butun yað deðiþimleri

Başlatan bkerti, Ocak 03, 2015, 12:59:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bkerti

Aracý alalý 8 ay oldu sadece motor yaðý deðiþtirdim. Dýreksýyonum tas gýbý. Tenisçi dirseði hastalýðým oluþtu. Sol kolum iptal. Direksiyona dýslýlere nerelere yað konulmalý hangi yaðlar konulmalý.

muhammedcelik1983

Dun itibarý ile defransiyel ve sanziman yaglarýný degistirdik sanzimana 90 numara defransiyele 140 numara yag koyduk motora 10W40 koyuyoruzkoyuyoruz..Direksiyonda boþluk varmý?araçta ne tur lastik var ince mi kalinmi?rotlar ne durudurudurumda?direksiyon kutusunun üzerinde yað týpasý var ben 80w90 koyuyorum ayrýca orda ayar somunu var anlayan biri çok rahat ayar yapabilir ben öðrendim kendim yapýyorumyapýyorum birde srot var yaglanmasý gerekebilir

bkerti

Dun aklýma gelseydi yað konusu tsmýrcýdeydým. Kendim yapmaya korkuyorum son radyatör vukuatýmdsn sonra. Bu yaðlarý alýp gideyim tamýrcýye en azýndan. Tekerler ince direksiyonda boþluk var.

muhammedcelik1983

Direksiyon kutusu sökülüp dýþarda bakýlýrsa enazýndan içindeki bilyalar ne durumda orta milin üstündeki makara tarzý rulman ne durumda bakýlýp ona bozuk parçalar deðiþtirilebilir ben öyle yaptým incede ayar çektim üst ayar vidasýndan boþluk kalmayana kadar contalar kaçýrýyordu birde conta kestik rotlarý kontrol ettirdim deðiþtirdim bozuk olanlarý þuan su gibi maþallah

bkerti

Maþallah kazasýz belasýz kullanýn. Bende baktýrayým bir ara. Gerçekten kaya sürüklüyor gýbý direksiyonu çevirmek.

muhammedcelik1983

Saðolasýn kardeþ arabada ses konusuna acayip kýlým akþam ses vardý sabahý zor ettim soluðu þaftcýda aldým lastik uðultusu ve sað dýþ aks kafasýndaki týkýrtý hariç(en kýsa sürede deðiþecek) birde arka emniyet kemerindeki zýrýltý hariç ses kalmadý þükür  ;D

Niva67

Alıntı yapılan: bkerti -  Ocak 03, 2015, 01:09:39
Dun aklýma gelseydi yað konusu tsmýrcýdeydým. Kendim yapmaya korkuyorum son radyatör vukuatýmdsn sonra. Bu yaðlarý alýp gideyim tamýrcýye en azýndan. Tekerler ince direksiyonda boþluk var.

Bayram Bey, senin iþin biraz zor..

Bu tip eski teknoloji ile üretilmiþ araçlarýn çoðu iþini---hiç deðilse, bakým iþlerini--- öðrenip, kendin yapmazsan, tamircilere çalýþýrsýn.

Tabii,tamirci, çok yakýn bir arkadaþýn deðilse.. Eðer, iþini çok iyi bilen ve de yapan bir tamirci arkadaþýn varsa, þanslýsýn..

bkerti

A i yapmaya calýsýrsam daha çok masraf çýkýyor :)

Niva67

Alıntı yapılan: bkerti -  Ocak 03, 2015, 04:32:13
A i yapmaya calýsýrsam daha çok masraf çýkýyor :)

:)  Vallaha ömürsün sen!!!  :D  :D  :D

bkerti

Radyatore antifriz eklemeye çalýþýrken 200 lira .harcadým abý. Hesap et birde dýreksýyona yað eklesem ne olur :) :)

Niva67

Alıntı yapılan: bkerti -  Ocak 03, 2015, 05:51:06
Radyatore antifriz eklemeye çalýþýrken 200 lira .harcadým abý. Hesap et birde dýreksýyona yað eklesem ne olur :) :)

Bugün ustaya uðrayacaktýn, ne yaptýn?. Gittin mi?

muhammedcelik1983

Aslýnda biraz el becerisi biraz cesaret biraz araþtýrmayla nivanýn bir çok arýzasý giderilebilir yoksa masrafýnýn altýndan kalkýlacak gibi degil :D youtube rus ustalarýn ekledigi okadar çok video varki adamý usta yapar:D

Niva67

Alıntı yapılan: muhammedcelik1983 -  Ocak 03, 2015, 06:24:49
Aslýnda biraz el becerisi biraz cesaret biraz araþtýrmayla nivanýn bir çok arýzasý giderilebilir yoksa masrafýnýn altýndan kalkýlacak gibi degil :D youtube rus ustalarýn ekledigi okadar çok video varki adamý usta yapar:D

Evet, kiþi azmederse, elinden hiçbir þey kurtulmaz..

Youtube videolarý konusunda bir yere kadar haklýsýnýz.. Yalnýz, bir laf vardýr, der ki ; '' sadece bakmayla öðrenilse, mahallenin tüm kedileri kasap olurdu!''

Pratik ile teoriyi birleþtirmek gerek.. Tabii, en önemlisi merak ve azim..

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: yeniarkadaþ -  Ocak 03, 2015, 06:32:48
Evet, kiþi azmederse, elinden hiçbir þey kurtulmaz..

Youtube videolarý konusunda bir yere kadar haklýsýnýz.. Yalnýz, bir laf vardýr, der ki ; '' sadece bakmayla öðrenilse, mahallenin tüm kedileri kasap olurdu!''

Pratik ile teoriyi birleþtirmek gerek.. Tabii, en önemlisi merak ve azim..

Merak ve el becerisi olduktan sonra zamanla pratiklik kazanýlýr bugün ilk defa þaft mafsallarýnýn sökülmesini gördüm ustayý yakýnen izledim birdaha sorun yaþarsam kendim sökerim bu iþlerden zevk alan biri olarak birazda pimpirikli diger garantili aracýmý adana servisi bakim yapilirken aracin yanina almadigi icin beni 40km uzaktaki tarsus servisine gidiyorum ustayý izliyorum sorular soruyorum Ugrasmayý seviyorum kýsacasý :D

bkerti

Bugün yapýlacak çok ýs gidilecek çok yer vardý ama maalesef