185/85/16 Nankang Lastik

Başlatan ikiteker, Kasım 30, 2014, 01:44:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afacan899

ozaman bunda da sürtme olmaz hem ok den daha iyi olur diyorum en azýndan ýslak zeminde yada ses olarak daha az rahatsýzlýk verir düþüncesindeyim sizce de  olmazmý ???

atinco

Orijinal ölçüden %5.41 büyüyor lastik. Kabul edilebilir deðer azami %3 diye biliyorum.

ikiteker

www.nankangturkiye.com  sitesi de var.distribütörü mollaoðlu otomotiv. bu lastiðin ayrýca 185/85 16  ölçüsünde iki tane var 4x4 lastiklerinde FT7(at tip) ve yukarýdaki FT9(mt tip).artýk arazide ok 144 ya da asfaltta minibüs kamyonet lastiði takmak zorunda deðiliz.ve orijinal ebattan çok uzaklaþmýyoruz.

atinco

Çok uzaklaþýyoruz... Ama bakarken þunu buldum: http://nankangturkiye.com/urun/ft-7 . Bunun tam ölçüsü var (175/80-R16).

ikiteker

waw týpatýp orjinali de varmýþ o sitede keþke 175/80 in mt si de olsaydý bu at

atinco

Bu yoklukta orijinal ölçü bulmuþuz beðenmiyorsun :)

ikiteker

zaten ben at ciyim o bana yeter :)

afacan899

bu ölçüde mt lastikte iþimizi görür hem orjinal ebata yakýn hem mt  ;)

atinco

Arkadaþlar daha önce de söyledim, %5 küsur deðiþiyor ölçü. Yani orijinal ebata hiç yakýn deðil. Berberde týraþ oluyorsanýz tamam da lastikte %5 çok büyük bir deðiþiklik. Sakat.

ikiteker

%5 sakat tamam peki 205/80 r16 , 6.00r16 ,215/75r15 ler de çok ölçü dýþý ama takýyolar

ikiteker

zaten vazgeçtim bundan petlas ta10 radial 200/70 R16 düþünüyom

atinco

Sayýn Ýkiteker, takýlmaz deðil elbette takýlýr, takýlýnca yürümez mi elbette yürür. Sonuçta kare bir lastik takmýyoruz, bütün lastikler de yuvarlak mesela ama bütün bunlar hesap iþidir. Büyük takarsak yorarýz, hareketli parçalarý zorlarýz, þehir içinde fazla yakarýz, km. az gösterir, küçük olsa uzun yolda fazla yakar, km.saati fazla gösterir, torku yükselir sürati düþer vb.

ikiteker

öyle muhakkak ben sadece ok 144 e nerdeyse eþit olduðu için dedim.at ve mt si var.yani orjinale deðil de ok 144 e alternatif demek istedim. :) keþke 175/80 r16 mt lastikler olsa da taksak.voltyre türkiye de olsa mesela ama yok  :( traktör lastiði,romörk lastiði veya ççok büyük lastik takmak zorunda kalýyoz