İstanbulda lada nın yedek parçalarını nerden satın alabirlirim.

Başlatan ýþýdan, Şubat 01, 2008, 09:38:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ýþýdan

Merhabalar.
aradım ama bu konuyla alakalı bişeler bulamadım daha önceden açıldıysa beni yönlendirirseniz iyi olur.
İStanbul anadolu yakası bana daha uygun.
Bide bursada bi parçacıdan aşağıdaki parçalar 180 ytl dedi sisce uygunmudur.
İlk defa lada için yedek parça alıcağım için danışmak istedim. teşekkürler.

Parçalar:
ön aks körükleri iç-dış ve muhafaza lastiği 4 adet
porye ön sol sağ
ön tekerlek bilyaları adet
ön aks keçeleri
sol alt rotil
ön fren balataları
ön krank keçesi
V kayışı

bide son bir soru daha hi-jack lift nerden alabilirim.

Yevgeni

http://www.celikmotor.com/lada/pfiyat.asp

Yukarýdaki adreste (Çelik Motor) bazý parçalarýn fiyatlarý var. Fikir verebilir.

Hi-lift jack Bostancý ya da Maslak Atatürk Sanayi'de muhtelif yerlerden bulunabilir, özellikle 4 çeker aksesuarý satan, yapan yerlerde. 100 YTL civarý da bir maliyeti var..

babacandar

Güven Oto Sefaköy Mümin Bey'den de alabilirsiniz, kargo yapýyor ertesi gün elinizde bilyalarý numaralarý ile rulmancýdan SKF almanýzý tavsiye ederim.

taiga

Güven oto Mümin beyden alabilirsiniz ancak Mümin beyden alýnan parçalarýn bir kýsmýnýn orjinal parçalar olmayýp yan sanayi olduðu konusunda þikayetleri çevremizden duyduk, bu konuda da bilginiz olsun...

Ancak arayýp istediðinizi net olarak kendisine söylerseniz Mümin bey size mutlaka yardýmcý olacaktýr...

Ayrýca Bursada Lada ve Skoda yedek parçacýsý olan Ersoy arkadaþýmýz vardýr...

Lada forumlarýnda eskiden olmasýna raðmen artýk katýlýmý olmayan, kimileri gibi sürekli fason kiþilere forumlarda zorlama reklam yaptýrmayan son derece dürüst bir arkadaþýmýzdýr...

Bursadaysanýz ondan da yardým alabilirsiniz...

Pendik taraflarýndaysanýz forumda da üye olan yetkili Kaner Lada servisinden Kaner arkadaþýmýzda yardýmcý olacaktýr...

Kolay gelsin...

ýþýdan

teþþekkürler yardým larýnýz için ben pendiðe yakýn oturuyorum sanýrým gidip almam daha makul olucak. Peki bursadaki satýcýlarýn farkýne ordan buraya kargoyla ürün yolluyolar orasý dahamý ucuz bide pendikde bu istediklerimi bulma sansým varmý?

Eðer iþimi kargoyla halledersem parcalarda uyumsuzluk yaþarmýyým?
Sorun yaþama ihtimalimin yüksek olduðu parçalar hangileridir.
Eðer yaþarsam çok ýzdýraplý olucak bida yolla konus falan filan.

Yevgeni

Orijinal parça aldýðýnýz sürece sorun yaþamazsýnýz, çünkü Çelik Motor garantisi var parçalarda, bozuk çýkarsa deðiþir.

Kaner size yakýn, o sizi yönlendirir, yardým eder, öte yandan iyi bir ustadýr..

ýþýdan

anladým ama benim ustadan yana sorunum yok zaten ben sadece parça almak istiyorum.
Kaner pendik sanayideki lada servisi mi?
Oraya gittim geçenlerde.sanýrým

taiga

Alıntı yapılan: ýþýdan -  Şubat 01, 2008, 11:22:17
teþþekkürler yardým larýnýz için ben pendiðe yakýn oturuyorum sanýrým gidip almam daha makul olucak. Peki bursadaki satýcýlarýn farkýne ordan buraya kargoyla ürün yolluyolar orasý dahamý ucuz bide pendikde bu istediklerimi bulma sansým varmý?

Eðer iþimi kargoyla halledersem parcalarda uyumsuzluk yaþarmýyým?
Sorun yaþama ihtimalimin yüksek olduðu parçalar hangileridir.
Eðer yaþarsam çok ýzdýraplý olucak bida yolla konus falan filan.

Ben Bursadan sözettiðiniz için orada yaþadýðýnýzý düþündüðümden Ersoy dostumuzu yazdým...
Yoksa zaten Ýstanbuldan alabilirmiþsiniz...
Arada fark olmaz...
Kaner size yardýmcý olacaktýr...
Ama direk Kaner le görüþmenizi tavsiye ederim...
Kolay gelsin...

ýþýdan

Yok iþte bilmiyodum parçalarý nerelerden alabileceðimi. Yaklaþýk bir aydýr niva sahibiyim.Peki kaner pendik sanayideki servis mi oluyor?

taiga

Alıntı yapılan: ýþýdan -  Şubat 01, 2008, 11:50:55
Yok iþte bilmiyodum parçalarý nerelerden alabileceðimi. Yaklaþýk bir aydýr niva sahibiyim.Peki kaner pendik sanayideki servis mi oluyor?

Sn.Iþýdan,

Öncelikle bir konuyu açýklýða kavuþturayým...

Bu sitenin kemik tayfasýnýn bir kiþi hariç tamamýnýn Lada ve Niva ilgili bir ticari kimliði yoktur.... (O bir kiþi ise Ýzmir Sarnýç tan Ercan Ustamýzdýr...Nicki forumda Erco dur. Ki kendisi Lada servisi olup bize her konuda teknik yardýmda bulunur ve safkan bir NÝVACIDIR...)

Örnek vermek gerekirse ben 2006 model niva sahibiyim Bursa Özenal yetkili servisinde, Yevgeni arkadaþ Kadýköydeki yetkili serviste, Yusuf abimiz Maslak sanayide, Babacandar Güven oto Mümin beyden, Ufo arkadaþýmýz Avrupa yakasýnda bir yetkili servisten, bir diðer arkadaþýmýz Pendik Bayhan Ustadan, bir diðeri Pendik Kaner servisten  vb. hizmet alýr...

Anlayacaðýnýz forumdaki çoðu arkadaþ farklý yerlerden hizmet alýr...

Bunu yazmamýn nedeni þunu net olarak açýklayabilmektir...

Bu forumdaki aktif arkadaþlarýn ticari hiç bir iliþkileri, artýlarý, kýyaklarý yada beklentileri yoktur...

Dolayýsýyla sizin gibi soru soran arkadaþlara yanýt verirken herhangi bir beklentimiz olmayýp, soruyu sorana en uygun çözüm önerileri seçeneklerini belirtmeye çalýþýrýz...

Altýný bir kez daha çizerek söylüyorum...

Bizlerin Kaner servis, Güven oto, Ersoy ticaret vb. gibi ismi geçen yedek parçacý ve/veya servis/tamirci arkadaþlarla en ufak bir organik yada inorganik baðýmýz yoktur...

Tüm önerileri bu çerçevede okumanýz için belirtme gereði duydum...

Kolay gelsin...

ýþýdan

Alıntı yapılan: taiga -  Şubat 02, 2008, 12:04:22
Sn.Işıdan,

Öncelikle bir konuyu açıklığa kavuşturayım...

Bu sitenin kemik tayfasının bir kişi hariç tamamının Lada ve Niva ilgili bir ticari kimliği yoktur.... (O bir kişi ise İzmir Sarnıç tan Ercan Ustamızdır...Nicki forumda Erco dur. Ki kendisi Lada servisi olup bize her konuda teknik yardımda bulunur ve safkan bir NİVACIDIR...)

Örnek vermek gerekirse ben 2006 model niva sahibiyim Bursa Özenal yetkili servisinde, Yevgeni arkadaş Kadıköydeki yetkili serviste, Yusuf abimiz Maslak sanayide, Babacandar Güven oto Mümin beyden, Ufo arkadaşımız Avrupa yakasında bir yetkili servisten, bir diğer arkadaşımız Pendik Bayhan Ustadan, bir diğeri Pendik Kaner servisten  vb. hizmet alır...

Anlayacağınız forumdaki çoğu arkadaş farklı yerlerden hizmet alır...

Bunu yazmamın nedeni şunu net olarak açıklayabilmektir...

Bu forumdaki aktif arkadaşların ticari hiç bir ilişkileri, artıları, kıyakları yada beklentileri yoktur...

Dolayısıyla sizin gibi soru soran arkadaşlara yanıt verirken herhangi bir beklentimiz olmayıp, soruyu sorana en uygun çözüm önerileri seçeneklerini belirtmeye çalışırız...

Altını bir kez daha çizerek söylüyorum...

Bizlerin Kaner servis, Güven oto, Ersoy ticaret vb. gibi ismi geçen yedek parçacı ve/veya servis/tamirci arkadaşlarla en ufak bir organik yada inorganik bağımız yoktur...

Tüm önerileri bu çerçevede okumanız için belirtme gereği duydum...

Kolay gelsin...

Öncelikle teşekkür ederim açıklamalarınız için ama anlamadığım şu ,ben zaten buna yönelik veya bunu imaa edecek hiç bişey söylemedim sadece bilgilenmek amacı ile bu sitedeyim eğer yardımcı olabiliceğim bir konu varsada bende yardım cı olmaya çalışırım elimden geldiğince.Bende bu söylediklerinizin farkındayım burdaki hiç birşeyin ticari kaygı güdülmeden yapıldığının.
Eğer yanlış birşey sorduysam veya söylediysem kusuruma bakmayın kasıtlı değildir.

Tekrar teşekkürler.

taiga

Sn.Iþýdan,

Bu açýklama gereðim asla sizin herhangi bir imanýzdan vb. dolayý deðildir.

Pek çok niva sahibinin izlediði site ve forumumuzda "acaba bu site ticari bir yaklaþýmla mý kuruldu, bir çýkarlarý mý var" gibi akýllara gelecek sorulara net yanýt vermek için o mesajý yazdýydým.

Mesajýmýn baþýna bu açýklamayý getirmeyip sizi tedirgin ettiðim için içtenlikle çok özür dilerim.

Gezilerde görüþmek üzere...

ýþýdan

Ýlginiz ve alakalný için çok teþekkürederim.

Saygýlarýmla..

gürsoy

Ben yaklaşık 1 yıldan beri Niva kullanıyorum arabam 93 model ve çok döküktü ilk zamanlar istanbulda sıradan bir parçacıdan alış veriş yapmak zorunda kaldım.Bir arakadaşım bana Güven Oto Ladayı Mümin beyi tafsiye etti hayatımada doğru ve şansın bana yardım ettiği şeylerden bir tanesi olarak Mümin beyin esnaflığını tanımak oldu.İnanın arabamı başta motoru ve yürüyen aksamının tümünü nerdeyse yeniledim bu Mümin beyin sayesinde oldu dersem abartı olmayacaktır.Aldığım tüm parçalar orjinal çelik motor ve çok uygun fiyata sahip oldum ve hiç bir parçadan sıkıntı duymadım.
Ben esnaf olmama karşı Mümin beyi esnaflığına şapka çıkartmak lazım diye düşünüyorum.
Sonuç olarak şunu söylemek isterim ben Kastamonu Cide'de yaşayan bir Niva sever olarak en az arabam kadar parçacım Mümin beyi de seviyorum esnaflığını,dürüstlüğünü  takdir ediyorum.Nivacının gerçek dostu Güven Oto Lada Mümin beydir...

Yevgeni

Bilimum yedek parça ihtiyacý için:

http://www.celikmotor.com/lada/yp_satisnoktalari.asp

Bu listede Çelik Motor garantili parça satan bütün yetkili satýcýlar mevcut..