þaft mafsal ve kayýcýlar ..!

Başlatan sariyer_avci, Mart 08, 2009, 01:35:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ssbman

Abi bir þaft balansý yaptýr  iyi bir ustaya bence .

Bu arad ýsrarla Niva þaftalarýnda birsürü gresörlük noktasýna gresörler kaliteli gres basmalarýný tavsiye ederim . Burada ustalarýmýzý tabi ki tenzih ediyorum zaten birçok þeyi onlardan öðreniyoruz sðolsunlar . Birçok usta ve servis bu iþi tamamen atlýyor yada çok uzun aralýklarla aklýna gelirse yapýyor . Halbuki sürekli yük ve hareket altýndan çalýþan bu parçalar için gres çok önemli .

Yevgeni

Her arazi çýkýþý alt yýkamadan sonra ýsrarla yaptýðým iþtir..

ssbman

Kesinlikle çok önemli . Belki bu þaft boþluðu ve ses sorununu da bu eksiklikten yaþýyor olabiliriz . Aklým almýyor ama bu iþ atlanýyor gözlemlediðim kadarýyla . Nivatr deki bilinçi kullanýcý kitlesi hariç tabi  :)

emre_ozk

Bu kayýcýlarý yaðlýyorum ama mafsallarýn üstünde olan gresörlüklere gress basamýyorum. pompanýn hortumu mafsalýn arasýna girmiyor. Acaba özel bir aparatýmý var.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

ssbman

Özel birþey yok . Bastýðýn gresörün ucu nasýl ? sivri olmalý . mafsalda ki gresörlüðün ucundaki minicik yere dayayýp basýyorsun ama zahmetli bir iþ .Birde gresölüðün üzerine komple oturan bir model var ama onunla basamadýk biz nivaya .

Mesele þu satýlan gresörün resminde görülen metal uç gibibir uçla basabiliyoruz .

http://www.hepsiburada.com/modacar-gres-pompasi-441149/productDetails.aspx?categoryid=262065&productid=otm441149

emre_ozk

Alıntı yapılan: ssbman -  Nisan 05, 2010, 03:29:29
Özel birþey yok . Bastýðýn gresörün ucu nasýl ? sivri olmalý . mafsalda ki gresörlüðün ucundaki minicik yere dayayýp basýyorsun ama zahmetli bir iþ .Birde gresölüðün üzerine komple oturan bir model var ama onunla basamadýk biz nivaya .

Mesele þu satýlan gresörün resminde görülen metal uç gibibir uçla basabiliyoruz .

http://www.hepsiburada.com/modacar-gres-pompasi-441149/productDetails.aspx?categoryid=262065&productid=otm441149
Bendeki iþte o hortumlu olan komple oturan türden demek o küçük metal ucdan almam gerekiyor. Teþekkürler.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

ckirez

Bu seçeneklerden hangisi daha kullanýþlý...

muhammedcelik1983

Yakladik 2-3 haftatir yolda giderken bir ses geliyor sanki sac saca surtuyor gibi araci kaldirdik attýk 1.vitese ses geliyor ama yerini tesbit edemedik kuzenim usta ona sordum þaft mafsallarindan yapar dedi haklý olabilir çünkü þaftlar sýfýr yaðla çalýþýyor gres basmaya nekadar ugrassamda aldýramadým þaftcýyamý gotursem yoksa parcayý alýp ustayamý gotursem?

NÝVACI

þaftlara karþýlýk iþareti koy
sök yaðla .
bahaneyle ýstavrozlar tam bakým  ve kontroldan geçmiþ olur
kayýcýlarýn boþluk durumlarýný görürsün  güvenilir yer varsa balanslarýda baktýr
bu bakýmlarý yýllýk yaptýrýrdým
Belkide gevþemeler ondadý
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

muhammedcelik1983

Arka þaftýn ýstavrozlarý deðiþti þaftta eglirik ve balans varmis giderildi þuan ses kalmadý þükür arabada titreþim filan kalmadý