VÝTESTEN ATMA SORUNU

Başlatan ecirman, Mayıs 01, 2009, 08:39:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ecirman

Diðer viteslerde herhengi bir sorun yokken 3. vitesten atma sorunu yaþýyorum.

Sorun ne olabilir?Vites diþlisi?Manþon?Vites ayý?Yada hepsi?Ne dersiniz?
TB1BG    Lada Niva 1.7i   2003

ERCO

güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

niva07

ben benzer sorun yaþadýðýmda senkromeçler deðiþmiþti ve sorun düzeldi.

ecirman

Bugün aracýmý Dursun Ustamýn ellerine teslim ettim.

Ýnþaallah Pazartesi bu sorundan kurtulmuþ olacaðým...
TB1BG    Lada Niva 1.7i   2003

niva07

Araba ikinci vitese geçtiðinde vites tam oturmamýþ hissi veriyor ve birkaç saniye sonra boþa atýyor.. Vites kolunu elimle ikinci viteste tutmaya çalýþtýðýmda da araba ayný vites boþa atýyormuþ gibi silkeleme yapýyor, düzeliyor, tekrar silkeliyor.. Yani elimle viteste tutmak da çözüm olmadý. Acaba bu durum neden kaynaklanabilir ? Senkromeç denilen þeyin deðiþimi þart mýdýr.. Masraflý bir arýza mý çýktý bize :(

Almanyalı

arkadaþ þanzýmanýn arazi þanzýmanýna baðlanan yerde ladtik takozu var onun civatasý gevþemiþ olabilir yada senkromeç yada senkromçin vitese gectiði kanalý sarý kaynakla doldurtursan vites tok gecer ama kolay kolay atmas

ERCO

aracýn þanzýmaný inecek ve þanzýman daðýlacak icinden ikinci vites diþlisi birinci ve ikinci vitese geciren manþon sekromencleriyle beraber yenilenecek  ve sorununuz ortadan kalkacak
www.guvenlada.com

niva07

bilgilendirme için teþekkürler

edirne daðcýsý

ustalar yaklaþýk 1 yýldýr 4 üncü vites atma yapýyor.yalnýz yükte yani gaz verirken atmýyor ama gaz pedalýný acýk ayaktan çakince kendiliðinden boþa atýyor.giderken sorun yok ama bayýr aþaðý 4 le motor kompresyonu ile inemiyorum.sizce nerden kaynaklanýr kaça mal olur?

cezz

sanýrým senkromenç arýzasý ve çokta pahalý birþey deðil yeterki niva nýn dilinden anlayan bir usta bulun.sitemizde buiþten anlayan dursun kaþif usta var

ERCO

4 cu viantesin atma sebebleri manþon ve prizdrek aþýnmasýndan kayaklanýyor bunun yanýnda arka kuyruk somunu gevþemise de yapar yada þanzýman ön muhfaza kapagýn aldýndaký prizdirk rulmanýnýn gerdirme sekmaný kýrýlmýþ yada deforme olmmuþsa da yapar
www.guvenlada.com

edirne daðcýsý

burdaki servise baktýrcam bir ara

bbullentt

Herkese selamlar olsun

Baþlýktan da anlaþýlacaðý gibi ciddi bir problemim var 2000 model teknokta enj lu
lpg li
birkaç aydýr aracýmda 4 výtesten atma vitese girmeme problemim vardý sonunda para denkleþtirdim 4vites diþlileri yaðlarý içilik malzeme derken 530tl bayýldým 2 gün sonra aracý teslim aldým daha birkaç km yol yaptým hop ayný problem hemen geri döndüm usta baktý bir vida unutmuþumdur sýkmaya dedi birkat saat sonra uðra dedi
derken 3 saat sonra teslim aldým bir problem yok 2 gün sonra uzun yola cýkacaktým
derken Bursa-Bodrum arasý yola çýktým git gel 1120km gidiþ sorunsuz ama 8 gün sonra dönüþte Ýzmir gziemir giriþinde 4 sonra 5 sonra 2ci vites gitti vitese girip atýyor
veya hiç girmiyor o 3 viteste Bursa ya kadarki yolu ne bana sorun nede zavaalý nivama sorun
bugün tekrar ustaya götürdüm adam þok bi okadar mahçup ben barut gibi
tekrar bakacak
sizlerin derin bilgisi ve tecrubelerýnýz bu konuda neler der
beni bilgilendirin ltf ???
Bülent 
Bursa/Türkiye

ERCO

bu durmda benim tahminim grup milinin cývatasý ya gevþek kaldý yada o 8 günden sonra civata kopdu baþka bir hýzasý yok 2,4,ve 5 þin gitmesi ni ben buna baglýyorum ama soksun bakalým osta ne cýkacak ha birde prizdirek rulmanýný arkasýndaký yaylý pulda kýrýlmýþ olabilir
keþke buralardayken gaziemirde bi arasaydýnýz buradan bursaya kadar izdirap cekmeden biþeyler yapardýk
www.guvenlada.com

bbullentt

ilgine tþk Erco usta
üstelik Sarnýça 4,5 saat kadar kaldým keþke arasaydým kýsmet bi dahakine bakalým usta ne diyecek yarýn aracý teslim edeceðim
Bülent 
Bursa/Türkiye