Gönderen Konu: Yeter Yeter YETER...  (Okunma sayısı 6441 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Liberator42

Yeter Yeter YETER...
« : Ocak 01, 2012, 04:02:18 »
     Arkadaşlar Lada niva kullanmayı çok seviyorum, araçla bütünleştim ama artık bu kalitesiz yedek parçalar bıktırdı.Benim 91 modelin neresine müdahele etsem  bir daha düzen tutmuyor.Sebep de kalitesiz yedek parça.Nerdeyse her parçayı iki defa değiştirmek gerekiyor zira ilk takılan direk sorunlu çıkıyor.Tamircide geçirdiğim zamanın daha  fazlasını parçacıya gidip gelerek geçiriyorum.Son olarak bu gün de  daha 3-4 ay önce değiştirdiğim rot kırıldı yolda giderken.Neyseki hızlı değildim yoksa direk takla atardı.Daha önce de  benzin otomatiği,yağ pompası ve distrübütör daha sıfır almışken sorun çıkardı.Gerçekten sırf bu yüzden niva ile yollarımı ayırmayı ciddi ciddi düşünüyoırum
« Son Düzenleme: Ocak 01, 2012, 05:49:39 Gönderen: Harun »

Çevrimdışı GÃ?VEN OTO LADA

• www.guvenotolada.com
Ynt: Yeter Yeter YETER...
« Yanıtla #1 : Ocak 01, 2012, 04:34:14 »
Bence kendinize kaliteli lada niva yedek parça satan yedek parçacı bulun,
bakalda ekmek kalmadıysa veya kalan ekmekler bayat ise aç mı kalacaksınız,
gider ekmek olan marketten veya fırından alırsınız.
« Son Düzenleme: Ocak 01, 2012, 05:50:03 Gönderen: Harun »
G�VEN OTO LADA SEFAK�Y / ÝSTANBUL

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Ormanlarimdan bir dal kesenin başını keserim-Fatih
« Yanıtla #2 : Ocak 01, 2012, 05:54:38 »
rkadaşlar Lada niva kullanmayı çok seviyorum, araçla bütünleştim ama artık bu kalitesiz yedek parçalar bıktırdı.Benim 91 modelin neresine müdahele etsem  bir daha düzen tutmuyor.Sebep de kalitesiz yedek parça.Nerdeyse her parçayı iki defa değiştirmek gerekiyor zira ilk takılan direk sorunlu çıkıyor.Tamircide geçirdiğim zamanın daha  fazlasını parçacıya gidip gelerek geçiriyorum.Son olarak bu gün de  daha 3-4 ay önce değiştirdiğim rot kırıldı yolda giderken.Neyseki hızlı değildim yoksa direk takla atardı.Daha önce de  benzin otomatiği,yağ pompası ve distrübütör daha sıfır almışken sorun çıkardı.Gerçekten sırf bu yüzden niva ile yollarımı ayırmayı ciddi ciddi düşünüyoırum

orjinal yedek parçası bile emsallerine göre ucuz olan nivanın da yan sanayisi,çakması (artık ne denirse,bilemedim ???) parçacılarda cirit atmakta :'(,
bence de Mümin abi haklı,
orjinal yedek parça temini yoluna gitmelisin derim ben de nacizane ;)
kolay gelsin...

Çevrimdışı STI Performance

« Yanıtla #3 : Ocak 01, 2012, 07:29:46 »
Bizdede 91 niva var..geçen gün babama arabanın yaylarını hiç değiştinmi diye sordum.Yok dedi.E dedim çökmüştür onlar değişelim...Adamın verdiği cevap : Yeni takacak olduklarımızdan iyidirler...Hangi parçayı değiştiysek bozuldu diyo.Orjinalleri gibi olmuyo...Lada bayisinden yada parçacısından alıyorsun sonuçta bu parçaları güveniyosun güya...ama fıs.Demekki niva için sık arıza çıkartıyo denmesinin sebebi bu çakma parçalar.Yoksa orjinal parçalar kolay kolay bozulmuyo.

Çevrimdışı tahsinarda

• ARDA LADA YEDEK PARÃ?A
« Yanıtla #4 : Şubat 01, 2012, 10:15:02 »
Bizdede 91 niva var..geçen gün babama arabanın yaylarını hiç değiştinmi diye sordum.Yok dedi.E dedim çökmüştür onlar değişelim...Adamın verdiği cevap : Yeni takacak olduklarımızdan iyidirler...Hangi parçayı değiştiysek bozuldu diyo.Orjinalleri gibi olmuyo...Lada bayisinden yada parçacısından alıyorsun sonuçta bu parçaları güveniyosun güya...ama fıs.Demekki niva için sık arıza çıkartıyo denmesinin sebebi bu çakma parçalar.Yoksa orjinal parçalar kolay kolay bozulmuyo.
arkadasım yedek parca konusunda ÇELİKMOTOR a ait orjinal yedek parçaları secersen bı sorun yasamazsın.
ARDA TÝCARET LADA ORJÝNAL YEDEK PAR�A 02242566088

Çevrimdışı soyuz niva

« Yanıtla #5 : Şubat 02, 2012, 08:56:35 »
aklıma bu konuda bir husus takıldı çelik motor parçaları hep aynı firmadanmı tedarik etmekte .?

Çevrimdışı Maestro

« Yanıtla #6 : Haziran 19, 2014, 11:52:13 »

konuyu hortlatayım biraz...

bi aralar aldığım  Niva yı  bir defa Erco  ya götürmüştüm..  sağolsun gerekli yerlere baktı..  sonrasında  satasıya kadar tabiri caiz ise  en basit deyim işle Eşek gibi kullandım.. öyle yerlere inip çıktım  bir tarafını kıramadım ,  uzun soluklu merdiven bile  indim... eğimli arazide  ön tamponu toprağa gömdüm..
toprağa oturttum oradan da kazıyarak çıktım.. belki benim şansıma çakma parça yoktu bende..

amma velakin..  eski ford uma bakım yaptırmıştım , adamlar kilo ile satılan çin bujisi takmışlar , daha  1000 km olmadan bujileri elime aldım !!  çektiğim stres de cabası..

bu konudaki ilk yorum korkuttu beni..  Niyetim Bir Niva bulup ( LPG li tabii )    45 yaş sonrası adım adım aheste aheste gezmek.. yolda bırakması hiç iyi olmaz..  gerçi İzmir de olduğum için Erco gibi bir ustanın ellerine teslim etmek illaki avantaj..

Çevrimdışı Sarp

« Yanıtla #7 : Haziran 20, 2014, 12:00:50 »
Çözüm; yüksek model bir niva.

Çevrimdışı Maestro

« Yanıtla #8 : Haziran 20, 2014, 12:08:30 »
Çözüm; yüksek model bir niva.

köfte ekmek misali yani...  ne kadar ekmek o kadar köfte  ;D

Çevrimdışı natillus_71

« Yanıtla #9 : Temmuz 04, 2014, 11:22:58 »
abi bırakın yedek parçayı ben rolanti sensörü bulamıyorum. verdikleri sensörler hep farklı.

Çevrimdışı Niva67

« Yanıtla #10 : Ocak 07, 2015, 06:40:50 »
    Arkadaşlar Lada niva kullanmayı çok seviyorum, araçla bütünleştim ama artık bu kalitesiz yedek parçalar bıktırdı.Benim 91 modelin neresine müdahele etsem  bir daha düzen tutmuyor.Sebep de kalitesiz yedek parça.Nerdeyse her parçayı iki defa değiştirmek gerekiyor zira ilk takılan direk sorunlu çıkıyor.Tamircide geçirdiğim zamanın daha  fazlasını parçacıya gidip gelerek geçiriyorum.Son olarak bu gün de  daha 3-4 ay önce değiştirdiğim rot kırıldı yolda giderken.Neyseki hızlı değildim yoksa direk takla atardı.Daha önce de  benzin otomatiği,yağ pompası ve distrübütör daha sıfır almışken sorun çıkardı.Gerçekten sırf bu yüzden niva ile yollarımı ayırmayı ciddi ciddi düşünüyoırum

Abooo. Dakika 1, gol 1.. :(

Daha NİVA' yı almadan tırstım!.. :)

Bu sevda, kara sevda' ya dönüşmeden vaz mı geçsek ''VAZ'' dan!!! :)

Sonra, sanayiden her eve dönüşte, hanım elinde oklava, ''boyu-bosu devrilesice hınzır herif.. Yine mi tamircilere kaptırdın emekli aylığını!!'' demesin! >:(