AYNA MAHRUTÝ DEÐÝÞÝMÝ

Başlatan Yevgeni, Ekim 07, 2010, 01:57:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

reis28

Yavuz hayýrlý olsun yeni diþli oranlarýn keyfini cýkar  ;)
DURSUN USTA 05364629668

hakanbusa

; Yavuz'cum ; Ayna mahrutilerin hayýrlý uðurlu olsun. Çamura adým, adým ilerliyorsun.  ;D ;D ;D ;DBizim km saati 4:3 mahruti oranlarý ve 31/10,5/16 lastiklerle 0 hata veriyor. (gps ölçümleri. Bizzat defalarca ölçtüm.) Km 100, gps 100km gösteriyor.

Yevgeni

Alıntı yapılan: hakanbusa -  Ekim 10, 2010, 10:17:47
; Yavuz'cum ; Ayna mahrutilerin hayýrlý uðurlu olsun. Çamura adým, adým ilerliyorsun.  ;D ;D ;D ;DBizim km saati 4:3 mahruti oranlarý ve 31/10,5/16 lastiklerle 0 hata veriyor. (gps ölçümleri. Bizzat defalarca ölçtüm.) Km 100, gps 100km gösteriyor.

Anlatýyordunuz ama deneylemek gerekiyormuþ.
Çift Torsen ve 4.3 ayna mahruti bu cihazý bambaþka yapýyor. Tabi, yükseltme, uygun lastik, off road tipi amortisör ve yaylarýn katkýsý tartýþýlmaz. Çaylak'ýn tek eksiði en sona býraktýðým vinç artýk..

yusuf

Sonunda ben de 4:3 ayna mahrutiye karar verdim.

Bu cumartesi Reis usta takacak. Bakalým ne farkedecek.

kaneruslu

ok 144 lastikli nivaya yarýn montaj yapacam , asfalttaki hýzlanma datalarýný paylaþýrým

yusuf

Reis usta "ferrari olur Niva" diyor.

Öyle olursa bir de kýrmýzýya boyatýrýz.

Yevgeni

Alıntı yapılan: yusuf -  Ekim 13, 2010, 11:59:32
Reis usta "ferrari olur Niva" diyor.

Öyle olursa bir de kýrmýzýya boyatýrýz.

Ferrai kadar olmasa da arkandan gelen Audi, BMW, vs selektör yapýp yol istemiyor örneðin..

kaneruslu

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ekim 13, 2010, 12:08:25
Ferrai kadar olmasa da arkandan gelen Audi, BMW, vs selektör yapýp yol istemiyor örneðin..

yavuz abi seni nivayla baðdat caddesinde gazlarken görmekten korkuyorum artýk :)

Yevgeni

Alıntı yapılan: kaneruslu -  Ekim 13, 2010, 12:13:31
yavuz abi seni nivayla baðdat caddesinde gazlarken görmekten korkuyorum artýk :)

Trafik yüzünden gazlayamazsýn orada.
TEM en güzeli, ama bittabiy gazlamýþ olmak içün deðil, mümkün mertebe menzile ulaþmak için..

Yevgeni

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ekim 13, 2010, 12:08:25

Bazýlarý da uyuz olup sen sollayýp uzadýktan sonra yýrtýnýp yetiþiyor, bön bön bakýyor sonra..

yusuf

Yani Yavuz abi

Kadýnýn biri yan yoldan Honda çiple önüme çýktmýþtý. Korna çaldým. Bana bu hareketi yaptý. Ne ettiysem yakalayadým o.. yu. Bastý gitti.

"4:3 olaydý OK ile yakalardýn ?" mý demek istiyorsun

STI Performance

Alıntı yapılan: kaneruslu -  Ekim 13, 2010, 12:13:31

;D ;D bu deðiþim bu kadar etkiliyormu ya...nivanýn 0-100 ü 19 sn gibi biþey verilir bu iþlemden sonra ne olmuþtur tahmini en azýndan normal otomobil gibi gitse özellikle ýþýklarda sýkýþýk trafikte seni o kalabalýktan kurtarsa yeter...91 nivayla araçlarýn arasýnda kalýyorum yavaþlasan arkadaki dayanýyor, saða geçemiyorsun dolu,hýzlanamýyorsun araç gitmiyor...bu  olay söylediðiniz gibi etkiliyorsa harika...

Yevgeni

Alıntı yapılan: yusuf -  Ekim 13, 2010, 02:14:14
Yani Yavuz abi
Kadýnýn biri yan yoldan Honda çiple önüme çýktmýþtý. Korna çaldým. Bana bu hareketi yaptý. Ne ettiysem yakalayadým o.. yu. Bastý gitti.
"4:3 olaydý OK ile yakalardýn ?" mý demek istiyorsun

Açýkçasý 140 km/s'te nasýl çýktýðýmý bile anlamadým misal, rahat rahat 170 km/s'te çýktýðýný söylüyor bir kullanýcý. Ara hýzlanmalarý nefis eðer sorduðun bu tür bir ataklýksa..

NÝVA69

Hýzlanmayý anladýk iyi güzel de "arazi" performansý olumsuz etkilenmiyordur inþallah...

Arazide durum nedir?
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

Yevgeni

Alıntı yapılan: NÝVA69 -  Ekim 13, 2010, 05:32:54
Hýzlanmayý anladýk iyi güzel de "arazi" performansý olumsuz etkilenmiyordur inþallah...

Arazide durum nedir?

Arazideki durumunu asfaltta bile anlamak olasý, vites oranlarý kýsaldý gibi duruyor eðer normal kullanýma alýþmýþsanýz, yani devir aðýr. Aðýr devire alýp 1. viteste hafif gaza dokunduðunuzda týrtýl gibi yürür ki, yürüdüðü videolarý gördüm..