YENÝ MOTOR

Başlatan avzun, Mart 04, 2015, 01:26:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

avzun

deðerli arkadaþlar
88 model 1600 bir aracým var motorun elden geçirilmesi gerekiyor
bunun yerine daha güçlü bir motor takmak istiyorum  bu konuda bilgisi olan arkadaþlarýn paylaþýmlarýný bekliyorum
ilgilerinize þimdiden teþekkürler

avzun

deðerli arkadaþlar yok mu bu konuda bilgisi olan birileri biþeyler yazýn artýk lütfen

babaluga

Nette isuzu dizel motor takili bir niva vardi. Olabiliyor herhalde. Bilgim budur. Kýzmayýn yani. Selamlar.

Harun

Niva bu tarz bir iþleme uygun deðil bence,
1600 motora göre dizayn edilmiþ,kurgulanmýþ her þekilde,
bence sýký bir motor bakýmý yaptýrýn onun yerine.

Niva67

Alıntı yapılan: Harun -  Mart 18, 2015, 05:30:43
Niva bu tarz bir iþleme uygun deðil bence,
1600 motora göre dizayn edilmiþ,kurgulanmýþ her þekilde,
bence sýký bir motor bakýmý yaptýrýn onun yerine.

Harun Hocam, çok doðru yazmýþsýn.Seninle ayný fikirdeyim. Ama, , '' SIKI MOTOR BAKIMI ''  yaptýrmak için de, '' ÇOK SIKI!!! '' LADA USTASI bulmasý gerekiyor önce

arkadaþýmýzýn.. :) Ben, külbütör kapaðýný boyamak için sökmüþken, bir de ''süpap ayarlarý'' na bakayým dedim, ayar vidalarýnýn kontra somunlarýný gevþetebilirsen,

senin olsun!..Eleman bir sýkmýþ ki, sanki bir daha ayar yapýlmayacak!.. :(  Mecburen, bir baþka bahara kaldý süpap ayarý.. Eksantrik zinciri gergi ayarý yapýp-býraktým..

Ýnþaallah, (o zamana kadar baþka bir arýzadan sökülmezse) bir dahaki sefere eksantrik milini de söküp, ayar kontra somunlarýný gevþetmeyi planlýyorum.. :)

Demem o ki; avzun arkadaþýmýz öncelikle NIVA araçlara layýký veçhile hakim, bu tip adaptasyon iþlerine soyunacak bir usta bulmalý. Sonra, o ustanýn tavsiyeleri

doðrultusunda hareket etmeli.Ben de, o aracta en verimli çalýþacak motorlarýn, yine kendi motorlarý olduðuna inanýyorum. Sonuçta araçlar bu aþamalara

gelene kadar, yýllarca bir sürü  testlerden, geliþtirme çalýþmasýndan geçiyor. Ama ille de daha güçlü motor isteniyorsa, kasalarý aþaðý-yukarý ayný olduðuna göre, yine

NIVA' nýn bir üst model 1700 motorlarý belki daha mantýklý olabilir..

av.mehmet

83 hp 1700 sandýk motor getirtebilirsin. Fakat fayda maliyet analizi yapýnca deðermi?
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

NÝVACI

Yeni kanunla farklý  ve farklý güçte motor yasaklarý vardý
geliþme nerelere vardý bilemiyorumBeni aþan bir hadise
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

avzun

konuya cevap yazan deðerli arkadaþlar ilgilendiðiniz için çok teþþekkür ediyorum
kanunlar konusunda cok fazla bilgiye sahip deðilim bilen arkadaþlarýn bilgilerini bizimle paylaþmasýný isterim
çok tecrübeli lada ustalarýnýn olduðuna eminim ama bu iþi yapacaklarýný zannetmiyorum çünkü nivayý gören usta hemen geri adým atýyor uðraþmak istemiyor kaldý ki motor modifikasyonunu yapsýn

evet mühendisler yýllarca arge çalýþmalarý yapýyorlar ve onun sonucunda araçlarýn teknik donanýmlarýný geliþtiriyorlar  fakat modifikasyon baþka birþey  eminimki bütün araçlarada yapýlabiliyordur bakýn  elin adamý nivaya neler  yapmýþ

https://www.facebook.com/video.php?v=561796297288005&fref=nf

bkerti

Merhaba,

Videodaki nivanýn takýldýðý yerden ben standart 1600 ile çok rahat geçebileceðime neredeyse eminim.

avzun

Alıntı yapılan: bkerti -  Mart 20, 2015, 03:07:10
Merhaba,

Videodaki nivanýn takýldýðý yerden ben standart 1600 ile çok rahat geçebileceðime neredeyse eminim.

kesinlikle standart hali ile bile çok rahat çýkar
zaten video daki de þov yapýyor
böyle bir arazide bu kadar hýzlýgitmek mantýklý deðil

afacan899

ben üst kapagý soktum siboplarý buyuttum egsoz çýkýslarýný büyüttüm birde hedars egzos takrým ve karbütatörü degiþtirdim v6 ford granada koydum weber marka  ateþleme sistemini elektýronýk dogan slk yaptým sonuç sizce nasýldýr dersiniz ;D cevaplarýnýzý bekliyorum

Yevgeni

Alıntı yapılan: afacan899 -  Mayıs 10, 2015, 07:50:01
ben üst kapagý soktum siboplarý buyuttum egsoz çýkýslarýný büyüttüm birde hedars egzos takrým ve karbütatörü degiþtirdim v6 ford granada koydum weber marka  ateþleme sistemini elektýronýk dogan slk yaptým sonuç sizce nasýldýr dersiniz ;D cevaplarýnýzý bekliyorum

Mahmuzu yemis at gibi kosuyordur, nasil olacak baska..