periyodik muayene

Başlatan ufo, Haziran 24, 2007, 11:35:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ufo

geçen perþembe aracý muayeneye götürdüm.
önce bullbar ve yan basamaklara taktýlar. illa sökülecek dediler.
neyse rica minnet söktürmedik.
ve muayeneyi yaptýrdýk. bir sonrakine giderken sötüreceðim. sonra da bir daha taktýrýr mýyým bilmiyorum doðrusu. neyse bir yýl rahatým en azýndan. bir yýl diyorum çünkü bu arada yeni bir þey öðrendim. arazi araçlarýnda muayene her yýl oluyormuþ.
hediyesi 103,80 YTL.
Gökhan (1966)
Ataþehir-Ýstanbul
2000 / 1.7i

taiga

Hocam,

Ya küçük ilçelerde gidip yaptýrýn, ki genelde haftada yada iki haftada bir olur muayene günü...

Yada verin bir trafik iþlemci-muayene vb iþi yapan aracýlara... Sizin yerinize halletsinler... 3 kuruþ alýrlar ama kafanýz rahat eder...

Bana da dediydi muayeneci, polis görmesin söktürür diye... ;D

ERCO

yaa hakatdan neden bizim araclarýn vizeleri senelik
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

Yevgeni

Benimki 2 yýllýk, lakin ruhsata otomobil diye iþlemiþler, muhtemelen o yüzden böyle..

taiga

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Haziran 25, 2007, 08:19:04
Benimki 2 yýllýk, lakin ruhsata otomobil diye iþlemiþler, muhtemelen o yüzden böyle..

Benim suzuki samuraida da otomobil yazardý...

Muayene de amcam deðiþtirdi...

Yahu etme eyleme, Unakýtan ý boþuna zengin etmeyelim dedim, dinlemedi... ;D

Akabinde her sene öpülmeye baþladýk...

Nivalarda da durum ayný... :D

ufo

Alıntı yapılan: taiga -  Haziran 25, 2007, 12:11:23
Yada verin bir trafik iþlemci-muayene vb iþi yapan aracýlara... Sizin yerinize halletsinler... 3 kuruþ alýrlar ama kafanýz rahat eder...

muayenecilerin güvenilir olanýný bulmak lazým. çünkü bunlar patates mühür yapýyorlar. polis kazara çevirip de baktý mý hemen anlýyor ve arabayý baðlýyorlar.

çok saðlam muameleci de bulamadým, bu nedenle kendim yaptýrýyorum.
ama þu otomobil iþini bir soruþturacaðým, bakalým ne yapýlabilir.
Gökhan (1966)
Ataþehir-Ýstanbul
2000 / 1.7i

Yevgeni

Ýlk trafik tescilde karambolde otomobil olarak tescil edilmiþtir ya da arazi taþýtý. Bunun deðiþtirilebileceðini sanmam.

Öte yandan yýlda bir fenni muayeneye girme zorunluluðu muhtemel arazi þartlarýnda çok yýpranabildiði ve trafikte dolanabilecek kadar donanýmlý ve bakýmlý olup olmadýðýný kontrol içindir..

MCC

evet o patates baský muayene olayý çok sakat, ben bizzat yaþadým, sattýðým niva'mý zor bela noter satýþý yapmýþtým, adam o arada patates vize yaptýrmýþ, sonra arabayý bir daha satmýþ, yeni sahibi lpg taktýrýnca vize gerekiyor tabii tekrar, çýnarlý vize istasyonu karakola 500 mt, direk polis çaðýrmýþlar, ben satalý bir sene olmasýna raðmen mali polis beni bulup bayaðý da terletmiþti, huzurum kaçýp 15 gün uyuyamamýþtým patatesi yaptýran adamý bulana kadar, o gün bu gün para almadan satýþ vermiyorum - satýþ vermeden para almýyorum, direk dolandýrýcý muamelesi görüyorsunuz, düþman baþýna.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

taiga

Alıntı yapılan: MCC -  Haziran 25, 2007, 06:13:45
evet o patates baský muayene olayý çok sakat, ben bizzat yaþadým, sattýðým niva'mý zor bela noter satýþý yapmýþtým, adam o arada patates vize yaptýrmýþ, sonra arabayý bir daha satmýþ, yeni sahibi lpg taktýrýnca vize gerekiyor tabii tekrar, çýnarlý vize istasyonu karakola 500 mt, direk polis çaðýrmýþlar, ben satalý bir sene olmasýna raðmen mali polis beni bulup bayaðý da terletmiþti, huzurum kaçýp 15 gün uyuyamamýþtým patatesi yaptýran adamý bulana kadar, o gün bu gün para almadan satýþ vermiyorum - satýþ vermeden para almýyorum, direk dolandýrýcý muamelesi görüyorsunuz, düþman baþýna.

Ortalýk çakal doluymuþ yahu...
Valla geçmiþ olsun hocam cidden can sýkýcý bir durum...
Lakin ufak ilçelerde muayenenin avantajlarý çok... Aklýnýzda bulunsun...

ERCO

eee þimdi biz hersene girecez yani kaz gibi yolunmaya bulunmazmý bunun caresi yaw
www.guvenlada.com

MCC

çareyi bilmem de muayeneye erco ile gidiyorum süper oluyor, ben daha harçlarý yatýramadan arabalarýn iþini bitirip koyuyor kenara, toplam süre 10 dk.  :D
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

ERCO

yaklaþýyor gene zaman
vala cok zoruma gidiyor bu senelik vize iþi
www.guvenlada.com

efe

Benim muayene zamanýda geçti bu ara. Harcý yatýrdým 103 kaðýt.Artý bide lpg sýzdýrmazlýk raporu varmýþ 25 kaðýtta ona verecem. Bu arada vergiyide verdim 130 kaðýtta ona. Yani araba binmek zor iþ verip duruyoz! :)

Yevgeni

Muayene istasyonlarý ihalesi nihayet bitmiþ..

Aytuð

Ben anlamadým, araca bullbar ve yan basamak taktýrmak yasak mý?