SÝZ HÝÇ KM DE 1 TL LPG YAKAN ARAÇ DUYDUNUZMU ?

Başlatan suat, Nisan 02, 2012, 07:18:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

suat

Arkadaþlar benim keçi samaný ( mangýrý ) bol görünce coþmaya baþladý þehiriçi km de 1 TL net LPG tüketiyor Bir aralar CENKER iyi bilgi veriyordu þimdi oda kayýp.Bi görünüp bilgi verse iyi olur.

STI Performance

Bizimki yakýyordu bi ara ama motoru bitikti ozaman...

Barýþ Çetinkaya

Çok var öyle araçda, genelde en ufaðý 4 litre motor hacmine sahip :D

sonata007dr

suat bey kaçak olmasýn sistemde bi baktýr istersen dolum tarafýna veya motor tarafýna rekorlara felan.

elazýðda gazi caddesi, izzet paþa ve sanayi arasýnda geçen sefer ölçtüm ki, trafiðin yoðun olduðu saatlerede denk gelmeme raðmen maximum 40 ykr yaktý benim araç.

yani ful depodan full depoya ayný istasyon ayný pompadan ( Çaydaçýranýn ordaki opet daðcý petrolden alýrým hep )  aldým en düþük götürdüðü km 30 tlye 75 km yaptý.

bir defasýndada çevre yolu aðýrlýklý kullaným ve abdullah paþa tarafýnda kullandým ondada 30 tl ye 95 km felan yapmýþtý buda 31 ykr yapýyor. bilgiler günceldir lpg fiyatý olarak ta 2.75 ytl litresi.

Uzun yol olarakta elazýð - muþ arasýnda 37 tl ye 130 km yapýyor ondada km baþýna 28,4 ykr eder.

sistemi kontrol ettrimekte fayda var bu arada lpg regulatörünün içinde diyafram mevcut bunlarýn verimlilik ömrü 5 yýl diyorlar.
Niva 3. aracým olduðundan çok km yapmýyorum ama 5 yýlýný doldurunca deðiþtirdim regulatörü sizede tavsiye ederim yaptýðýnýz yakýt ekonomisi verdiðiniz parayý kýsa sürede amorti eder.

elazýðda dinçler otogazda 180 tlye taktýrdým yeni brc regülatörü veya lpg beynini. mimgas felanda vardý onada 120 dediler ama brc den þaþmamak lazým 2 yýlda garanti veriyorlar birebir deðiþim de cabasý sorun olunca.

sonata007dr

konu kirliliði olmasýn diye burdan devam ediyorum. Yeni taktýrdýðým lpg regulatörüm.

<script src='http://img43.imageshack.us/shareable/?i=20120328145000.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>

suat

Abi uzun yolda 320-330 civarý yakýyor ama,þehriçi çok yakýyor tuhaf bi durum bu iþten biþey anlamadým ben...

Yevgeni

Harputlu Abi, var senin cihazýn yemleme sisteminde bir aksaklýk, bir ayarsýzlýk.
Ýþten anlayan birini bulup göstermen icap eder..

suat

Yavuz hocam durum onu gösteriyor bulabilirsek tabi burada :)

NÝVACI

Karbüratörlü nivalarda huydur karbüratör gevþer  bir kotrol et.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

suat

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Nisan 03, 2012, 08:05:25
Karbüratörlü nivalarda huydur karbüratör gevþer  bir kotrol et.
Karbüratör ve LPG regülatörünü deðiþmem gerekiyor,karbüratörü fabrika çýkýþlý yani 21 yýllýk regülatörde en az 10 yýllýk ,artýk hal kalmamýþtýr bunlarda.

NÝVACI

sadece lpg kullanýtyorsan deðiþtirmene gerek yok
ayný zamanda benzinde kullanýyorsan o zaman karbiratörü deðiþtir.
Ben de yüksek yakýt derdiyle deðiþtirdim. ogün orada olan bir tamirci arkadaþ  anlattý.
tenhad yaþadýðým tüpte küçük olduðu için tüp bitince benzinle kullanýyordum.
Aradaki fark meselesini çözecek kimse bulamadým. ihtiyaç hissederseniz alatýrým.

cenker

Alıntı yapılan: Harputlu23 -  Nisan 02, 2012, 07:18:17
Arkadaþlar benim keçi samaný ( mangýrý ) bol görünce coþmaya baþladý þehiriçi km de 1 TL net LPG tüketiyor Bir aralar CENKER iyi bilgi veriyordu þimdi oda kayýp.Bi görünüp bilgi verse iyi olur.

üþenmeyip geçmiþte açýlmýþ bir kaç topiði dikkatle okursanýz sorularýnýzýn tüm yanýtlarýnýn halihazýrda forumda mevcut olduðunu görürsünüz  ;)
divers do it deeper

ati

herkeze slm vallahi benim nivada mý bi sorun var sizinkilerde mi :-) 18/05/2012 yani bugün tam bi ölçüm yaptým 310 krþ yaktý þehir içi þehir dýþý dahil bidaha sefer lt re olarak hesaplayýp yazacam aracým 1986 model 4 vites karbirötörlü geçen araiye çýktýk 4 kiþi 410 krþ yaktý arazide ama aracý çok orlamýyorum uun yolda hýzým 70-80 araide pek zorlamýyorum kibar kullanýyorum saygýlar aracým elektronik eteþleme deðil. saygýlar arkadaþlar.....

NÝVACI

Ýzmirin bir bir ucunda 2.12 tl diðer ucunda 2.50 lpg fiyatý.
  litre yada ayný andalitre fiyatýnýda yazarsan anlaþýlabilir.

ati