OK 144 NEDÝR, NE DEÐÝLDÝR?

Başlatan Yevgeni, Şubat 20, 2007, 02:51:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 17 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

ufo

ben 35 basýyorum. 50 çok gibi geldi.
Gökhan (1966)
Ataþehir-Ýstanbul
2000 / 1.7i

Tolga

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mart 20, 2007, 10:03:49
Vay, OK144 he? Asfaltta ses yapar. 60-70'ten sonra biraz keser sesi ama alýþtýktan sonra farketmiyor pek..

LT/A için nedersiniz?

http://www.lassa.com.tr/lassaweb/urunler_auto_4_2.htm
Tolga

MCC

askeri lastiklere benzettim ben görüntüsünü ilk bakýþta, eðer diþ yapýsý ayný ise çok ses yaðtýðýný ama çok kullanýþlý olduðunu söylemiþti eski rallici bir abimiz, ben baþka birþey soracaðým, gelibolu tarafýnda bir plaja inmiþtim geçen yýl, yumurta büyüklüðünde ve þeklinde taþlardan oluþuyor plaj, hiç tecrübem yoktu daha önce o zeminde, deneme yanýlma ile düþük devir düþük süratte ilerlenebildiðini buldum, yüksek devirde battý makina (benim keçi deðil kayýnçonun vitara jlx idi ama), tecrübesi olanlar kýsa bir özet geçerse kum ve taþ zemin için sevinirim.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

//KML//

býzde yarýslarda kesýk Ok kullanýyoruz ký cogu aracýn da tercýhý bu oluyor tabý etabýn ve yarýsýn durumuna gore degýssede ,, suana kadar sýkayetýmýz hýc olmadý yol gurultusu harýcýnde gercekten 10 numaradýr arazý ýcýn..

pek tecrubem olmasada
kumda sert fren ve sert hareketlerden kacýnýlmalý
patýnaj yada sert kalkýslarda dahýl..

Yevgeni

Kumda geniþ taban ehvendir. Genelde taban geniþliði saðlamak üzere lastiðin havasý alýnýr. Lastiðin kumu kazmamasý gerekiyor. Yani patinaja düþmemeli. Sert fren de lastiði kuma gömer.

OK144 kum için berbat bir lastiktir. Kumu kazar. Ýlerler ama geniþ taban herhangi bir lastik gibi deðil..

MCC

ahanda bilmiþim lastiðin türünü, yaveþ yaveþ öðrencem ben bu iþleri beyler  ;D
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

ERCO

güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

niva07

OK144 takmak istersem bunlardan hangi ölçü doðru olaný ?
6.00-16 95/92L 6PR
7.50-16C 112/110L 8PR
7.50-16 121/120L 12PR

ve de bu lastiðin 5 adet fiyatý ne civarda tutar ?

Tolga

valla ölçüleri bilmiyorum ama standart Niva için diye sordum 1-2 ay önce tanesi 86 ytl dediler  ???
Tolga

Yevgeni

Alıntı yapılan: niva07 -  Ağustos 12, 2007, 02:22:27
OK144 takmak istersem bunlardan hangi ölçü doðru olaný ?
6.00-16 95/92L 6PR
7.50-16C 112/110L 8PR
7.50-16 121/120L 12PR

ve de bu lastiðin 5 adet fiyatý ne civarda tutar ?

6.00-16 95/92L 6PR..

niva07

Acaba OK144'ler Niva üzerindeki standart jantlara takýlabiliyor mu yoksa farklý ebatta jant da gerekir mi ?  ???

taiga

Alıntı yapılan: niva07 -  Ağustos 14, 2007, 09:23:22
Acaba OK144'ler Niva üzerindeki standart jantlara takýlabiliyor mu yoksa farklý ebatta jant da gerekir mi ?  ???

Evet...Üzerinde gelen orjinal 16" lik jantlara takýlýr...
Üstünde zaten 185-75-16 rus malý lastik var sanýrým...
OK144 ler ise 183-80-16 ya denk gelir...
Sorunsuz kullanabilirsiniz...
Ancak bir kez daha belirteyim sakýn üstündeki orjinalleri birilerine vermeyin...
Yazýk olur...
Mayýs-ekim arasý onlarý keyifle kullanabilirsiniz...
Ekim ortasý gibi de OK larý taktýnýz mý...
Nefis olur... ;D
Bakalým bu eylül sonu bende kapacaðým 4 tane ok144... ;)
Bu arada 29 Ekimi unutmayýn...
Sizleride bekliyoruz Bolu ya...
:)

niva07

Bilgi için çok teþekkür ederim. 29 Ekim Bolu organizasyonunda kimler katýlýmcý oluyor kimler seyirci oluyor :) Benim araç standart özelliklerde olduðu için heralde ancak seyirci oluruz  ;D

ERCO

bende gelebilirsem seyýrcý olarak giderim kýyamam makýnama
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

Yevgeni

KML'nin yarýþlarda kullandýðý offset cantlarý sordum. Kemal Çarpýþantürk'ten (1001 çeþit bijonjant) alýnmýþ. OK144'ler için edineceðim 5 adet. OK'lar dar, standart cantlarla asfaltta pek iyi deðil bildiðimiz üzere. Offset cantlarla lastik izi geniþlemiþ olacak, dolayýsýyla asfaltta denge iyileþir diye umuyorum, arazideki faydasýndan bahsetmeye bilye gerek yok öte yandan..