Çimi yaylasýndan Oymapýnar barajýna....

Başlatan dora, Eylül 01, 2010, 01:45:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dora

Dostlar uzun zamandýr istedðiðm bir rotayý geçme fýrsatý yakaladým çok güzeldi foto mkn. þarjýnýn bittiði yerlerde aðzým açýk doðayý seyrettim þimdikiler çekebildiklerim ama rotayý birdahaki sefere tersten geçeceðim...Yolculuk klasik Antalya Akseki asfaltýnda baþladý önce yayla evimizde birkaç gün geçirdikten sonra yola koyulduk önce kardelen kaçakcýlýðýnýn yapýldýðý çimi yaylasýna uzandým oradan kepezbeleni köyü yolundan Manavgat oymapýnar barajý ve Antalya yaptým çok güzeldi....birkaç kareyi sizlerle paylaþmak istiyorum.

Çimi yaylasý

Roma döneminden kalma antik su yolu

Niva 1041-firefly-Atlantis

niva07

Volkan, harikualde güzel.. Eline ayaðýna saðlýk.

dora

Alıntı yapılan: niva07 -  Eylül 01, 2010, 09:23:39
Volkan, harikualde güzel.. Eline ayaðýna saðlýk.

Dostum en kýsa zamanda gideceðiz....rota çok keyifli.

Harun

Volkan güzel gezi olmuþ eline ayaðýna saðlýk.

ben de son sayýsýnda Sýrtçantam dergisinde tarihi Likya yolu ile ilgili geniþ bir tanýtým yazýsý okudum,tavsiye ederim...

Antalya Hisarçandýr'dan baþlayýp 509 km lik yürüyüþ parkuruna sahip :o ve Fethiye Hisarönü'ne kadar sahilden bir rota çizmiþler,enfes görseller ve rota üzerinde kalýnacak yer tavsiyeleri de var.

Tek kelime hayran kaldým ve yapýlmasý gereken rotalara ekledim kendimce.

ayrýca Likya Yolu Projesi özel bir bankanýn düzenlediði Yarýna Dört Iþýk isimli proje yarýþmasýnda çevre dalýnda birinciliði kazanmýþ.

Hasýlý;Volkan/Selim rehberlik edersiniz umarým oralara gelen de ;D

MOUNTAINBIKER

dostum
seni yolda gordum giderken,tasagil kavsaginda.ben otobusteydim.
guzel bir gezi parkuru...daha once oymapinar golunde bir is icin bulunmustum,birde adi muhim degil birisi ile manavgatta kalirken o taraflara gitmistik.
ama sehire cok uzak oldugu icin pek sik gidilemiyor.aslinda gercek yaylalar o taraflarda.
devamini bekliyorum.
bir zamanlar habire tencere tikirdatmaza takiliyorsun baska yer yok mu derken kastim buralariydi.tam senin mekanin....
bu arada malzemelerle ilgili bir sey cikmadi mi?
gorusuruz.

dora

Alıntı yapılan: Harun -  Eylül 01, 2010, 08:30:14
Volkan güzel gezi olmuþ eline ayaðýna saðlýk.

ben de son sayýsýnda Sýrtçantam dergisinde tarihi Likya yolu ile ilgili geniþ bir tanýtým yazýsý okudum,tavsiye ederim...

Antalya Hisarçandýr'dan baþlayýp 509 km lik yürüyüþ parkuruna sahip :o ve Fethiye Hisarönü'ne kadar sahilden bir rota çizmiþler,enfes görseller ve rota üzerinde kalýnacak yer tavsiyeleri de var.

Tek kelime hayran kaldým ve yapýlmasý gereken rotalara ekledim kendimce.

ayrýca Likya Yolu Projesi özel bir bankanýn düzenlediði Yarýna Dört Iþýk isimli proje yarýþmasýnda çevre dalýnda birinciliði kazanmýþ.

Hasýlý;Volkan/Selim rehberlik edersiniz umarým oralara gelen de ;D

Likya yolunun günýþýðýna çýkma aþamasýnda çok çalýþtým yani sözü geçen rotayý ilk geçenlerdenim denebilir rotayý Cate CLOW isimli bir ingiliz ki þimdiki adý Kardelen KARLI onun çalýþmalarý ile oldu garanti bnk. sponsorluðunda.Ama gelirsen seve seve rehberlik yaparýz..

dora

Alıntı yapılan: MOUNTAINBIKER -  Eylül 01, 2010, 11:40:19
dostum
seni yolda gordum giderken,tasagil kavsaginda.ben otobusteydim.
guzel bir gezi parkuru...daha once oymapinar golunde bir is icin bulunmustum,birde adi muhim degil birisi ile manavgatta kalirken o taraflara gitmistik.
ama sehire cok uzak oldugu icin pek sik gidilemiyor.aslinda gercek yaylalar o taraflarda.
devamini bekliyorum.
bir zamanlar habire tencere tikirdatmaza takiliyorsun baska yer yok mu derken kastim buralariydi.tam senin mekanin....
bu arada malzemelerle ilgili bir sey cikmadi mi?
gorusuruz.

Kaç zamandýr istiyordum þimdi ekip olarak geçeceðiz.Sen o taraftamý çalýþýyorsun?

MOUNTAINBIKER

;D ;D
su siralar o taraflara yakin calisiyorum.bakarsin cimi yaylasina kadar olmasada baraja kadar bi tur atarim bos gunumde.biraz da ben foto eklerim bu yazina...canin sikilirsa ugra gecerken.ozel mesaj atarim is yerimle ilgili.
aslinda hep yapmayi istedigim bi rotadaha var kopru cayi selge zerk.ama gozume uzak geliyor.haritada ;D
gerci yola cikinca o kadar da degilmis diyorum.
gorusuruz.

dora

Alıntı yapılan: MOUNTAINBIKER -  Eylül 16, 2010, 07:43:00
;D ;D
su siralar o taraflara yakin calisiyorum.bakarsin cimi yaylasina kadar olmasada baraja kadar bi tur atarim bos gunumde.biraz da ben foto eklerim bu yazina...canin sikilirsa ugra gecerken.ozel mesaj atarim is yerimle ilgili.
aslinda hep yapmayi istedigim bi rotadaha var kopru cayi selge zerk.ama gozume uzak geliyor.haritada ;D
gerci yola cikinca o kadar da degilmis diyorum.
gorusuruz.

O rota ile ilgili çýktýlar hazýr fakat zaman kolluyorum ilk boþlukta geçeceðim çok güzel bir rota daha önce kestanelik köyüne kadar gitmiþtim bozburun daðý için sonrasýný gidemedim bakalým ne zaman olcak...

MOUNTAINBIKER

;D
selam bugun dedigim turu yaptim,biraz zaman aldi ama basardim.basta bir de aksilik oldu zaten olmasa sasardimfotraf makinesinin pili nitmis zaman olmadi sarj etmeye.oyma pinarda sadece 1 kare cekebildim.selaledede 2 kare.tekrar gitmek farz oldu.ama bu kez erken ve sabah ve sadece baraja gidecegim.fotolar az sonra...side manavgat oymapinar bara turu sadece bir oglenden sonraya sigdi... ;)

dora

Biz bu rotayý kýþýn geçeceðiz bakalým o zaman görseller nasýl olacak..