LADA NIVA 30 YAÞINDA!

Başlatan Yevgeni, Nisan 06, 2007, 11:46:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Yevgeni

Bundan tam 30 yýl önce, 5 Nisan 1977'de Volga üzerindeki Stavropol (Tolyatti) þehrinde ilk Lada Niva 4x4 üretildi.

Niva'nýn 30. yaþý yürüyen, artýk yürüyemeyen, halihazýrda servis alan, üretilecek olan tüm Niva'lara kutlu olsun..

taiga

taiga

deccal

2. resime bakacak olursak helal olsun arac hala di$ görünüþ olarak ayni o kadar mukemmelki hiç evrim gecirmemi$  :)

Yevgeni

Mekanik olarak da bir takým iyileþtirmeler dýþýnda pek deðiþiklik olmadý bu cevvalde..

ERCO

ruslar yýne rus be hep ayný paspallýk alýp atýyorlar hic estetik yok fabrikada bile ama helal olsun bayanlara alt takým bile topluyorlar
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

taiga

Ladakulübünden bir arkadaþýn yazdýðýna göre bu haftaki Autoshow dergisinde Niva nýn 30. yýlý anlatýlýrmýþ.

Ben bayiye gittim ama dergiyi bulamadým.

Yarýn bir þekilde merkezden bulup alacaðým.

Yazý içeriðini dergiyi okuyunca yazarým.

ERCO

www.guvenlada.com

Yevgeni

Evet bu haftaki sayýda var. Hatta çýkýp bi tane alýp döneyim..

http://www.autoshow.com.tr/dergi/01155/

Yevgeni

30. yýl þerefine üretilen Niva'ya "Taiga 4x4" adýný vermiþler Haldun. Bir tane getirtirsin artýk  ;D

ERCO

neler yazmýþlar naler yiyorlar acebaa
www.guvenlada.com

MCC

yazdýklarý yanlýþ deðil aslýnda erco, bende atlas dergisinin eski bir küpürü var, koca bir koyun sürüsünün arasýnda yolda gitmeye çalýþan  beyaz bir niva, ((ki cj vardý bizde o zamanlar benden yaþlý, niva ya mý geçsek derken bizim dayý (bana kamp daðcýlýk ve doða merakýný o aþýlamýþtýr) amerikaya gidip öðretmen pilot olmaya karar vermiþti o zamanlar ki ayrý yaradýr bana, o zamanlar arazi taþýtý deyince cj ler den hariç güncel yüksek model bizim keçiler vardý memlekette)), evet zamanýnda bir çok yönden iyi bir tasaarýmmýþ ama keþke bizim gibi meraklýlarýna daha çok imkan sunabilse idi demekten alamýyorum kendimi ki bu benim gibi off road deðil sadece doða ve yeni yer meraklýlarý için bile geçerli,  bazen þövanist hissediyorum kendimi bu konuda ki sahipleneninimiz yok bilhassa aksesuar ve zor yýpranan parça konusunda.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

OrcuNiva

yýlla geçse de Lada Niva'nýn karizmasýndan hiçbirþey eksilmiyor...
Niva sürmek ayrý bir keyif...

MCC

ben zorlama ve araþtýrma ve sorgulama taraftarýyým bu konularda, çantada keklik tüketici grubuna dahil olmak bana ters geliyor, herkes bir iþ yapýyor, hep dendiði gibi ne iþ yaparsan yap en iyisini yap, bu kadar 'olsa da olmasa da ' tarzý satýþ politikasý sýkmaya baþladý son dönemde beni, bu keçileri herhangi bir sebepten seviyor ve kullanýyor olmamýz at gözlüklü tüketici olduðumuz anlamýnda gelmez, her konuda, saygýlý olmak bireylere ve topluma çok þey katar, hata yapmamak deðil yaptýðýn hatayý kabul etmek basirettir, o suv denen asfalt makinalarýnýn her þeyi var ortalýkta ama biz bir güneþlik, bir kaput ön çamurluðu, bir plastik havalandýrma kapaðý bulamýyoruz buralarda, pahalý olduðundan deðil bilin, ilgi alaka yok, hedef kitlede deðiliz sadece, bu konuda bildiðim tek þey þudur dostlar; piyasaya baktýðýnýzda þu andaki devlerin birçoðunun kurucularýnýn ticaretten önce hizmet ve ahlaka deðer verdiðini görürsünüz, gelecekte de bu düsturlara baðlý olanlar dev olacaktýr, baþka da söyleyecek sözüm yok.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

NÝVA69

30 YILDA KAÇ MÝLYON NÝVA ÜRETÝLMÝÞTÝR ALLAH BÝLÝR...
BU ARADA NÝVA NE ANLAMA GELÝYOR BÝLEN VAR MI?

LADA NÝVA TAÝGA TÜRKÝYE'DE VAR MI? GELECEK MÝ? STANDART NÝVA'DAN NELERÝ FARKLI ACABA?
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.