldýrdým saðolsunlar yine yardýmcý oldular en hýzlý bu kadar oluyor

berkayonwheels

hortlatalým ;

pazartesi býraktýðým arabamý cuma gunu sonunda alýp çanakkaleye doðru yola cýktým..aracýn yürüründe aktarma organlarýnda ne var ne yok deðiþti yukardaki zýmbýrtý dahil..bu yavru daðýlýp arabayý asfalt delme zýmbýrtýsý gibi titretmeye baþlayýnca arazi þanzmanýna ait altta arkaya uzanan iki kablo þafta dolanmýþ ve sistem þase yapmýþ.. araç 110 la giderken birden stop etti...çalýþmayan arabayla zar zor kenara çektim.. gemlik e gelmeden imam aslan tesislerinin tam karþýsýnda 1,5-2 saat bekledim ..gece 2.5 ta  erkan abinin de yardýmýyla google dan bulduðum kurtarmacý geldide benibursa kücük oto sanayine getirdi..gece 2.5 tan sabah 8 e kadar bursa ayazýnda nivanýn içinde  yatmak zorunda kaldým..sonunda sabah 9 da baþlayan mküdahale de akþam 5 te bitti cumartesi akþamý çanakkaleye ulaþtým hem çektiðim rezillik hem zaten kýsýtlý olan iki günlük tatilim hepsi rezil oldu gitti birazdan da istanbula geri donuyorum..bence insan niva almadan önce ustasýný almalý..evet yeni bir atasözü.. niva alma usta al.. bazý ustalar parçalardan daha kalitesiz..
...and to hear the lamentation of their women

Harun

6 köþe sýfýr mý takýlmýþtý.
yeni olup da hemen gebermesi ilginç hakkaten.
geçmiþ olsun...

shadowturks

tamamen yerli ayný marka (global) benim arabada 1 yýldýr dönüyor...
bir sorun yok...
takviye ve kilit müþür kablolarýnýn fiþlerinden çýkýpta þafta dolanmasý ayrýca ilginç bir olay..
berkay senin makinada nazar var galiba? :))
nedir bu þanssýzlýðýn anlamadým?
ben bir el atýcam senin arabaya böyle olmayacak...
beraber yatýcaz altýna arubanýn..

shadowturks

ayrýca arabada ilk yatýþýnýn arazide deðilde sanayide olmasý ...
hayýrlýsý bakalým
:-\ :-\

Yevgeni

Debriyaji ve 6 kose takozu ben de kirdiydim.

5'ten 4'e sert bir sekilde gecip ayni sertlikte gaza abaninca bu sekil olduydu.

Sende nasil oldu? Durduk yerde patladi mi kaucuk?

berkayonwheels

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mart 24, 2014, 08:37:13
Debriyaji ve 6 kose takozu ben de kirdiydim.

5'ten 4'e sert bir sekilde gecip ayni sertlikte gaza abaninca bu sekil olduydu.

Sende nasil oldu? Durduk yerde patladi mi kaucuk?
yokus yukarý trafik vardý arkaya kaymasýn diye el freni çektim kalkarken biraz sert kalktým biraz titreme baþladý..sonra azer bülbül gibi 1-2 km yol aldým araç daðýlmak üzereyken þase yaptý motor durdu sabah altýndan bunu çýkardý ustalar...
...and to hear the lamentation of their women