Transfagarasan / Romanya

Başlatan kocaali, Ağustos 14, 2017, 04:26:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kocaali

Transfagarasan; 1970-1974 yillari arasinda Cavusesku tarafindan Romanya'da Karpat Daglari uzerine yaptirilan, 2009 yilinda Ingiliz televizyon programi Top Gear tarafindan "dunyanin en iyi yolu" diye nitelendirilen bir dag yolu. Bol virajli donuslerinden dolayi ozellikle motosiklet suruculeri arasinda oldukca populer bir yol.

Bana da iki hafta once gecmek nasip oldu; 4 gunluk kisa bir gezi yapip, Romanya'nin bu bolgesinde biraz gorsel ziyafet yasadim. Tadimlik fotolari asagida gorebilirsiniz (umarim bu paylastigim linkler calisir);

No mud, no fun...

Niva67

Mehmetçiðim merhaba..

Ne güzel, hem geziyorsun, hem de bize görme ihtimalimiz olmayan yerleri gösteriyorsun..

Her þey gönlünce olsun..  :)

kocaali

Alıntı yapılan: Niva67 -  Ağustos 14, 2017, 09:14:38
Mehmetçiðim merhaba..

Ne güzel, hem geziyorsun, hem de bize görme ihtimalimiz olmayan yerleri gösteriyorsun..

Her þey gönlünce olsun..  :)

tesekurler Suat Amca, firsat buldukca kipirdanmaya calisiyorum. yaz tatili icin Turkiye'ye gelmistim, sicaklardan bunalinca hangi daga kacsam diye dusunurken bir anda bu fikir geldi aklima.. hem Bulgaristan'da koyume ugradim, ufak capli bir akraba ziyareti yaptim, hem de oradan Romanya'ya gecip bu rotayi yaptim. Tadi damagimda kaldi tabi, cok beyendim bolgey; ilerleyen donemde bir 4 ceker edinip, kampli bir gezi duzenlemek hayali ile sonlandirdim bu seferlik.

Tatil bitti, ise geri dondum, artik onumuzdeki yazin tatil hayallerini kurma ve planlarini yapma zamani :) islerden firsat kaldikca tabi..
No mud, no fun...

hasandivriði

Çok güzel bir gezi olmuþ . Bu bolgeyle ilgili videolarý izlemiþtim , hep hayalini kurduðum yerlerin baþýnda bu karpat bölgesi var . Paylaþýmlarda çok güzel