ROLANTÝ SORUNU

Başlatan natillus_71, Haziran 24, 2014, 06:10:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

farmacc

Bu sorun bende de var,bir þey zorla rölantiyi yukarýda tutuyor,vitese atýnca da gaz veriyor ama yük bindiði için etkisi azalýyor,debriyaja basýnca tekrar devir 2500 lere çýkýyor,gaz kelebeði temizlendi gaz ayarý yapýldý rölanti bilmemnesi kontrol edildi ama sonuç yok,2-3 dakika bunu yapýp normale dönüyor .Servis gazcýya gazcý servise yollayýnca uðraþmayý býraktým ,sorunu halledebilen oldu mu acaba ?

emre_ozk

Saðdaki sensör EURO3 nivalarada kullanýlan,
Soldaki EURO2 tek noktalar için
Emre özkaradeniz
Ýzmit

aydinaydogan

BU sorun hallolmadý mý  ? Bende de hareket halinde 1.500 - 2.000 arasý gidiyor. Ne zaman duruyorum 800 devre düþüyor 30 saniye sonra.

murat

halleden hemen foruma yazsýn hepimizin sorunu ayný..hýz sensörünü sökünce biraz düzeliyýr

natillus_71

Alıntı yapılan: aydinaydogan -  Eylül 10, 2014, 10:25:29
BU sorun hallolmadý mý  ? Bende de hareket halinde 1.500 - 2.000 arasý gidiyor. Ne zaman duruyorum 800 devre düþüyor 30 saniye sonra.

abi sorunu bulduk. brc marka tüp var benim niva da 2007 model. tüp sisteminin elektrik tesisat kablolarýný deðiþtirdiler. þuan arabamda hoplama zýplama, tekleme yakýt kesme gibi bir durum kalmadý. bu arada rolanti sensörü de deðiþtirdim. rolantimde düzgün arada 1500 oluyor ama sýkýntý yok.

natillus_71

Alıntı yapılan: shadowturks -  Temmuz 03, 2014, 09:20:32
tamamen gazla alakalý sorun.
birde gaz kelebeði kirli olabilir zayýf ihtimal....
;)

abi haklýymýþsýn, kablolar yýprandýðý için gazla benzini ayýramýyormuþ beyin. ondan mütevelit olarak beyinin beyni karýþýyormuþ :)

modteam

Avans Ayarýna Baktýrdýn mý?

nivatr55

Selam muhtemelen araçta ki sorunu çözmüþsünüzdür,ancak LPG li araçlarýn genelinde bu sorun yaþanýyor nedenleri Tüp ayarý yaparken karbüratörle aþýrý oynuyorla yani lpg ayarý yaparken benzin rolanti ayarýný bozuyorlar sizin sorununuz muhtemelen karbüratör ayarlarýndandýr

natillus_71

abicim bizim sorun karburatörden olamaz. niva 2007 model enjeksiyonlu. bu arada sorun yeniden nüks etti. çare bulmaya çalýþýyorum.

natillus_71

bilimum ateþleme tertibatlarý deðiþti. cihazda 1 ve 4 gözde ateþleme hatasý veriyor.

Harun

Alıntı yapılan: natillus_71 -  Aralık 04, 2014, 06:23:27
bilimum ateþleme tertibatlarý deðiþti. cihazda 1 ve 4 gözde ateþleme hatasý veriyor.

bu konudaki sorun mu devam eden?
cihaza baðlattýnýz mý?

natillus_71

cihazda 1 ve 4 göz ateþleme probleme diyor. rolanti sensör, bobin, buji, buji kablolarý deðiþti. bu arada arabanýn silindir kapaðý deðiþti, devirdaim termostat hava hortumlarý vs. deðiþti.
sýkýntýyý gideremedik. acep neden olabilir.

muhammedcelik1983

Enjektorlere bakýldýmý?

rahmieken

saçma olabilir ama 1-4 ateþleme hatasýyla buji kablolarýný birbiriyle deðiþtirin. en basit hatalar hep gözden kaçar. bi hatýrlatayým dedim belki yanlýþ baðlama olmuþ olabilir.

NÝVACI

Dijital çýktý mertlik bozuldu.
dolayýsýyla izlemedeyim.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar