BU BENÝM KLR 650'ÝM!

Başlatan Yevgeni, Şubat 10, 2012, 12:17:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yevgeni

http://www.youtube.com/watch?v=M62y6BgvO-0&feature=share

Videoyu Cenker pasladý. Halfthrottle mahlaslý bir genç Youtube'a paslamýþ, kendini ve motorunu anlatmýþ. Ben de çevirdim anlattýklarýný elim dilim döndüðünce:

"Asla ýssýz bir adaya ayak basan ilk kiþi olmayacaðým, ya da cangýlda keþfedilmemiþ bir þehri bulmak üzere debelenmeyeceðim. Kolomp, Macellan Kortez gibi cesur adamlar halihazýrda büyük bir kaþif olma þansýmý zaten ortadan kaldýrdýlar. Bilinmeyeni ve uzak yerleri görmek üzere cesaret edebileceðim tek unsur motosikletimdir. Parýltýlý krom kaplamayý ya da gürültülü bir egzostu umursamam. Görülmek istediðim için sürmem, sürerim çünkü ortadan kaybolmak isterim. Benim için konu özgürlük, keþfetme özgürlüðü, kaybolmak, sessiz bir yer bulmak.

Sadece 650 cc hacminde tek silindirli bir motoru olabilir, gövdesi artýk eskisi gibi parlak deðil, gri, pas ve çizik içinde. Bir kaç parça dýþýnda deðiþen bir yeri de yok. Fakat onu açýk havada ana caddelerde gezmek, kaldýrým kenarlarýndan dönmek üzere almadým. Ben macerayý kovalarým, yolculuða çýkmam. Koruyucu giysi giyerim, düþmeyi umursadýðým için deðil, ama bu tür zeminde düþeceðimi bildiðim için.

Bu benim sýnýrsýz maceraya biletim. Bu benim yaþlý, çirkin, yavaþ KLR650'im ve onunla dünya üzerindeki herhangi birinden ve motordan daha fazla eðleneceðim.

Güvenli sür, uzaða git, hemen yap!"

Harun

motordan anlamam,hemi de korkarým :D

ama slogan güzel,

askeriyedeyken öðrendiðim bir slogana benziyor:

çabuk ye,az uyu,hayatta kal

;D ;D ;D

mehmet22

4 teker 4 ceker daga  iyi 2 tekere þeytan oyuncagý diyorlarr tehlikeli ama zevkli ...4 tekere terfi edmeden önceki halimde 3 tane motosiklet deyiþtirdim iyide gezdik ama kazalarý ucuz atlattýk..
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

karakeçi67

motorsiklete hiç bir yaþ aralýðýmda ilgi duymadým ama anlatým çok güzel çeviri için teþekkürler.
Murat 1972
kara keci 1991

taiga

Kawasaki KLR 600 eþimle birlikte 5 yýl boyunca Ýstanbulda tek "aracý"mýzdý... (Sonra KLR 650 modeli çýktý  :D )
Kar altýnda Trakyaya da gittik, hiç mola vermeden Antalya ve Fethiyeye de...
Ýyi gezdik, çok eðlendik...
Sadece sol el baþparmakta bir kýrýkla o süreci tamamladýk...
Emeklilikte güneye yerleþirsem 125 lik bir kros alma hedefim var...
Enduro cidden bambaþka bir duygudur...

Not: Yavuz, hatýrlarsýn eski gezilere Serkan da gelirdi endurosuyla... Yanýlmýyorsam Yamaha XT 600 dü motoru...Þimdi Ýngilterede, ailesiyle Datçada görüþüyoruz denk geldikçe...

Yevgeni

taiga

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Şubat 10, 2012, 02:06:39
Seko Britanya'ya mý gitti?

Bursadan deðil, Sinefekt te sesçi olarak çalýþýrdý...
Sarýþýn bir genç, Yýldýz makina müh. mezun...
Anne Ýngilizdi...
Delmeceye falan gelmiþti...

Yevgeni

Ha hatýrladým.
Karasu'ya gelmiþ miydi?

taiga

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Şubat 10, 2012, 02:09:05
Ha hatýrladým.
Karasu'ya gelmiþ miydi?

Geldiydi sanýrým...
Abisi de Ýngilterede...
Lakin dönecek sanýrým artýk, askerlik kýl yün hamlesini halledince...

Yevgeni

Bursa Seko'da da vardý bi enduro..

taiga

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Şubat 10, 2012, 02:18:58
Bursa Seko'da da vardý bi enduro..

Suzuki vardý, DR350 yada DR650 idi hatýrladýðým...

Enduro candýr, güzeldir, özgürlüktür...

NÝVACI

Kollarýnýn altýndan geçen dünyanýn
diyetini kimse biçemez.
yaralarý deþmeyin.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Harun

motor anýlarýný da listeye yazayým mý Burhan amca? ;D

Tolga

Vay be eski motorum tay gibiydi maþallah :(

Tolga

kocaali

125'lik bir cross ile baþlicam ben de bu illete kýsmetse :)
No mud, no fun...