Lastik hava basýncý?

Başlatan efe, Mart 04, 2007, 04:16:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Yevgeni

Bu minvalde belki de iç lastik fazla gerildiðinden kelli sibobu zorluyordun o vakit. Bilemedim þimdi.

Öte yandan aklýmdayken Kadýköy'de neredesiniz siz? Ben de Kadýköy'deyim, Moda'da..

ufo

ilçe hudutlarý içindeyim ama moda'ya yakýn sayýlmaz pek.
evim ataþehir'de.
Gökhan (1966)
Ataþehir-Ýstanbul
2000 / 1.7i

Yevgeni

Yakýnsýnýz sonuç olarak. Ýstanbul içre araziye girersek size haber uçururum eðer gelmek isterseniz..

ufo

haber verirseniz çok sevinirim. sizin yaptýðýnýz tarzdaki aktivitelere daha önce hiç katýlmadým. katýlmak isterim.
ben de kýþýn araziye giriyorum her hafta sonu, ama farklý bir tutku için.
aslýnda diðer sitedeki aktivitelere de katýlmayý arzu ediyorum hep, ama olmuyor, denk getiremiyoum.
eþimin bu iþlere ilgisi yarýþ seyretmek düzeyinde. daha ilerisine ilgi duymuyor.
yalnýz katýlmak da pek cazip gelmediðinden fýrsat yaratmak için özel bir çaba sarfetmiyorum.
Gökhan (1966)
Ataþehir-Ýstanbul
2000 / 1.7i

dogan54

(OK'larýn içinde iç lastik olmasa lastikle cant arasýndan kaçýrýyor diyecem ama mutlaka vardýr iç lastik..)Yukarýda böyle bir yazý görünce sorayým dedim..

OK 144 leri muhakkak  iç lastikle mi kullanmak gerekir? Ben iç lastik takmadým 32-32 yaptým azot gazý bastýrdým bir sorun yaþamadým.
4x4 baska,
NiVA baska..

Yevgeni

Ýç lastik arazi için gerekli. Yukarýdaki tespit sorun üzerine sadece bir tespit idi, yani baþka bir lastik olsaydý da ayný varsayýmda bulunurdum.

OK genelde iç lastikle kullanýldýðý için böyle dedim. Ýç lastikle kulanýlmasýnýn sebebi de, genelde arazide kullanýldýðý içindir. Dýþ lastik zorlandýðýnda canttan sýyrýlýrsa iç lastik onu tutsun diyedir..

taiga

Alıntı yapılan: ufo -  Mart 30, 2007, 04:47:06
haber verirseniz çok sevinirim. sizin yaptýðýnýz tarzdaki aktivitelere daha önce hiç katýlmadým. katýlmak isterim.
ben de kýþýn araziye giriyorum her hafta sonu, ama farklý bir tutku için.
aslýnda diðer sitedeki aktivitelere de katýlmayý arzu ediyorum hep, ama olmuyor, denk getiremiyoum.
eþimin bu iþlere ilgisi yarýþ seyretmek düzeyinde. daha ilerisine ilgi duymuyor.
yalnýz katýlmak da pek cazip gelmediðinden fýrsat yaratmak için özel bir çaba sarfetmiyorum.

Hocam,

Kendi adýma konuþayým.

Gidip doðada az dolanmak, kamp yapmak, ateþ baþý sohbetleri vb. ailemle bana ilaç gibi geliyor.

Çýkýyorsunuz dolaþýyorsunuz, enterasan doða güzelliklerine ulaþýyorsunuz. Vadi içleri, ýssýz tepelerde minik göletler vb.

Nivamýz bunlara ulaþmamýz için bir araç. Offroad da bu iþin süsü, keyfi biberi...

ERCO

;Dmuhabtlerin yerlerini þaþýrmayalm arkadaþlar
:D
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

cihanhorasan

Benim lastikçi ok 144 lere 50 hava bastý.Sanki biraz iyi oldu gibi.Köþeleri düþük devirde büyük vitesle dönerken titreme oluyor gibiydi geçti.
Yolun bittiði yerde Niva baþlar.

KONYA

ERCO

www.guvenlada.com

cihanhorasan

Çok fazla farketmedi bence.
Yolun bittiði yerde Niva baþlar.

KONYA

ERCO

iyi sorun yok her halde
bana sanký cok gibi geldi
www.guvenlada.com

Yevgeni

OK144'ler içün 32-35 arasý iyidir. Fazlasý gereksiz..

ERCO

OK144'ler içün 32-35 arasý iyidir. Fazlasý gereksiz..   katlýyorum
www.guvenlada.com

MCC

ben bu lastik basýncý olayýna mana veremiyorum, benim yokohama a/t lere 35 bastým en son, araba daðýlýyordu az daha, karýnca ezsen zýplar hale geldi, þu anda 28 30 ama bu da zorluyor motoru, 30 32 deneyeceðim bu hafta.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?