NIVA ÝÇÝN TORSEN TÝP LSD (TORK DAÐITICI)

Başlatan kaneruslu, Ekim 15, 2009, 08:27:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

kaneruslu

NÝVA69

Videoyu koyabilir misiniz? ve mümkünse biraz daha ayrýntý... tþk...
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

ecirman

LSD olduðuna göre oraný nedir?Deneme sonuçlarýndan memnun kaldýnýz mý?

TB1BG    Lada Niva 1.7i   2003

kaneruslu

Montajýný uyguladýðýmýz Torsen diferansiyel, herhangi bir diferansiyelin iki ana fonksiyonu arasýnda optimal uzlaþý saðlýyor. Bu uzlaþý toplam tork miktarýnda bir artýþ saðlýyor ve gereksiz yere kýsýtlayýcý ayrýmlar olmaksýzýn tüm çekiþ þartlarýnda akslara iletiliyor.Aslýnda diferansiyellerde 2 tip tork transferinden söz edilebilir. Ýlki torkun tek bir güç kaynaðýndan (motor) akslara transferi, ikincisi ise torkun akslar arasý transferi.Torsen diferansiyelinin en önemli özelliði akslar arasý tork transferini kontrol etmek ve diferansiyelin kapasitesini artýrarak ve toplu olarak daha çok torku akslara transfer edebilmek.Tekerlerden biri çekiþ kaybedince diðer tekere ek tork verme giriþimi istenmeyen sonuçlar doðurabilir(spin atma). Bu soruna çözüm amacýyla geliþtirilen Torsen diferansiyeli Invex diþli sisteminin düzenlenmesi ile akslarý birbirine baðlayarak akslar arasýnda orantýlama özelliði saðladý (denge).Kilit oraný %80

http://www.dailymotion.com/video/xathsh_lada-niva-limited-slip-differential_auto

reis28

kaner yüzde seksen oranlý lsd arazi için ideal oran fakat videoyu izliyemedim belkide bendeki piside bir sorun var sanýrým kilidin maliyeti hakkýnda bilgi vere bilirmisin
DURSUN USTA 05364629668

seyhan

Video'yu izledim ve gayet baþarýlý görünüyor. Hemde oldukça baþarýlý. Bu iþlemin maliyeti hakkýnda bilgi vermeniz mümkün mü acaba. Nereden ve nasýl temin edileceði hakkýnda bilgi verirseniz faydalý olacaðýna eminim.
Macera olsun dedim, hayat tarzým oldu.

Yevgeni

Kaner seri montaja geçtiniz mi?
Montaj dahil maliyet nedir?
LSD olduðu için diferansiyele konan yað ne olarak deðiþiyor?

kaneruslu

Kilit rus yapýmý ve inanýlmaz baþarýlý.Kilitte kullanýlan diþliler ve diðer parçalarýn üretim kaliteside oldukça baþarýlý.Daha öncede açýklamada belirttiðim gibi sistem torsen difransiyel.Testini arazide ve otobanda fatih ile yaptýk.Kilit arazide yüzde 80 çalýþýyor ve bu çok iyi bir rakam ,aracý hem çýkartýyor yani neredeyse 100%100 gibi çalýþýyor hemde 100%100 kilit gibi aþýrý zorlamalarda mekanik olarak sisteme zarar vermiyor.Asfalt kullanýmda ise testini otobanda fatih ile yaptýk , virajlarda  aracý kompresöre aldýðýmýzda hiçbir kayma eðilimi göstermemesi ve aracýn çok daha iyi viraj almasý gibi avantajýný görmüþ olduk.Kilit arazide , virajda ve yol þartlarýnda sessiz olarak çalýþýyor.

Kilit ile ilgili rusyadan satýþ ve montajý ile ilgili türkiye distribütörlüðünü aldým satýþýný ve montajýný yapabiliyorum.Þu anda test amaçlý 1 adet getirdim.Daha sonra seri olarak talep doðrultusunda getirisini yapacam.Kilidin satýþ fiyatý montaj ve yaðý dahil 1000 tl.Ýsteðe göre kendim takacam veya taktýracam diyene montaj ve yaðý hariç bu fiyattan düþülür.Kilit yaðýnýn 1 litresi zaten 50 tl ye satýyorlar.Difransiyel ise 1.5 lt alýyor.Kullandýðýmýz yað Castrol marka kilitli difransiyel yaðý.Montaj olarak mümkün ise difransiyelin ayarlarýndan dolayý garanti istenirse benim yapmam gerekli.istanbul dýþý isteyen olursa arka difransiyeli kargo ile bana gönderip burda montajýný ve ayarlarýný yapýp tekrar geri gönderilebilir.

seko

Gayet mantýklý ve iyi bir fiyat.

Niva ailesine hayýrlý olsun.

kilit isteyenler sýraya geçsin bakalým  ;D ;D

NÝVA69

Tek kelimeyle "TEBRÝKLER"...

Þu an için Pendik'e çok uzaðým ama inþallah bir gün sizi ziyaret edeceðim...

yusuf

Bu kilidi çarþamba günü benim arabaya takýyoruz.

23 - 24 - 25 Samanlý daðlarý gezimizde test edeceðiz. (Asfalt + arazi)

Umarým Niva'larýn en büyük eksiði böylece giderilmiþ olacak.

NÝVA69

Hayýrlý olsun...

Deneyimlerinizi bekliyoruz...

NÝVACI

Hayýrlýsý olsun.
Ardýðýmýz anda bulunabilir hale gelmesi çok güzel.
Kaner kardeþim baþarýlar dilerim, sizin adýnýza sevindim.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Yevgeni

Kaner o vakit 2. sipariþ benden.
Prosedür için bilgilendirirsen sevinirim..

kaneruslu

Yavuz abi Yusuf abinin araca takýp deneyelim daha zor þartlarda hep beraber görelim ondan sonrasý kolay.