Gönderen Konu: Niva Bagaj Havuzu  (Okunma sayısı 4809 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sarp

Niva Bagaj Havuzu
« : Haziran 16, 2014, 04:42:45 »
Bu parçayı bulabileceğimiz ya da yaptıracağımız bir yer var mıdır?

Hem tıngırtı azaltır hem bagaj temizliği çok kolaylaşır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı kocaali

Ynt: Niva Bagaj Havuzu
« Yanıtla #1 : Haziran 16, 2014, 06:11:10 »
bunun bir değişik versiyonu; yani kenar yüksekliği sadece 5cm olan bagaj havuzunu Alfa Romeo marka otomobilim için alıp kullanmıştım. bagaj temizliği çok kolay oluyordu.. ve bagajda devrilip dökülen sıvıların etrafa yayılmaması, halılara bulaşmaması için de çok faydalı olmuştu... yanlış hatırlamıyorsam Denizli'de bir firma üretiyordu araçların kalıplarına göre, 60-70TL civarı bir fiyatı vardı, sahibinden.com'da görüp sipariş vermiştim.. Niva için de üretiyor olabilirler, bi araştırın derim..
No mud, no fun...

Çevrimdışı atinco

« Yanıtla #2 : Haziran 16, 2014, 06:57:23 »
Eğer kalıp yoksa çok maliyetli olacaktır. Özelikle fotoğrafa göre konuşursak, pek iyi bir şeye de benzemiyor. Muhtemelen 5 cm. yükseklikteki kauçuk/latex bir malzemedir ve esnektir. Fotodaki ise çatlamaya patlamaya müsait polyetilen/pvc gibi duruyor.
« Son Düzenleme: Haziran 16, 2014, 09:47:21 Gönderen: atinco »

Çevrimdışı kocaali

« Yanıtla #3 : Haziran 17, 2014, 09:19:01 »
http://www.ypsplast.com.tr/

benim kullandığım bu firmanın ürünü idi.. malzeme esnekti ve 5-6 yıl kullanmama rağmen en ufak bir deformasyon, çatlama, patlama olmadı.. sitelerine baktım, lada için üretilmiş bir model görünmüyor.. yine de arayıp sorabilirsiniz belki siteye koymamışlardır..
No mud, no fun...

Çevrimdışı Yevgeni

« Yanıtla #4 : Haziran 17, 2014, 09:33:27 »
http://www.ypsplast.com.tr/

Lada'yı sallamamış abiler.
Her ne kadar Lada kullanıcısı misal Renault kullanıcısına göre kıyaslanamayacak kadar az olsa da abudik gubidik aksesuara para harcayabiliyor.
Arabanın marka değeri yerlerde sürünüyor, yan sanayi neetsin?

Çevrimdışı kocaali

« Yanıtla #5 : Haziran 17, 2014, 09:56:16 »
Lada'yı sallamamış abiler.
Her ne kadar Lada kullanıcısı misal Renault kullanıcısına göre kıyaslanamayacak kadar az olsa da abudik gubidik aksesuara para harcayabiliyor.
Arabanın marka değeri yerlerde sürünüyor, yan sanayi neetsin?

olay tamamen satış hacmi potansiyeli.. kalıbı çıkarma zahmetine katlanmak için ucunda sağlam getiri görmek istiyorlar doğal olarak... gerçi "geely" gibi bazı markalara çalışmışlar, piyasada ne kadar var ki o araçtan, bilemedim şimdi...

geçen sene otomobiller için "takmatik cam perdesi" yapan bir firma denk geldiydi. Ürünlerini pek beyendim, arka camların kalıbını çıkartıp sıfıra sıfır oturan, takılan sökülen ince siyah perdeler yapıyorlar, cam filmine alternatif, hani 5 TL'ye her yerde satılan vantuzla cama yapıştırılan perdeler gibi, farkı çerçeveyi tam doldurması, gergin ve çok şık durması, aynı zamanda cama değil de çerçeveye sabitlendiği için cam açıldığında bile perdenin hala işlevini yerine getirmeye devam etmesi.. e tabi bizim araca göre olanını bulamadık :) aradım konuştum adamlarla, eğer gidersem kalıbı çıkartabileceklerini ve hazırlayabileceklerini söylediler ancak firma Aydın'da olduğu için yolum düşmedi oralara. Gittim cam filmi yaptırdım.. sonra ondan da ceza yedim söktüm.. neyse ki şimdiki aracın arka camlar orjinal koyu :) güneşli günlerde ciddi fark yaratıyor, ancak ben ön tarafta yanıyorum cayır cayır..
No mud, no fun...

Çevrimdışı atinco

« Yanıtla #6 : Haziran 17, 2014, 10:53:04 »
Şu film olayını bir sevemedim. Nivalar için bence yoktur bu bagaj havuzundan. Faydalı bir alet belki fakat kullanıcı profilini düşündüğümüzde anlamsız.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Ormanlarimdan bir dal kesenin başını keserim-Fatih
« Yanıtla #7 : Haziran 17, 2014, 10:55:04 »
3 TL lik vantuzlu zımbırtılar candır ;D

Çevrimdışı kocaali

« Yanıtla #8 : Haziran 17, 2014, 11:10:44 »
3 TL lik vantuzlu zımbırtılar candır ;D

ben bezdim onlardan artık :) birinin vantuzu tutmaz düşer, öbürü güneşi görünce çarpılır bayılır, vantuz takılıyken biri camı açar zımbırtının şakülü kayar :) :) bitmiyor derdi...

yaz geldi, benim uzun yolculuklar başlayacak yakında.. arkada bizim küçük beyi güneşten korumak lazım, camların kendi koyuluğu işe yarıyor ama tam istediğim gibi değil.. eskiden havlu, tişört falan sıkıştırırdık cama :) şimdi tüm camlarda sıkışma sensörü gibim bişey var, araya tişörtü sıkıştırmaya kalkınca camı geri açıyor :) :) 

neyse, konuya havuzdan girdik, perdeye çevirmeyeyim :)  havuz bence her türlü kullanışlı; çamurlu çizmeleri ıslak ıslak bagaja koyup eve gelince bagaj havuzunu çıkartıp bi su tutuyordum, 5 dakika sonra tertemiz yerinde...
No mud, no fun...

Çevrimdışı Yevgeni

« Yanıtla #9 : Haziran 17, 2014, 11:18:55 »

Ben Bauhaus'tan bagaja sığabilen ölçüde yumuşak kauçuk benzeri malzemeden bir havuz aldımdı vaktiyle.
Akarı, kokarı önlemede yeterli..