EVREN PAÞA MUTASYONU

Başlatan okayarslan, Nisan 04, 2011, 10:55:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dora

Ýlginç bakalým sonuç ne olacak.
Niva 1041-firefly-Atlantis

okayarslan

vallaha bende çok merak ediyordum ama süper oldu yaaa bukadar olur bir iç dizayn bukadarmý yakýþýr bu araçlara  :)

okayarslan

belirtmek istediðim baþka bir hususta araç içerisindeki plastik aksamlar kýrýlmasý çatlamasý kolay olan parçalar kompile sökülmüþtür yerlerine saç kalýp yaptýrýlýyor içlerine  izalasyon dýþ kaplamasý ister deri ister halýfleks zevke göre görünüþ ve estetik güzeliðinize göre birde kapýlardaki kaplamalar bile saç kaplanýp estetik bir görünüm saðlanacaktýr ayak altý tabir edilen iç tabana ikinci bir saç kaplama yapýlýp arasý izalasyonlanacaktýr ön taraftan arka koltuðun sonuna kadar düz bir zemin çýkarýlacaktýr araç altýna 3 kat koruyucu boya ve pas önleyici malzeme kullanýlmýþ ve son kat zivtli kum serpilmiþtir þu haliyle bile beton çivisi bile çakýlmýyor çalýþmalar  devam etmekte

Yevgeni

Abi sen temel atmýþsýn, betonarme çelik karýþýk inþaat yapýyorsun.
Bu aracýn aðýrlýðý ne olacak?

okayarslan

vallaha güzel bir soru aslýnda ama önceden altýna atýlan zift benim attýðým uygulamadan daha kalýndý o yüzden sýkýntý yok þimdilik ama ömürlük gibi görünüyor

cenker

belirtmeden geçemiyecegim, arac cürük paslý olmasada metal yorulur, söz konusu 10-15 sene ise.
aracýn içine yapýcagýnýz cage yani iskelet türü konstrüksiyon aracýn esneme karakteristigini azaltacak ve degiþtirecektir,

arazide dolanýrken capraz esnettiginizde özelikle ön þaseler podya baglantýlarýndan yýrtýlabilir, arac restarasyonu yapan bir arkadasýn topiktete konusmustuk bu noktalarýn gözle görüþmeyen içten kanser vakkasýný.

ayrýcaý trafikte bu yasta bir aracla bir kazaya karýþtýgýnýzda aracýn içindekilerin zarar görmesine sebep olabilecek bir konstrüksiyon gözükmekte,

lütfen tadilatta ileriye gitmeden bu konularý gözden geciriniz !! tüvü bir þekilde atlatabilirsiniz ama can taþýyacaðýnýzý lütfen unutmayýn !
divers do it deeper

okayarslan

cenker öncelikle vermiþ olduðun bilgiler için çok teþekkür ederim bu yapýlan deðiþiklik sadece zevk ve gösteriþ olduðundan dediðin gibi saðlýk ve trafikte olabilecek bir kazayý hesaba katmadan yapýlan bir uygulama olacaktý aslýnda düþünmedimde deyil acaba dediðim olmuþtur ama bu yazýný defalarca okudum ve bu projeden vazgeçtim dediðim gibi alt kat ikinci saç uygulamasýndan vaz geçtim geri düþünülen uygulamalar devam ediyor izalasyon uygulamasý deyiþtirilecek ses ve ýsý yalýtýmýn yanýnda köpük ve saç kaplamasý sývý kavuçukla yapýlarak riskleri minimuma düþürülecek verdiðin bilgi için tekrar teþekkürler

cenker

torpido konusunda yeni modelinkini takabilirsin daha hos durur
önce can sonra dizayn  ;)
divers do it deeper

okayarslan

vallaha torpido konusunda þunu söyleye bilirim o kadar ucuz bir malzeme kullanýlmýþ ki üstü ayrý altý ayrý oynuyor çabuk kýrýlan çatlayan bir çuval vida ile tutturlmaya çalýþýlan bir konsol hiç olmamasý daha iyi sunta koyarým daha iyi olur tabiki benim görüþüm  :D

cenker

lada 2104 lerin konsolarý uygulanmýs nivalar biliyorum, isketleri biraz daha mukavemetli, ama bence eski tip torpido güzel bir fiber revizyonu ile enfes hale getiriliyor, bunuda düþünün derim  ;)
kolaylýklar dilerim.
divers do it deeper

MOUNTAINBIKER

nivaya yapilan bi iskence gibi.... :-[

okayarslan

okayarslan

evren paþaya star stop uygulamasý yapýldý kontak anahtarýnýda dikiz aynasýna astým  :D

Harun

Alıntı yapılan: okayarslan -  Mayıs 16, 2011, 07:19:05
evren paþaya star stop uygulamasý yapýldý kontak anahtarýnýda dikiz aynasýna astým  :D

çok ilginç,resim varsa ekler misin...

tatar_32