Niva TANK motor revizyonu 10B0441

Başlatan NivaTANK, Ocak 22, 2012, 11:01:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Ýstanbul þehir içi rodaj açýsýndan iyi olmaz bence, sürekli dur-kalk yapacaksýn. Yavuz'un dediði gibi þehirlerarasý sabit hýz 90 en iyisi. Uygun zamanda ya Edirne tarafýna ya da Ýzmit yönüne git derim.

NivaTANK

Alıntı yapılan: BAHADIR -  Ocak 23, 2012, 09:23:17
Ýstanbul þehir içi rodaj açýsýndan iyi olmaz bence, sürekli dur-kalk yapacaksýn. Yavuz'un dediði gibi þehirlerarasý sabit hýz 90 en iyisi. Uygun zamanda ya Edirne tarafýna ya da Ýzmit yönüne git derim.

Aslýnda þehir içi çok iyi bir rodaj olmaz fakat bazý yerlerde yolun açýk olmasý oldukça iyi oldu, bu arada karbüratör ayarlarýnýda yaptýrmýþ oldum, oda aradan çýktý. Rodajda fazla zorlamadan bir hýzlanma testide yaptým.

Niva is not a offroad truck, it is a Russian TANK

Harun

Berk erkenden gazlamaya baþlamýþsýn ;D
nasýl fark var mý aracýnda?

NivaTANK

Alıntı yapılan: Harun -  Ocak 24, 2012, 08:44:23
Berk erkenden gazlamaya baþlamýþsýn ;D
nasýl fark var mý aracýnda?

sadece otoyolda deneme amaçlý 1-2 defa bastým, sonrasýnda 90'ý geçmedim  ;D

Devirin zaten nerede olduðu gözüküyor resimde biraz, 140'ta daha baya bir gideri vardý, basmadým rodaj dolayýsýyla.

Fark var, öncelikle torkundaki artýþ hemen belli oluyor, ara hýzlanmalarý arttý, tabi arazide görüceðiz torkun ne durumda olduðunu

þimdilik hafif hafif otobanda devam ediyorum  :D

BAHADIR

Edirne'ye git sen, Edirne'ye. Köfte, ciðer, badem ezmesi, Kavala kurabiyesi offfff!

mehmet22

Alıntı yapılan: BAHADIR -  Ocak 24, 2012, 11:11:16
Edirne'ye git sen, Edirne'ye. Köfte, ciðer, badem ezmesi, Kavala kurabiyesi offfff!
beklerim berk kardeþ bas gel   ciger bendenn  .....
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

edirneli

Alıntı yapılan: BAHADIR -  Ocak 24, 2012, 11:11:16
Buyurun hepinizi beklerim.Önce tarhana çorbasý sonra ciðer sonra kavala kurabiyesi içen varsa raký :) :)
86 model ihtiyar delikanlý

mehmet22

Alıntı yapılan: edirneli -  Ocak 24, 2012, 08:00:30
Buyurun hepinizi beklerim.Önce tarhana çorbasý sonra ciðer sonra kavala kurabiyesi içen varsa raký :) :)
þakir abii   birisi rakýmý dedii dogrumu duydumm  ....... mangalda yakcazmýý cýzýr cýzýrr  akþam üzerine doðru ;)
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

NivaTANK

Alıntı yapılan: ardaticaret -  Ocak 24, 2012, 02:21:02
arkadaþým gonderdiðin resimdeki malzemeler nivanin 1. kalite orjinal malzemeleri deðil iyi para harcamýssýn ama kalitesiz malzeme kullanýlmýlþ.bilgine..

1. kalite malzemelerin resimlerini gönderirmisiniz buraya, bana yanlýþ bir parça satýldýysa bende biliyim, birçok parçacý dolaþtým hatta iyilerinden seçmek için.

Parçalarý aldýðým yer Ýstanbul Arda Otomotiv, oldukça fazlacada araþtýrdým parçalarý.

edirneli

Alıntı yapılan: mehmet22 -  Ocak 24, 2012, 08:08:34
  þakir abii   birisi rakýmý dedii dogrumu duydumm  ....... mangalda yakcazmýý cýzýr cýzýrr  akþam üzerine doðru ;)
siz yeter ki gelin mangal dediðin ne ki

NivaTANK

Raký & Mangal diyerekten bir rodaj turumu yapsak araçla acaba ?  8)

Dün akþam bir deneme yaptýk araçla oldukça güzeldi performansý, git gidede iyileþiyor.

edirneli

valla dostlar ben hazýrým.26/01/2012 saat 20:00 itibari ile yaklaþýk 10cm kar var.Rodajýn kralý olur.Haaa bu arada senin parçalar orjinal deðilmiþ bak haberin olsun istanbuldan gelirken dikkatli ol.  :D Resimden bir parçanýn orjinalliði ne kadar anlaþýlýyorsa.

NivaTANK

Alıntı yapılan: edirneli -  Ocak 26, 2012, 07:54:34
valla dostlar ben hazýrým.26/01/2012 saat 20:00 itibari ile yaklaþýk 10cm kar var.Rodajýn kralý olur.Haaa bu arada senin parçalar orjinal deðilmiþ bak haberin olsun istanbuldan gelirken dikkatli ol.  :D Resimden bir parçanýn orjinalliði ne kadar anlaþýlýyorsa.

orjinal deðil marjinal parçalarýmla geliceðim  ;D Aslýnda bu C.tesi güzel olabilir diye düþünüyorum

edirneli

NivaTANK

Þu an araç 650 km'de, motorun sesi deðiþti, biraz daha performansýnda artýþ gördüm ve daha önceleri ýsýtmayan kalorifer þu anda normale döndü tekrardan kendi kendine ýsýtmaya baþladý anlamadým nedenini.