Niva orijinal rus lastiði: Voltyre 175/80-16

Başlatan ziyacanbayar, Ağustos 04, 2011, 12:56:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Nordic

Nakliyesini sordum. Satan kiþi sadece uçak ile gönderebileceðini söylüyor ve sadece nakliye 400.-EUR. Tüm Avrupa'ya tanesini 18.-EUR nakliye ile karadan gönderebiliyor, Türkiye hariç.

Harun

bu iþ en temiz Bulgaristan'dan çözülür bence.
Erco'nun desteði lazým ;D

Nordic

kendisi buluþmamýzda gideceðini söylemiþti. biz de mi katýlsak acaba?

acaba almanya'dan gelirken uçakla getiremez miyim?

dedeinan

Telman Usta da orjinal lastik için bi hareket yok daha..,

aslan.ozgurrr

Ben de Voltyre kullanýyorum. Nivamý almadan önce OK144'lü bir Niva kullanmýþtým. Gürültüsü Voltyre'a göre fazla. Ancak lastikleri þamyelsiz kullanýyorum. Usta 40 hava bas atmasýn yanaklardan dedi ve korkuttu beni. O yüzden lastiklerin tutunmasý biraz az. Islak zeminde tutunma sýkýntý oluyor o yüzden . Havayý 30'a çekmeye de korkuyorum açýkçasý. Þamyelsiz kullanan arkadaþlar varsa konu ile iliði bilgi verebilir mi?
Havalarý indiremediðim için deniz kenarýna da inemiyorum kuma saplanýrým diye:=)

Yevgeni

Max 36 psi (yük durumuna göre).
30-32 yapýp bir yürü bakalým..

Maestro

Alıntı yapılan: aslan.ozgurrr -  Temmuz 01, 2014, 12:01:52
Ben de Voltyre kullanýyorum. Nivamý almadan önce OK144'lü bir Niva kullanmýþtým. Gürültüsü Voltyre'a göre fazla. Ancak lastikleri þamyelsiz kullanýyorum. Usta 40 hava bas atmasýn yanaklardan dedi ve korkuttu beni. O yüzden lastiklerin tutunmasý biraz az. Islak zeminde tutunma sýkýntý oluyor o yüzden . Havayý 30'a çekmeye de korkuyorum açýkçasý. Þamyelsiz kullanan arkadaþlar varsa konu ile iliði bilgi verebilir mi?
Havalarý indiremediðim için deniz kenarýna da inemiyorum kuma saplanýrým diye:=)

arazi araçlarýnda Þambrelli lastik tercih edilir diye biliyorum , yanlýþým varsa düzeltin..

Yevgeni

Alıntı yapılan: Maestro -  Temmuz 01, 2014, 01:56:23
arazi araçlarýnda Þambrelli lastik tercih edilir diye biliyorum , yanlýþým varsa düzeltin..

Doðru, tercih edilir.
Ben hiç kullanmadým..

NÝVACI

Konuyla ilgisi yok.
Görünce hatýrýma geldi  Nordic ne oldu bu adama
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Yevgeni

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Temmuz 01, 2014, 04:08:43
Konuyla ilgisi yok.
Görünce hatýrýma geldi  Nordic ne oldu bu adama

1-2 kez telefonlaþtýktý, yüz yüze görüþemedik amma..

atinco

Arkadaþlar, aramýzda bu lastiðin (Voltyre 175/80R16) asfalt performansý hakkýnda bilgi verebilecek kimse var mý? Þu lastik iþi ne dertmiþ arkadaþ...

Yevgeni

Alıntı yapılan: atinco -  Ekim 21, 2014, 10:54:42
Arkadaþlar, aramýzda bu lastiðin (Voltyre 175/80R16) asfalt performansý hakkýnda bilgi verebilecek kimse var mý? Þu lastik iþi ne dertmiþ arkadaþ...

Kullananlar OK144'lerle karþýlaþtýrýlmayacak denli baþarýlý olduðunu söylerlerdi.
Yumuþak hamur çünkü..

atinco

Teþekkürler hocam. Eski doðu bloku ülkelerdeki kullanýcý yorumlarýna baktým. Asfalt için olumsuz görüþ bildirenler vardý. Görecelidir elbette, çoðunlukla arazide olmadýðým için OK ile kýyaslamasý yeterli gelmedi. Asfalt dýþý, karda kýþta iyi olduðunu, hatta kumda da iyi olduðunu öðrendim. Asfalt içinse olumsuz yazanlar olmuþ. Aðýr olduðu söyleniyor ama burada taban 4 kat yanaklar 2 denmiþ oysa, yani hafif olmasý gerek. Bende þimdi yeni aldýðým c serisi A/T lastikler var. Kurtulmam gerek ve asfalt özelliklerini merak ediyorum. Konfor beklemiyorum ama deðiþtirirsem sekiz adet lastik almýþ olacaðým için endiþe ediyorum. Bir bilen varsa aramýzda diye merak ettim.

Yevgeni

Topraða lastik pek deðdirmiyorsan AT'den þaþma..

Harun

standart eyidir...
çok abartýlý offroad yapmýyorsanýz (ki tayfada yok bildiðim aðýr iþlere kalkýþan)
:D