BEERENS VE SCHAAF'IN KARADENÝZ TURU

Başlatan Yevgeni, Eylül 03, 2007, 11:39:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yevgeni

Amsterdam'dan Jurgen Beerens ve Jorien Schaaf Lada Niva ile gerçekleþtirecekleri Karadeniz turu kapsamýnda Türkiye'den de geçiyorlar. Batum'dan giriþ yapýp Türkiye sonrasý Balkan ülkelerine geçecekler.

Eðer mümkün olabilirse Türkiye içinde beraber yol yapmak ve gerektiðinde yardým istiyorlar (servis, vs).

Aþaðýda mektuplarý:

"Hello,

Your website looks really nice! I only cannot read the text.

Me (Jurgen) and my girlfriend (Jorien) are from Amsterdam, Holland. Next week we will travel in Turkey with our Lada Niva. We will arrive from Batumi (Georgia) and continue our trip along the northern Black Sea coast towards Istanbul. From there we wil go via Balkan countries back to Amsterdam.

Maybe people from your Lada Niva Club can be at any assistance during our trip through Turkey when we have some trouble? We will check our email so now and then. The telephone number is 0031 6 53948830.

Hope to hear from you.

Jurgen Beerens & Jorien Schaaf "

Akabinde verdiðim yanýt:

"Hi,

When you need assistance we can help you via phone traffic (when service, etc is needed). We'd love to welcome you in Batum and travel till the border in west but as you'd understand that it we'd have planned it earlier.

But at least we'd meet in Istanbul. My contact number is +905323710384 (mobile phone). So you can call whenever you need.

The web site will have English version, so it will be easier to communicate. Inform me if you have a GPS system, so that we'd send you a route through Turkey.

I'll announce this mail in NivaTR forum, so some members may like to company you if they can.

Hope to hear from you.

YEVGENI"

Üyelerden yolculuða eþlik etmek isteyen varsa (rota üzerinde) burada bilgi verirlerse ne güzel olur..

Yevgeni

Jurgen ve kýz arkadaþý yarýn Vale ve Posof arasýndan Türkiye'ye giriþ yapýp Karadeniz sahil bandýna geçiyorlar.

Ýstanbul'da bir iki gün kalacaklarýný söyledi. Fenerbahçe civarýnda konaklayacaklarmýþ. Muhtemelen görüþeceðiz.

Ýþte aþaðýda son gelen maili:

"Yevgeni,

Thanks a lot for your reply. Unfortunatelly we don't have a GPS system with our Lada Niva. We will keep the Black Sea on our right hand side. We hope to cross the border in the mountains tomorrow near the places Vale and Posof. From there we will travel to Black Sea Coast and continue west. We lost a bit of time in Georgia due to burocrathic formalities. Hope we won't have problems on our way to Istanbul. When we are there, we will give you a call. I think we will stay a couple of days in the Fenerbache area.

Kind Regards,

Jurgen & Jorien"

cihanhorasan

Keþke benim Artvinden dönüþüme denk gelseydi.Kapýdan alýp Samsuna kadar beraber yol yapardýk.Þimdi bu arkadaþlar Konya ya uðramadan Mevlana yý ziyaret etmeden memleketi terk edecekler yazýk vallahi.
Yolun bittiði yerde Niva baþlar.

KONYA

taiga

dogan54

Ýzmitten geçtiler mi? Dil bilmeyiz ama yol iz biliriz.. belki faydamýz dokunur.Gerekirse misafir eder daðlarýmýzda bir tur attýrýrýz.Ufaktan bir Almanca var bizde de..
4x4 baska,
NiVA baska..

Yevgeni

Ermenistan'dan Türkiye'ye giriþ yapamamýþlardý en son. Aracýn belgeleriyle ilgili bir sorun vardý..

Yevgeni

Nihayet Ardahan civarýndalar. Giriþ yapabilmiþler.

Pazartesi gibi Ýstanbul'da olacaklar..

ERCO

güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

Yevgeni

5. vites gazdan ayaðý çekince atýyormuþ. Ona bir baktýracaðýz. Sanýrým katalizör iptal, bir katalizör operasyonu var. Lakin anlamadýðým Jurgen araç 2000 ve karbüratörlü diyor. Karbüratörlü ise lambda sensörü ve katalizörün ne iþi var? Araç tek nokta enjeksiyonlu olmalý. Gelince göreceðiz. Sonradan mý karb. yapýlmýþ, yoksa Jurgen mi yanýlýyor.

Kýsacasý küçük bir servis operasyonumuz var..

Yevgeni

Pazartesi günü. sanýrým öðleden sonra Ýstanbul'dalar. 2 gün sonra da dönüþ yolunda olacaklar..

Yevgeni

Geldiler. Fenerbahçe'de buluþtuk. Þahane gençlermiþ. Jurgen deniz altý haritasý çikardýðý bir iþte çalýþýyor, dünyayý dolaþýyor yani. Jorien jeofizik mühendisi. Uçakla Gürcistan'a uçtuktan sonra oradan 2002 karbüratörlü bir Niva almýþlar. Sanýrým seçme þanslarý olmamýþ, oradaki tüm Niva'lar ayný dediler.

Herneyse aracýn belgelerinde sürekli bir eksik çýkardýklarý için sýnýrdan geriye 3-4 kez dönmüþler (Türkiye sýnýrý). Zerre Gürcüce bilmedikleri gibi Gürcüler de Ýngilizce bilmiyormuþ.

Gürcistan iklimi ve coðrafi yapýsý aynen bizim Karadeniz, bunu görmüþ olduk fotoðraflarda. Bu arada Jurgen yol notlarýný ve fotoðraflarýný döndüðünde toplayýp gönderecek. Siteye koyacaðýz.

Gürcülerin otoban dediði þeyin bildiðimiz toprak dað yolu olduðunu da gördüm yine fotoðraflarda.

Herneyse arabayý servise teslim ettik. Vites kutusundaki derdi ve ývýr zývýr problemleri halledecekler. Katalizör olayý olamýyor, araba karb. ve onun çözümünü de Hollanda'ya döndüklerinde aracý LPG'ye dönüþtürerek çözecekler (çevreci yakýt, egzost emisyonlarýnýn karþýlanma zorunluluðu).

3-4 saat oturduk lakýrdý ettik, bir þeyler yedik içtik. Kalkýþtýklarý ve baþlarýna gelenler ziyadesiyle enteresan.

Niye Niva diye sordum. Jorien sanýrým þantiyede bir yerde görmüþ, hastasý olmuþ. Araba zaten onun üzerine.

Keyifli insanlar. Çarþamba günü Ýpsala'ya doðru yolcu edeceðiz..

Yevgeni

Sabah çocuklarý gönderdim Ýpsala cihete. Arabanýn tüm eksikleri tamamlanmýþ, teslim aldýlar. Kadýköy'den Mecidiyeköy'e kadar eskortluk yaptým. Onlar devam ettiler, ben iþe geldim.

Sanýrým Türkiye'ye bir daha gelecekler, en azýndan bu geliþte göremediklerini görmek için.

Jurgen ve Jorien'in Karadeniz turu böylece bitmiþ oldu..

Yevgeni

Kavala'ya (Yunanistan) varmýþlar an itibariyle. "Niva mermi gibi" diyor Jurgen..

seko

hepimizin adýna Türk'ün misafirperverliðini gösterdiðin için sana teþekkür ederiz
YEVGENÝ

ERCO

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Eylül 19, 2007, 09:42:56
Kavala'ya (Yunanistan) varmýþlar an itibariyle. "Niva mermi gibi" diyor Jurgen..

evet mermi ne demek bomba gibi
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com