Yalova Gezmesi...31 Ocak-01 Þubat 2015

Başlatan Harun, Ocak 08, 2015, 09:01:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kocaali

Alıntı yapılan: aydinaydogan -  Ocak 09, 2015, 01:38:39
Mehmet o zaman tarih belirleyip planlama yapmak lazým ki gelen gelsin. Uyarsa bende zýplýyayým.

Ayrýca arazide 200-300 km çok fazla bir gece kamp düþünüp çýtýr iki günlük, kamp öncesi ve sonrasý bir rut planlamak. Az ama öz gezip etrafýn tadýna varmak daha doðru kanýmca.

tamamen ayný fikirdeyim Aydýn abi.. bol muhabbet bol doða...

isterseniz daha ortalarda bir yerde olmasý açýsýndan Yalova, Ýznik civarýna planlayalým geziyi, size yol uzak olmasýn, ne dersiniz?
No mud, no fun...

aydinaydogan

Alıntı yapılan: kocaali -  Ocak 09, 2015, 02:43:06
tamamen ayný fikirdeyim Aydýn abi.. bol muhabbet bol doða...

isterseniz daha ortalarda bir yerde olmasý açýsýndan Yalova, Ýznik civarýna planlayalým geziyi, size yol uzak olmasýn, ne dersiniz?

Sen nasýl uygun görürsen, sonuçta Yalova'ya gelen 100 km daha yapar bence. Ama yalova da çok güzel yerler olduðunu duymuþtum.

Harun

Alıntı yapılan: kocaali -  Ocak 09, 2015, 11:20:54
Uludað'ý tavaf edelim o zaman :) asfalta minimum inerekten  ;D 

daha önceden motorla gezdiðim rotalarý birleþtirip ortaya karýþýk birþeyler yaparým..  doðaya da doyarýz, manzaraya da doyarýz, riskli sýkýntýlý yerlere de girmeyiz..

tamamdýr üstad,
bana uyar

Harun

Alıntı yapılan: kocaali -  Ocak 09, 2015, 12:08:45

tabi bu ciddi uzun rota, tamamý araziden olduðunu düþünürsek bir haftasonu yetmeyebilir.. belki de sýnýrlamak lazým sadece bir bölge ile.. ya da nerede vakit biterse, oradan asfalta inip dönüþe geçmek.. tüm rotayý bitirmeye çalýþýnca etrafýn tadý pek çýkmýyor, sindire sindire gezmek daha keyifli bence..   

mutabýkým
gerekirse 1 gün izin falan da alabilirim.

kocaali

Alıntı yapılan: Harun -  Ocak 09, 2015, 03:15:26
mutabýkým
gerekirse 1 gün izin falan da alabilirim.

üstadým sen gezmiþ miydin Yalova taraflarýný, zamanýn Yusuf abi epey hamle yaptýydý Delmece taraflarýna, farklý rotalardan...

oralarý deneyebiliriz, kamp için çok uygun yerler de var, olmadý termalde sýcak havuz keyfi  ;D

bu arada bir gün izin olayý ocak ayýndan sonra bana da uyar...
No mud, no fun...

Harun

Alıntı yapılan: kocaali -  Ocak 09, 2015, 03:19:00
üstadým sen gezmiþ miydin Yalova taraflarýný, zamanýn Yusuf abi epey hamle yaptýydý Delmece taraflarýna, farklý rotalardan...

oralarý deneyebiliriz, kamp için çok uygun yerler de var, olmadý termalde sýcak havuz keyfi  ;D

bu arada bir gün izin olayý ocak ayýndan sonra bana da uyar...

Yalova gezmiþliðim yok,
sadece sahilden Çýnarcýk-Armutlu falan...
ama uyar elbette,termale gittiðimi evdekiler duymazsa sýkýntý yok ;D ;D ;D

kocaali

Alıntı yapılan: Harun -  Ocak 09, 2015, 03:25:30
Yalova gezmiþliðim yok,
sadece sahilden Çýnarcýk-Armutlu falan...
ama uyar elbette,termale gittiðimi evdekiler duymazsa sýkýntý yok ;D ;D ;D

Alıntı yapılan: aydinaydogan -  Ocak 09, 2015, 03:03:48
Sen nasýl uygun görürsen, sonuçta Yalova'ya gelen 100 km daha yapar bence. Ama yalova da çok güzel yerler olduðunu duymuþtum.

Uður hocam, sen ne dersin? Yalova diye koyalým mý adýný?

gerçi ne kadar kar var oralarda þu anda hiç bilgim yok ama, biz geziyi gerçekleþtirene kadar makul seviyeye inmesini ümit ediyorum  ;D
No mud, no fun...

ugur16

Alıntı yapılan: kocaali -  Ocak 09, 2015, 03:31:52
Uður hocam, sen ne dersin? Yalova diye koyalým mý adýný?

gerçi ne kadar kar var oralarda þu anda hiç bilgim yok ama, biz geziyi gerçekleþtirene kadar makul seviyeye inmesini ümit ediyorum  ;D

Kar mevsiminde kar olan yere gitmek daha çok tercihimdir.Ayrýca bana ne kadar yakýn mesafe olursa iþime gelir bunun nedenide Açýk konuþmak gerekirse ben aracý topladýktan sonra daha yeni yeni test etme imkaný yaþýyorum.En uzun yaptýðým yol yunuseli universite arasý  40 km :D Birde bende çamur lastikleri var bu traktörlerlere takýlanlardan.Dolayýsý ile en fazla 60-70 km hýzla harika bir uðultu eþiliðinde yolculuk yapma durumumu deðerlendiriyorým þuanda :D Nasýl bir ferformans sergiler araç bilemiyorum.Þuanda kadar maþallahý var.Allah büyüktür diyelim :))) Dediðim gibi çoðunluk ne derse o olsun.

Bu etkinlik benim sizlerle ilk buluþmam olacak bu nedenlede kimseye araç anlamýnda yük olmak istemem.Benim için þuanda ön planda gelen sizlerle tanýþmak ve beraber arazi tecrubesi edinmek.

Dað+deniz+niva+özgürlük = HUZUR

aydinaydogan

O halde bu konuyu farklý bir baþlýk altýnda, tarih belirterekten açsak iyi olur bence. Böylece takibi kolay olur. O tarihe kadarda mevzuyu iyice olgunlaþtýrmýþ oluruz derim ben.

ugur16

Dað+deniz+niva+özgürlük = HUZUR

kocaali

No mud, no fun...

kocaali

Alıntı yapılan: aydinaydogan -  Ocak 09, 2015, 05:49:18
O halde bu konuyu farklý bir baþlýk altýnda, tarih belirterekten açsak iyi olur bence. Böylece takibi kolay olur. O tarihe kadarda mevzuyu iyice olgunlaþtýrmýþ oluruz derim ben.

http://nivaturkiye.com/nivaForum/index.php?topic=6622.0. Buyrun burdan devam edelim...
No mud, no fun...

kocaali

No mud, no fun...

kocaali

No mud, no fun...

kocaali

No mud, no fun...