milli parklar yol izni

Başlatan mehmet03dn, Ağustos 19, 2014, 07:44:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mehmet03dn

arkadaþlar nasip olursa kaz daðlarýna doðru bi kaçamak düþünüyorum ama okuduðuma göre çýkmadan milli parklardan izin almak gerekiyormuþ bi doðruluðu varmý birde sessiz sakin insandan uzak yerlerini söylerseniz tabi bizim nivalarýn çýkabileceði benim nivada 215/70/16 goodyaer m+s li 4*4 lastiði var iþ görürmü yoksa ok 144 þimdiden teþekkürler yardýmlarýnýz için  ;)

berkayonwheels

Alıntı yapılan: mehmet03dn -  Ağustos 19, 2014, 07:44:26
arkadaþlar nasip olursa kaz daðlarýna doðru bi kaçamak düþünüyorum ama okuduðuma göre çýkmadan milli parklardan izin almak gerekiyormuþ bi doðruluðu varmý birde sessiz sakin insandan uzak yerlerini söylerseniz tabi bizim nivalarýn çýkabileceði benim nivada 215/70/16 goodyaer m+s li 4*4 lastiði var iþ görürmü yoksa ok 144 þimdiden teþekkürler yardýmlarýnýz için  ;)
nivanýn çýkamayacaðý pek fazla yer yok o lastiklerle kaz daglarý çevresinde
...and to hear the lamentation of their women

kocaali

Alıntı yapılan: berkayonwheels -  Ağustos 19, 2014, 10:02:26
nivanýn çýkamayacaðý pek fazla yer yok o lastiklerle kaz daglarý çevresinde

berkay hocam; kaz daðlarýnda milli park olayýna bulaþmadan, ekim ayýnda, tek araç için hafif hafif risksiz gezilebilecek rotalar var mýdýr bildiðin, tavsiye eedceðin, haftasonu kaçamaðý tadýnda, temiz hava almak amacýyla..
No mud, no fun...

berkayonwheels

Alıntı yapılan: kocaali -  Ağustos 19, 2014, 10:32:05
berkay hocam; kaz daðlarýnda milli park olayýna bulaþmadan, ekim ayýnda, tek araç için hafif hafif risksiz gezilebilecek rotalar var mýdýr bildiðin, tavsiye eedceðin, haftasonu kaçamaðý tadýnda, temiz hava almak amacýyla..
Abi ida yolu  üzerinde ayazma var çok iyidir.. oranýn bir yürüyüþ parkuru var normal araçlar bile giriyor o yola 13-17 km arasý birþey  temiz havanýn da doðanýn da tadýný alýrsýnýz
...and to hear the lamentation of their women

kocaali

Alıntı yapılan: berkayonwheels -  Ağustos 19, 2014, 10:37:51
Abi ida yolu  üzerinde ayazma var çok iyidir.. oranýn bir yürüyüþ parkuru var normal araçlar bile giriyor o yola 13-17 km arasý birþey  temiz havanýn da doðanýn da tadýný alýrsýnýz

o bölgeyi hiç bilmeyen biri olarak; nerden girilir o yola, nerden çýkýlýr, koordinat vs yada civardaki köy/belde bilgileri var mýdýr?
No mud, no fun...

Bigalý Mustafa

Bayramiç ten Evciler köyüne oradan ayazma mesire alanýna ,oradan devam ederek karaköy kurþunbatmaz dan milli park sýnýrýnýn hemen yanýndan kazdað göknarýnýn yanýndan(eski bir gezimizde elimdeki kaðýt harita ile istanbul ekibiyle buluþtuðumuz yer) dalak suyuna gidilir .Daha sonrada Kalkýma doðru iniþ.Buradan gidilirse milli park sýnýrýnýn dýþýndan gidilmiþ olur ve sýkýntý yaratmaz
Ormancý..  Bir tutkudur niva.....:)

kocaali

Alıntı yapılan: Bigalý Mustafa -  Ağustos 19, 2014, 11:09:55
Bayramiç ten Evciler köyüne oradan ayazma mesire alanýna ,oradan devam ederek karaköy kurþunbatmaz dan milli park sýnýrýnýn hemen yanýndan kazdað göknarýnýn yanýndan(eski bir gezimizde elimdeki kaðýt harita ile istanbul ekibiyle buluþtuðumuz yer) dalak suyuna gidilir .Daha sonrada Kalkýma doðru iniþ.Buradan gidilirse milli park sýnýrýnýn dýþýndan gidilmiþ olur ve sýkýntý yaratmaz

Mustafa abi çok teþekkür ederim.. hemen çalýþýyorum bu rotayý :) ekim ayý içinde birkaç gün dolanmak niyetindeyim oralarda... bakalým uydurabilirsek vaziyeti...
No mud, no fun...

Bigalý Mustafa

Harun

Alıntı yapılan: kocaali -  Ağustos 19, 2014, 11:14:37
Mustafa abi çok teþekkür ederim.. hemen çalýþýyorum bu rotayý :) ekim ayý içinde birkaç gün dolanmak niyetindeyim oralarda... bakalým uydurabilirsek vaziyeti...

ekim sonu (29 Ekim tatili de var) izin var benim de,
bir rota planým var benim de,tarih uyarsa sana da kanca olurum Mehmet
;D

Harun

Alıntı yapılan: Bigalý Mustafa -  Ağustos 19, 2014, 11:18:40
Ekimde ekipçe mi yoksa tekmi

Ekipçe olursa çok daha iyi olur elbet Mustafa Abi.

Bigalý Mustafa

kocaali

Alıntı yapılan: Harun -  Ağustos 19, 2014, 11:18:54
ekim sonu (29 Ekim tatili de var) izin var benim de,
;D

ben de 29 ekimi baðlayýp yapmak niyetindeyim Harun.. gidelim oralara gezinelim yumuþak yumuþak.. civarda çekilmiþ fotoðraflara baktým da biraz google earth üzerinden, çok davetkar :)
No mud, no fun...

Harun

Alıntı yapılan: kocaali -  Ağustos 19, 2014, 11:34:32
ben de 29 ekimi baðlayýp yapmak niyetindeyim Harun.. gidelim oralara gezinelim yumuþak yumuþak.. civarda çekilmiþ fotoðraflara baktým da biraz google earth üzerinden, çok davetkar :)

süper...
not alayým ben de hem tarihi hem bölgeyi,çalýþayým ufaktan.

kocaali

Alıntı yapılan: Harun -  Ağustos 19, 2014, 11:18:54
;D

senin plan nedir, nerelerdir üstad, benim planlý bir rotam yok zira, her türlü öneriye açýðým, Mýstafa abinin tavsiyesi bile benim için nefis :) onu gerçekleþtirsem bile yeter.. zaten biraz gezi ,biraz foto, biraz kamp tadýnda karýþýk biþeyler yapabilirsek tadýndan yenmez...  ;D
No mud, no fun...

Harun

Alıntı yapılan: kocaali -  Ağustos 19, 2014, 11:37:05
senin plan nedir, nerelerdir üstad, benim planlý bir rotam yok zira, her türlü öneriye açýðým, Mýstafa abinin tavsiyesi bile benim için nefis :) onu gerçekleþtirsem bile yeter.. zaten biraz gezi ,biraz foto, biraz kamp tadýnda karýþýk biþeyler yapabilirsek tadýndan yenmez...  ;D

abi bende de ayný net bir istikamet yok,
Kazdaðlarý saydýðýn herþeyi sunuyor,keþke ekipçe yapsak organizasyonu.
ayrýca 2015 yazýna kadar,Akçakoca civarý,Safranbolu civarý  (tercihen kýþ) rotalarýný yazdým deftere,inceliyorum.
elbette bir de arka bahçemiz Istrancalar var.