Niva mý Vitara mý ???

Başlatan cihanhorasan, Temmuz 09, 2007, 02:11:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cihanhorasan

Banada Vitara almak istediðimi söylediðim bir arkadaþým göstermiþti.Linki bulabilirsem koyarým.
Yolun bittiði yerde Niva baþlar.

KONYA

ufo

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Temmuz 09, 2007, 08:09:16
Benim 96'nýn ilk sahibinin bir kadýn olduðunu biliyorum. 60.000 km devirmiþ. Arabanýn hala çiçek gibi olduðunu belirtmeliyim.
ben de nivamý bir bayandan aldým. 2000 model 31.500 km.de idi.

gerçi eþim haftasonu aktiviteleri hariç binmek istemiyor ama, neyse.

tanýdýðým pek çok avcý arkadaþým var vitara kullanan. arazi performansýndan memnunlar. ama bizim avda arabayý off-road'taki kadar zorlamadýðýmýz da bir gerçek. amaç avlanmak olduðu ve avýn temelinde de yürümek olduðu için araba geçmiyorsa inip biraz daha fazla yürüyoruz. örneðin ben arabamý avda kullanmak için aldým, çamurda ve karda kullanýyorum, ama birkaç kez birlikte light off-road yaparken tanýþtýðým arkadaþlar kadar asla zorlamýyorum aracýmý.
benim niva'dan beklentim, beni av bölgesine ulaþtýrsýn, ulaþtýramýyorsa da meranýn en yakýnýna kadar götürsün yeter. gerekirse 1-2 km yürürüm. gerçi deþdiðin'de 40 cm karda en tepeye kadar çýkmanýn ve batanlarý, kalanlarý izlemenin keyfi de bir baþka oluyor tabii...
off-raod'daki gibi bir amaç taþýmýyorum, henüz damarlarýma nüfuz etmedi, bu nedenle de henüz ayný paralelde düþünmüyorum off-road'cularla.
Gökhan (1966)
Ataþehir-Ýstanbul
2000 / 1.7i

MCC

çýkan sonuç þu ; bayanlar niva sevmiyor, alan satýyor, eþi kullanan da ya hiç binmiyor ya sadece hafta sonu  :D
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

ERCO

vala cagtay benim eþim nep biniyor biz gayet mutlu þekilde nivamýzla geziyoruz
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

MCC

tamam yav, öðünüp durma  :D

ERCO

;D ;D ;D ;D new ovunmesi be sen gormuyonmu sanki
www.guvenlada.com

niva07

2 yýl boyunca Vitara JLX kullandýk ama samimi olarak söylemeliyim ki o araç bir otomobil deðil, ama cip de deðil.. Yani kiþiliksiz biraz. Kötü araba diyemem ama otomobil istiyorsan yakýt ekonomisi olan konforlu birþeyler almalý, yok cip istiyorum deniyorsa yanýt belli

//KML//

hayýrlý olsun adnan abi , resýmlerý merak ettým :D musaýt zamanda eklersýn umarým..

taiga

Alıntı yapılan: jýr 09 -  Ağustos 14, 2007, 12:57:23
vitarayý neden bukadar kötülüyorsunuz anlamýyorum bende niva kullandým kýyaslayýn bakalým

Vitarayý kötüleyen yok sevgili Jir09...

Köfte ekmek meselesi bu...

Bir niva araziye hazýrdýr...

Ama vitara asla standart halde hazýr deðildir...

Yarýþ için diyorsan niva zaten yarýþa uygun bir araç deðil...

Oysa vitara bu konuda çok uygun bir araç...

Niva sonuçta bir hobi aracý...

Ortalama bir araç, dayanýklýlýðý basitliði parçalarýnýn saðlamlýðý açýsýndan...

Öyle çok fazla þey beklememek lazým...

Vitara ise farklý bir segment...

Yapýldýðýnda hedef kitlesi farklý idi...

Japonlar yanýlmýyorsam ilk samurai ýn öncülünü yaptýlardý sj 410 diye...

Neden sonra ABD ve diðer geliþmiþ ülkelerdeki üniversite gençliði ve orta halli aileler için vitara yý ürettiler kýsmen ucuz bir 4x4 havasý için...

Açýk ve net diyeyim...

Yarýþçý olsam zaten vitara seçmem param varsa pajero yu seçerim...

Yok eðer hobi aracý istiyorsam ve 2 yada hadi olsun 3 kiþilik bir aile isem niva seçerim...

Yok eðer caddede de süreceksem gene ayný mantýkla gider, saðlam bir binek aracý ve yanýna hobi taþýtý olarak niva seçerim...

Kendi adýma hem binek hem arazi için ortak aracý metropol için uygun bulmayanlardaným...Ama dediðim gibi bu benim fikrim herkesin yoðurt yiyiþi farklý...

Yok eðer güneyde oturuyorsam hemen kaparým bir samurai keyfime bakarým...

Vitara iyi midir...

Evet...

Niva dan iyi midir...

Yerine göre evet...

Ama standart bir niva ve 5 kapý vitara araziye girerse kimin üstün geleceði jokeye baðlýdýr...

Dediðim gibi bu iþ bütçe meselesi...

Param olsa vitarayý direk dikkate almadan pajero ya sararým...

Ama bizdeki köfte niva ya yetiyor ve o niva da bana fazlasýyla yetiyor...

Son olarak þunu da ekleyeyim...

Disco mu vitara mý dersen, her koþulda vitara yý seçerim...

Nedense bende inciluz disco suna gýcýðým... ;D

Yeni aracýný güle güle kullan diyorum...

Keyifli gezilerde buluþmak üzere...

Not: Arazide vitara kullandým ama hiç sahibi olmadým. Ancak bir kaç yýl önce kapalý kasa bir samurai sahibiydim ve arazide neler yapabildiðini çok iyi biliyorum.  :D

niva07

Alıntı yapılan: jýr 09 -  Ağustos 14, 2007, 01:31:58
ben nivayý satdým yeter kahrýmý çok çekti paramýda çok yedi yeter!
þimdi 1993 japon üretim 1600cc 16 valf elektronik fulenjeksiyon,klimalý,
5 kapý,3inç yükseltme kitli,100% diflok nosping difransiyel kilitli,þnorkeli olan,öntamponu saç önünde sýfýr 6000'lik wran vinçli,215/75/15 maksis mtr lastikli.orman ve araziye hazýr VÝTARA aldým.

Güle güle kullanýn Vitara kötü araç deðil, bu maddi bir mesele.. Tercih ve maddiyat meselesi. Güle güle kullanýn. Bu arada eðer mahsuru yoksa aracý satýn aldýðýnýz fiyatý, kilometresini ve eðer aksesuar harcamasý yaptýysanýz fiyatlarýný açýklayabilir misiniz ?

efe

Alıntı yapılan: jýr 09 -  Ağustos 14, 2007, 01:31:58
ben nivayý satdým yeter kahrýmý çok çekti paramýda çok yedi yeter!
þimdi 1993 japon üretim 1600cc 16 valf elektronik fulenjeksiyon,klimalý,
5 kapý,3inç yükseltme kitli,100% diflok nosping difransiyel kilitli,þnorkeli olan,öntamponu saç önünde sýfýr 6000'lik wran vinçli,215/75/15 maksis mtr lastikli.orman ve araziye hazýr VÝTARA aldým.
Hayýrlý olsun.

seko

bende çevremde vitara baktým ama 90 model dökük arabalara 8000-9000 ytl istiyorlar.
4*4 üm yok ama 15-16 seneden beri arabalarla içli dýþlý biri olarak japonun eskisiyle uðraþmak çok zordur.
bence niva derim
basit-teferruat yok-ucuz-parçasý bol-ustasý çok.(ver gazý gitsin)
ama vitara kadar konfor yok malesef.
ama safkan off roadçý kendileri. ;D

ERCO

ooo hemen kapmýþýn ruhunu nivanýn katýlýyorum sana
www.guvenlada.com

MCC

köfte ekmek olayýna katýlýyorum, alýnan zevk önemli, bakýmlý olup yolda býrakmadýðý sürece her tür keçi roma ya çýkar. 2. araba ise niva daha ehven, tek araba ise vitara daha ehven, göreceli bir durum.

seko

Alıntı yapılan: ERCO -  Ağustos 23, 2007, 12:25:25
ooo hemen kapmýþýn ruhunu nivanýn katýlýyorum sana

(çok çabuk adapte olmuþum deðilmi nivaya ;D ;D)þaka bi yana
gerçekler bunlar ercan....