direksiyon boþluðu

Başlatan murat, Ağustos 13, 2010, 11:24:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

murat

ikinci el bir lada niva alacaðým.ancak þu ana kadar denediðim bütün nivalarýn direksiyonunda boþluk var.sanýrým direksiyon kutusu kaynaklý.bu bütün nivalarýn sorunu mudur. bu boþluðu yoketmek için ne yapmak lazým yenisi kaç liradýr..kaç km de ortalama direksiyon boþluðu oluþuyor..malum bende 92 reno var halen hiç boþluk oluþmadý arazi de kullandýðým halde..tesekkürler

MCC

Yer varsa boþluðunu alýrsýnýz, yoksa malum deðiþecek, normal kutu, yumuþak tip rulmanlý kutu, keneye baðlý olarak hidrolik kutu seçenekleri mevcut, fiyatlarý Reis veya Erco daha saðlam verir.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

Maestro

arazi araçlarýnda az direksiyon boþlugu olmalý diye duymuþtum.. bilmiyorum ne kadar dogru .. benim Niva da az boþluk var fakat hiç dert etmedim.. bu konu hakkýnda görüþleri bilmek isterim...  teþekkürler.

BAHADIR

Valla benim araçta epey boþluk var ama araba kullanmaya külüstür araçlarla baþladýðým için eskiyi hatýrlayana kadar az biþey sorun oldu, þimdi alýþtý. Ama yine de uygun bir zamanda soft direksiyon kutusu bulursam iyi olacak.

ERCO

DÝREKSÝYO KUTUSUNUN USTUNDE BOÞLUK ALMA AYAR VÝDASI VAR ama ayar yeri bitiyse yapacak biþey yok yenisine saðlýk
bundan önce rot ve rotileri kontrol edin onlarda bolþýk varsa oda yansýr elinize boþluk olara
yada direksiyon kurusunun baglý oldu bolum de catlamýþ olabýlýr oda boþluk olarak elinize gelir

güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

bkerti

Yeni bir hortlatma daha :)
Benim rot rotil deðiþltikten sonra direksiyonda boþluk oluþtu. hem rotcu hem tamirci bunlarýn diþlileri büyük olduðu için gibi birþey saçmaladýlar bende onlara zerre güvenmediðim için artýk ya he hee dedim geçtim. Gerçi alýþtým bana bir sýkýntýsý yok ama Yevgeni abi direksiyon boþluðunu alan o vida nasýl birþey nerede? Ben alabilir miyim o boþluðu?

berkayonwheels

...and to hear the lamentation of their women

NÝVACI

Ne mükemmel bir arabadýr þu NÝVA
Adamý sürücü vede tamirci yapar hatta ön düzenci bile. :D :D :D :
Yavuza sormuþsun eline anahtar aldýðý gün tarihi gün olarak bayram ilan edilecek :-*
Özet; direksiyon kutusuna üstten bakýnca öndeki 17 anahtarla açýlan tapayý sökünce altta tornavida aðýzlý vida çýkacak saða doðru boþluðu alacak çok az sýkarak deneyin.
fazla sýkmak sorun olur boþluðu tamamen alýrsanýz diþli içerde ýsýrma yapar
herhangi bir tofaþçýda yapabilir
Eliniz deðmiþken hemen yanýndaki 19 anahtarlý tapayý da açýp yaðýnýda kontrol edin.
Sitemizde hizmette sýnýr yoktur telefonu daha önce neþretmiþtik :o
bu arada genç nivacýlardan birisi durmadan sensörlerden bahsedip durur
gençler karbiratölülerde sensör allerji yapar
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Yevgeni

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Haziran 20, 2014, 12:07:08
Yavuza sormuþsun eline anahtar aldýðý gün tarihi gün olarak bayram ilan edilecek :-*

Delik egzost borusunu aluminyum kutu içecekle tamir etmiþ kiþiyim.
Cýk cýk..

Maestro

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Haziran 20, 2014, 12:16:08
Delik egzost borusunu aluminyum kutu içecekle tamir etmiþ kiþiyim.
Cýk cýk..

plastic cýrt ile sabitlemedik  tabiyki    ;D ;D ;D     

Yevgeni

Alıntı yapılan: Maestro -  Haziran 20, 2014, 12:43:03
plastic cýrt ile sabitlemedik  tabiyki    ;D ;D ;D     

Ben de bu koku nereden geliyor diyorum..

bkerti

:) Nivacý abi numaran rehberde yandým niva kodlamasýyla kayýtlý :)  Abi direksiyon kutusuna üstten bakýnca deyince direksiyonun kendisi mi direksiyonun alt kýsmýndaki yer mi :) ?

Yevgeni

Kaputun altýnda þunu arayacan:

bkerti

Abi fotoðrafý yazdýrdým :) Arabanýn altýna girip mi bakýcam buna?

muhammedcelik1983

Ýstetmenin altinda debriyaj ust merkezinin altinda biraz zor yerde