Niva orijinal rus lastiði: Voltyre 175/80-16

Başlatan ziyacanbayar, Ağustos 04, 2011, 12:56:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

atinco

Yok hocam ben asfalttan inemiyorum zaten. O yüzden asfalt durumunu merak etmiþtim. Bendeki A/T'ler pickup içinmiþ, taþ gibi, aðýr, asfaltta, yolda iyi deðil... Bu voltyre bendekilerden hafif midir, asfaltta rahat eder miyim diye soruyorum.

Yevgeni

Atýnç, Good Year'ýn fabrika ölçüsünde lastiði var, gayet de iyi.
Romörk, kamyonet lastiklerine bulaþma..

atinco

Nedir ki o hocam? Onca lastik baktým, bakýyorum... C serisi dýþýnda yok? Var mý?

atinco

Aldýmdý zaten bir takým, lakin olacak gibi deðil. Yarýn söküp eski kabak lastiklerimi taktýrýyorum, kýþa da böyle giriyorum vesselam.

Harun

Lastik ararkene goodyear markanin Nivaya uyan modelini de cok bakmis bulamamistim.
Sonunda Azerbeycandan bi tanidik vasitasi ile bir takim orjinal fabrika lastigi getirttim.
1, 5ay surdu gelmesi.

atinco

Harun hocam, aldýðýnýz lastik Kama mý, Voltyre mýydý?

Harun

Kama 232
attým pederlerin depoya,
daha da uðraþmam lastik iþi ile, ???
ama öncesinde 15 jant bakmaya baþlamýþtým ben de ::) ::)

atinco

Voltyre getiren bir yer buldum, asfaltta nasýl merak ediyordum o yüzden sordum hocam.

Harun

Alıntı yapılan: atinco -  Ekim 25, 2014, 02:55:58
Voltyre getiren bir yer buldum, asfaltta nasýl merak ediyordum o yüzden sordum hocam.

cargo lastiklerden iyidir Niva'ya.
bence deðerlendir orjinal ölçü bulmuþsan.

atinco

Teþekkür ederim. Öyle yapacaðým galiba.

kocaali

Alıntı yapılan: atinco -  Ekim 22, 2014, 09:05:23
Yok hocam ben asfalttan inemiyorum zaten. O yüzden asfalt durumunu merak etmiþtim. Bendeki A/T'ler pickup içinmiþ, taþ gibi, aðýr, asfaltta, yolda iyi deðil... Bu voltyre bendekilerden hafif midir, asfaltta rahat eder miyim diye soruyorum.

hocam nedir sendeki A/T'lerin marka modeli, bilgilenelim diye soruyorum...

lastik konusunda ben de biraz dertliyim; þöyle ki, kamyoneti ilk aldýðýmda hemen bir takým MT lastik aldým, yükselsin diye de ölçüyü biraz büyük aldým.. þimdi düþünüyorum da, neredeyse bir yýl oldu aracý alalý, 3-5 seferi geçmedi çamurla münasebetimiz, o da hafif halli çamur.. bu durumda niye bütün kýþ o koca lastiklerle yoruyorum ki aracý??? lastiklerin arazi performansýndan çok memnunum, aynýsýndan orjinal ölçülerde bi takým alýp takýp elimdekileri de satmayý ciddi düþünür oldum...
No mud, no fun...

atinco

Hocam markasý Roadstone, Sava üretimi. A/T 4x4 Pickup lastiði yazýyor sayfasýnda. Ölçüsü 175/75R16. Bize aðýr geldi.

atinco

Yevgeni hocam Goodyear'ýn dediðin lastik hangisi?

kocaali

Alıntı yapılan: atinco -  Ekim 27, 2014, 04:22:41
Hocam markasý Roadstone, Sava üretimi. A/T 4x4 Pickup lastiði yazýyor sayfasýnda. Ölçüsü 175/75R16. Bize aðýr geldi.

Roadstone MT de çok görmeye baþladým piyasada, cooper STT desenli... nasýldýr hiç bir fikrim yok..
No mud, no fun...

rahmieken

bu arada konuya müdahil oldum burdan da yazayým 205/80/16 competus AT var. memnunum ama arabayý çap dolayýsýyla ayna mahruti olmadan yoruyor.
bende aracýn üzerinde gelen rus lasitkleri duruyor (2006 model araç) ne durumda nasýldýr bilmiyorum balkonda duruyor yarýn bi gün bi iþe yarar diye.