Niva'ya uyan diðer araçlarýn yedek parçalarý.

Başlatan babaluga, Aralık 27, 2014, 12:08:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

babaluga

Forumda zaman zaman görüyorum Toros aynasý "þýp" diye ayný yerine oturuyor, Doðan iç kapý döþemesi "lak" diye oturuyor ayný yerine vida delikleri bile ayný, Doðan faný "lap" diye oturuyor vesaire þeklinde..
Þunlarý bir baþlýk altýnda toplasak da mesela hangi aracýn koltuðu oturur "cuk" diye? Kastým iç dýþ her þey.. Kompile :)

Bir de özlü bir minibüs arkasý sözü gelsin..
Kalbinde bana yer yoksa güzelim, fark etmez ben ayakta da giderim.. Saygýlar.. (Gel yavrum ilerde inecek var)

babaluga

"bkerti" buraya da yaz  :D milletin bi bildiði var ama söylemek istemiyor galiba..  ???

Harun

kaçýrmýþým...
bildiðim kadarý ile tofaþ grubunun bazý parçalarý uyuyor bizim araçlara,tabi biraz rötuþ falan gerekebilir.
misal Erkan abi (shadowturk) 5 ileri tofaþ þanzýmaný kullanýyor.

emre_ozk

Benim araca kýsa tandýr kollarý dayanmýyor 3 ayda bir deðiþmem gerekiyor.
Lada servisine gittim tofaþýnkinden al ömürlük olur dediler.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: emre_ozk -  Ocak 06, 2015, 03:51:06
Benim araca kýsa tandýr kollarý dayanmýyor 3 ayda bir deðiþmem gerekiyor.
Lada servisine gittim tofaþýnkinden al ömürlük olur dediler.

kýsa kollar benimkindede sýkýntýlý lastikleri çabuk parçalanýyor acaba tofaþýnkiler dedikleri gibi uyuyormu deneyen varmý?

babaluga

bkerti buraya...  ;D  ;D  ;D

Kýsa tandýr kollarý ??? Ne demek bu ???

bkerti

Bildiðim iki tandýr var biri Anadolu iletiþimin mezunlar toplantýsý Tandýr bir de iç anadoluda piþmiþ topraktan yapýlan tandýr. Ama kolunu bilmiyorum abi :)

Sarp

Süper faydalý baþlýk, teþekkürler.

Baþýma gelenleri yazayým þöylece;

Cam açma kapama kollarý tofaþýn kollarý ile birebir uyuyor.

Üstelik niva orjinal cam açma kolu tamamen plastik iken tofaþ cam açma kolunun diþlileri metal.  Ömürlük sayýlabilir, tanesi 5 lira.
------------------------------------------------------------------------

Tofaþ grubunun ''ön'' cam fýskiyesi de birebir uyuyor.

Nivanýn orjinali tek çýkýþlý ve geçmeli iken Tofaþ'ta ki fýskiyeler çift çýkýþlý ve vidalý. Ömürlük sayýlabilir, çifti 5 lira.
-------------------------------------------------------------------------

Park, kýsa far, kalorifer vb. tuþlar Tofaþ ile birebir uymakta. Konsol ile ayný renk. Tanesi 2 lira.
-------------------------------------------------------------------------

Fiyatlar deðiþiklik gösterebilir. (:

NÝVACI

arka cam fýskiyesi uno uyar
kýyaðýmý unutmayýn
0 kilitli depo  kapaðý varya bulanýn önünde diz çökeceðim.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Sarp

Alıntı Yaparka cam fýskiyesi uno uyar

Abi bu zamana kadar nerelerdeyin sen :(

NÝVACI

anladýmki meskenim yaylalar daðlar

atinco

Hocam ben buldum bir tane kilitli depo kapaðý lada parçacýsýnda, ama "bu arabanýn deposu deðiþmiþ bu buna olmazdý aslýnda" dedi, anlamadým.

rahmieken

sýfýr kilitli depo kapaðýný yaklaþýk 2 sene önce her türlü malzeme satan sanayideki (Van'da yaþýyorum)  bir dükkandan 20 liraya buldum. cayýr cayýr kullanýyorum. alýp denemek lazým bikaç tane denedik biri oldu.

atinco

evet, ben de bir kaç tane içinden deneyip bulmuþtum.

murat

þahin doðan depo kapaðýnýn diþleri oluyor ama dýþý büyük olduðu için depo sac kapaðý kapanmýyor.ben bundan aldým ve aldýðým kapaðýn dýþýndaki plastik kýsmý kýrýp çýkardým kalan kýsým iþimi gayet iyi görüyor.sanýrým 15 tl idi altý ay önce.