Diferansiyel kilidi hakkýnda..

Başlatan dogan54, Mart 22, 2007, 01:53:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yevgeni

Bulgaristan'dan getireceðiz, en azýndan kendi adýma buna kilitlemiþ vaziyetteyim. Erco gidiyor Bulgaristan'a sair zamanlarda. Sapanca'da detaylandýrýcaðýz mevzuyu.

Öte yandan Yunanistan'da da kilit uygulamalarý var. Xristos'la mevzuyu bir þenlendireyim uygun bir þekil..

yusuf

bunu baþarabilirsen Yevgeni Nivalar canlanýr hard offroad'da. Bedelini seve seve ödeyerek ilk uygulamaya adayým.

Erco abi top sende!

Yevgeni

Hiçbir yerden bulamazsam Rusya'ya bakacam. Leningrad'dan sevdiðimiz bir arkadaþýmýz var, o kanaldan soruþturacaðýz. Babasý tank test elemaný idi, imdi emekli, ama bir þeyi aradýðý zaman buluyor..

Yevgeni

Xristost'a da sordum Yunanistan forumunda, yanýt bekliyorum..

ERCO

arkadaþlar sapancadan sonra bi BG programým var kouþalým bakalým nler yapabiliriz
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

BadBoy

YA tozudumana katacaksýn YA tozudumaný yutacaksýn

Yevgeni

Erco Bulgaristan'a gidecek. BG programý dediði o..

ERCO

yavuz calýþmalara baþladý defransielin kokusunu alýyorum getirtecegiz inþallah hemde pistonlu
www.guvenlada.com

UAZ

arkadaþlar merhaba.ben birkere traktörle sürülü tarlada battým.þöyle bir þey dendim oldu. ::)diferansiyel kilidi yerine geçermi(yedek parça ucuz bu keçiski lerde ondan yaptým ) 1. vitestde düþük tahvil oraný na getrdim el frenini %70 civzrýnda çektim.çok hafif gaz verdim.çýktý.

bu arda %100 dirensiyel kilidi ön ve arkda için harici dediðiniz istenildiði zaman normal diferansiyel moduna geçiyormu yoksa devamlý kilitlimi??

ERCO

Alıntı yapılan: UAZ -  Kasım 03, 2007, 10:28:13
arkadaþlar merhaba.ben birkere traktörle sürülü tarlada battým.þöyle bir þey dendim oldu. ::)diferansiyel kilidi yerine geçermi(yedek parça ucuz bu keçiski lerde ondan yaptým ) 1. vitestde düþük tahvil oraný na getrdim el frenini %70 civzrýnda çektim.çok hafif gaz verdim.çýktý.

bu arda %100 dirensiyel kilidi ön ve arkda için harici dediðiniz istenildiði zaman normal diferansiyel moduna geçiyormu yoksa devamlý kilitlimi??

þimdi üzerinde calýþdýgým klýt manuel olacak istersen kilirli istersen normalde kulanabilecez
www.guvenlada.com

UAZ

gerçekten öyle olursa tadýndan yenmez bu araç..yukarýda anlattýðým uygulama iþe yararmý acaba?

Yevgeni

Alıntı yapılan: ERCO -  Ekim 31, 2007, 11:14:46
yavuz calýþmalara baþladý defransielin kokusunu alýyorum getirtecegiz inþallah hemde pistonlu

Güzel haberlerini bekliyoruz Erco..

ERCO

inþallah iyi haberler yazacan Yavuz yakýn amanda gidecem
www.guvenlada.com

NÝVA69

ORTA DÝFRANSÝYEL (EN KÜÇÜK VÝTES KOLU) KÝLÝTLENDÝÐÝNDE ÖN VE ARKA AKSA GÜÇ %50-%50 OLARAK MI DAÐITILIYOR?

EÐER ÖYLEYSE KÝLÝTLÝ DEÐÝLKEN DAÐILIMIN ORANI NEDÝR ACABA?

SANIRIM ARKANINKÝ FAZLADIR AMA BÝLMÝYORUM.

BÝRDE ARKA AKSA DÝFRANSÝYEL KÝLÝDÝ TAKTIRDIK DÝYELÝM BUNU SADECE ZORLANINCA KULLANIP ASFALTTA HEMEN DEVREDEN ÇIKARTMAMIZ GEREKMEZ MÝ? SÜREKÝ OLARAK ARKA AKS KÝLÝTLÝYKEN GÝTMEK MÜMKÜN MÜ?
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

Yevgeni

Orta diff kilidi sadece ön ve arka þaftý kilitler. Dolayýsýyla önde %40 arkada %60 olan güç daðýlýmý %50 olarak paylaþtýrýlýr.
Akstaki sabit veya deðiþken diff kilidiyle asfaltta sekmenin tek sakýncasý lastik aþýnmasý, kasýlma, yerine göre savrulma olur. Dolayýsýyla kumandalý kilit ehvendir..