185/75/16 KAMA 232 (Fabrika Lastiði)

Başlatan Harun, Şubat 16, 2015, 09:58:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun

Aracý aldýðýmdan beri üzerinde fabrika lastiði,
Artýlarý:
- Sessiz
- Karda ve buzda çok güvenli
- Yumuþak hamur (bence artý)
- Islak zeminde çok güvenli

Bence eksileri ise:
- 35 hava bile bassan sanki havasý inik görünüyor,tedirgin ediyor,
- Aðýr çamurda çok iþ görmez,

Lastik iþine çok kafa yordum,açýkçasý çýkýþ yolu bulamadým,Niva tek araç,piknikçi kafasýndayýz ;D
Geçen sene yazýn ne yaptým ettim,4 tane sýfýrýný o dönem Azerbaycan'da çalýþan bir tanýdýða getirttim alavere-dalavere yollu ;D
Yazlýkta depoda yatýyorlar...

Harun

Harun

Araç kataloðu önlere 29 arkalara 31 gibi bi hava öneriyor,
bu deðerlerde lastik inikmiþ gibi görünüyor,
ezcümle orjinal format,mis gibi,sürttü,týrttý,öldü bitti derdi yok... :D

Maestro

orijinal lastiklerin þambrelli olduðunu düþünüyorum..  doðrumudur ?

Harun

Alıntı yapılan: Maestro -  Şubat 17, 2015, 12:43:31
orijinal lastiklerin þambrelli olduðunu düþünüyorum..  doðrumudur ?

Yok abi deðiller...

Maestro

Alıntı yapılan: Harun -  Şubat 17, 2015, 08:35:55
Yok abi deðiller...

arazide  þambrel kullanmak daha güvenli olabilir..   dubleks lastik ile arazide problem yaþayan oldumu hiç ?  yoksa benmi problemim  ???

bkerti

Ben 0k larý ve yokolarý tubless kullandým. Ok larýn tubeless olmayacaðý zaten belliydi ama lastikçiye anlatamadým sonuç olarak yapýþan yerinden açýlýp indi. Yokolarda arazide ayný sorunu verdi. Ben tubeless e artýk arazide güvenmiyorum açýkçasý.

Yevgeni

On numara lastiktir.
Kullandýðým süre boyunca hem asfaltta hem çýtýr arazide ziyadesiyle iyi iþ çýkardý.
Düzce yaylalarýný, Kaz Daðlarý'ný dolandý, gýk etmedi, boyundan büyük iþ yaptý.
Bulabilen problemsiz kullanýr..

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: bkerti -  Şubat 17, 2015, 03:22:36
Ben 0k larý ve yokolarý tubless kullandým. Ok larýn tubeless olmayacaðý zaten belliydi ama lastikçiye anlatamadým sonuç olarak yapýþan yerinden açýlýp indi. Yokolarda arazide ayný sorunu verdi. Ben tubeless e artýk arazide güvenmiyorum açýkçasý.

Yaklaþýk 1 yýldýr ok-144 lastiklerimi tubeless olarak kullaniyorum çok zorlu þartlarda kullandim hiç sýkýntý yaþamadim

Maestro

Alıntı yapılan: muhammedcelik1983 -  Şubat 17, 2015, 06:43:07
Yaklaþýk 1 yýldýr ok-144 lastiklerimi tubeless olarak kullaniyorum çok zorlu þartlarda kullandim hiç sýkýntý yaþamadim

o zaman iç lastigin o kadarda esprisi yok diyebiliriz..  ama olsa bir zararý olmaz..

atinco

Lastik bölümünde bazý deðerlendirme yazýlarýnýn linklerini paylaþmýþtým. Makalelerden biri üç farklý lastiði test ediyordu. En iyisi bu lastikti.

Harun

Alıntı yapılan: Harun -  Şubat 16, 2015, 10:11:21
Araç kataloðu önlere 29 arkalara 31 gibi bi hava öneriyor,
bu deðerlerde lastik inikmiþ gibi görünüyor,
ezcümle orjinal format,mis gibi,sürttü,týrttý,öldü bitti derdi yok... :D

Düzeltme yapayým,
Suat Bey'in hatýrlatmasý ile benim Niva'nýn kitapçýðýný buldum baktým,
bu ebat lastikler için önlere 29 küsür arkalara 27 küsür hava basýlmasý tavsiye ediliyor.
ben direk uyguladýðým rakamlarý yazmýþým

Sarp

2007 model aracýmda halen fabrikanýn koyduðu lastikler var. Ancak görseldekiler ile ayný desen deðil.

Þu an Selimpaþa'dayým. Kar kalýnðý bir buçuk karýþ civarý. Yokuþlarda dahi hiç zorlanmadan týkýr týkýr çýkýyor.

En güzeli orjinali.