LPG TAKTIRMAK ISTIYORUM

Başlatan engin, Mart 12, 2008, 02:28:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

engin

Arkadaþlar lpg sistemi taktýrmayý düþünüyorum  bu konuda bilgim olmadýðýndan kullanan fikirlerini söylerlerse sevinirim her türlü fikre açýðým :)

Yevgeni

Enjektörlü Niva'larda sýralý sistem kullanan arkadaþlar performanstan memnunlar..

engin

ben sýralý sistem olmaz diye biliyorum ama marka olarak neyi tavsiye edersiniz

dogan54

Benim niva 96 model karbiratörlü ,LPG kullanýyorum ve performansýndan çok memnunum..Tavsiye ederim.
4x4 baska,
NiVA baska..

seko

niva her þeyi kaldýrýr engin.fazla düþünme taktýr gitsin
sonrada ver gazý ;D ;D ;D

BadBoy

89 model brc takýlý uzun yolda 140 lira yakýyo daha ne olsun
YA tozudumana katacaksýn YA tozudumaný yutacaksýn

engin

Ben lpgden bi kere huylanmýþtým daða taþa gidiyoruz arýza çýkarýr baþýmýza diye de galiba pek biþiy olmamýþ .kullanan arkadaþlar genel olarak memnun galiba

dogan54

LPG yakýt sistemi arýza yapsa bile..ki  pek yapmaz,benzine dönersiniz..
Sadece benzinlide arýza yaparsa o zaman daha kötü..!
4x4 baska,
NiVA baska..

taiga

Alıntı yapılan: engin -  Mart 14, 2008, 09:41:19
Ben lpgden bi kere huylanmýþtým daða taþa gidiyoruz arýza çýkarýr baþýmýza diye de galiba pek biþiy olmamýþ .kullanan arkadaþlar genel olarak memnun galiba

Aracýnýz kaç model?

engin

99 tek nokta emjeksiyonmu benim aracým motorun contasý sibobu vs yeni yapýldý

taiga

O zaman sýralý taktýrmanýza gerek yok...
Karbüratörlüler için olan LPG kitlerinden taktýrabilirsiniz...
Sýralý sistemde en önemli konu aracýnýzýn normaldeki ayarlarýnýn çok düzgün olmasý...
Çünkü benzinde kendini çok belli etmeyen sorunlar, lpg de birden günýþýðýna çýkýveriyor...
Bulunduðunuz ilde en güvenilen lpg montajý yapýlan yere gitmeye çalýþýn...
Lakin mutlaka ama mutlaka montaj sýrasýnda sizde baþlarýnda durun...
Baþýndan sonuna, inanýn böylece yalapþap çalýþmalarýný bir dereceye kadar engelleyebiliyorsunuz...
32 yada 40 Lt lik tank taktýrmanýzý tavsiye ederim...
60 lýk taktýrýp bagajý tamamen kaplamayýn, deðmez, artýk her yerde lpg istasyonu var...
%40 civarýnda bir tasarruf elde edersiniz...
Gerçi maliye fýrsat bu fýrsat diye lpg ye giydirip durursa iþimiz zor ya neyse...

NÝVA69

2007 nivama geçen ay Ýtalyan-Landi marka sýralý lpg taktýrdým peþin yaklaþýk 1.500 Ytl'ye. (Ayrýca 2 yýl garantili).

Her kuruþu helal olsun. Bir aydýr Bayburt-Erzurum gibi -30'luk yerlerde hem de köyleri geziyorum. Bu kýþ ve arazi þartlarýnda hiç zincir takmadým, çok þükür hiç yolda kalmadým ve sürekli lpg kullanýyorum. Yaklaþýk 190 Ykrþ yakýyor. Bu arada orjinal lastikler karda-buzda gerçekten harikaymýþ..

Bu arada 32'lik tanký tavsiye ederim. Yaklaþýk 27 lt. gaz alýyor ve bagajý öldürmüyor..

2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

06niva

Benimde tankým uzun bir süredir en fazla 24 litre alýyor 24 ü geçmiyor.hemde hep gaz bitmiþ benzinle istasyona ulaþmýþ oluyorum.Þamandýrasýmý takýlýyor ne oluyorsa anlamadým gitti.

dogan54

Alıntı yapılan: 06niva -  Mart 14, 2008, 07:12:47
Benimde tankým uzun bir süredir en fazla 24 litre alýyor 24 ü geçmiyor.hemde hep gaz bitmiþ benzinle istasyona ulaþmýþ oluyorum.Þamandýrasýmý takýlýyor ne oluyorsa anlamadým gitti.

Sizin þamandýra ayarý bozuk,depodaki gaz bitince gaz iþleri yapan bir ustaya gidin ayarlar.Gerçi 2.5  litre farký ayarlamakta biraz zor, þansýný dene istersen..
4x4 baska,
NiVA baska..

06niva

En kýsa zamanda gitmeye çalýþcam.Fakat þöyle bir þey var önceden alýyordu 27-28lt bunlarýn ayarý sonradan bozulabiliyormuki?