NÝVA VERGÝLERÝ

Başlatan yusuf, Ocak 04, 2008, 12:09:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Harun

Alıntı yapılan: emre_ozk -  Temmuz 31, 2014, 03:52:47
Bugün nivamýn temmuz bandrolünü ödedim

Yýlbaþýnda vermediðim dilekçeyi bugün verdim ocakta ödediðim fazla tutarý temmuz ayýnýn bandrolüne aktardýlarr. 26 tl lik fark kalmýþtý onuda ödedim

süpermiþ.

babaluga

Her bir sahifeyi mütalaa etmedim lakin bir hortlatayým malum vergi ayý teþrif edecek..

Sual: Acaba 2015 yeni kasko deðer listesinin teþrif etmesini mi bekleyeceðiz vergi indirimi içün, yoksa 2014 deðerleri üzerinden mi Ocak ayý içerüsündeki vergiyi hesaplayýp tenzilat talep edeceðiz vergi dairesinden?

(Osmanlýcam bu kadar idare ediverin gari..)

Harun

Alıntı yapılan: babaluga -  Aralık 08, 2014, 05:01:39
Her bir sahifeyi mütalaa etmedim lakin bir hortlatayým malum vergi ayý teþrif edecek..

Sual: Acaba 2015 yeni kasko deðer listesinin teþrif etmesini mi bekleyeceðiz vergi indirimi içün, yoksa 2014 deðerleri üzerinden mi Ocak ayý içerüsündeki vergiyi hesaplayýp tenzilat talep edeceðiz vergi dairesinden?

(Osmanlýcam bu kadar idare ediverin gari..)

2015 Ocak ayý içinde çýkacak olacak Kasko Deðer Listesi esas teþkil edecek 2015 vergileri için,
lakin,son yýllarda Niva fiyatlarý resmen yerinde saydý benim gözlemim.

babaluga

Hmm anladým liste þu, bu arada..(göremeyenler içün sað klik yapýp "resme bak" deyin) Teþekkürler..

Yevgeni

Trafik sigortasý + Kasko + Muayene + Vergi + Þarj dinamosu olarak çok bereketli bir zamanlama bu Aralýk-Ocak.
Daha çocuða bez alcez..

SinanATASOY

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Aralık 10, 2014, 04:26:16
Trafik sigortasý + Kasko + Muayene + Vergi + Þarj dinamosu olarak çok bereketli bir zamanlama bu Aralýk-Ocak.
Daha çocuða bez alcez..

Hepsini ayný aralýða denk getirmeyi baþardýysan tebrik ederim :)
Benim için zor yoktur, imkansýz ise zaman alýr..

babaluga

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Aralık 10, 2014, 04:26:16
Daha çocuða bez alcez..
Hocam sen þimdi 6 ay sonra bu araba bana küçük geliyor dersin, her çocuðu olan Niva sahiplerinde olduðu gibi :)

Harun

Alıntı yapılan: babaluga -  Aralık 10, 2014, 04:33:09
Hocam sen þimdi 6 ay sonra bu araba bana küçük geliyor dersin, her çocuðu olan Niva sahiplerinde olduðu gibi :)

tek çocukta kalýnacak ise yeter,
ben çok memnunum ;D

Yevgeni

Alıntı yapılan: babaluga -  Aralık 10, 2014, 04:33:09

Niva'da büyüyen veletler de var..

Yevgeni

Alıntı yapılan: SinanATASOY -  Aralık 10, 2014, 04:27:47
Hepsini ayný aralýða denk getirmeyi baþardýysan tebrik ederim :)

Arubayý Aralýk ayýnda alýrsan denk geliyor.
Þarj dinamosu da bonus..

Harun

kocaali

Alıntı yapılan: Harun -  Ocak 02, 2015, 02:12:00
geldi vergi ayý  ???

benim kamyonun kasko deðeri düþmüþ, bu yýlki vergisi de kasko deðerinin %5'inden 72TL fazla... bu durumda bir alt dilimden ödeme yönündeki vergi indiriminden faydalanabilmeyi umuyorum..  tabi eðer hala böyle bir uygulama varsa...
No mud, no fun...

Harun

Alıntı yapılan: kocaali -  Ocak 02, 2015, 02:51:10

benim kamyonun kasko deðeri düþmüþ, bu yýlki vergisi de kasko deðerinin %5'inden 72TL fazla... bu durumda bir alt dilimden ödeme yönündeki vergi indiriminden faydalanabilmeyi umuyorum..  tabi eðer hala böyle bir uygulama varsa...

kasko deðer listesi açýklanmýþ mý yav ???
bu sabah baktýðýmda hala eski liste vardý.

kocaali

Alıntı yapılan: Harun -  Ocak 02, 2015, 02:58:33
kasko deðer listesi açýklanmýþ mý yav ???
bu sabah baktýðýmda hala eski liste vardý.

ben buldum bi liste ama aralýk ayý sanýrým bu..

ve az önce öðrendim ki MTV indirimi kamyonetlerde olmuyormuþ... hadi bana geçmiþ olsun...
No mud, no fun...

Harun

ocak 2015 kasko deðer listesi yayýnlanmýþ,
http://www.tsb.org.tr/default.aspx

linkten sað üstekki ''kasko deðer listesi'' sekmesinden deðerlere ulaþýlabiliyoruz.

2010 model Niva'ya yine 19,800 TL deðer biçilmiþ. ???
%5'i  990 TL eder.
MTV Tebliði 2015 de senelik 1,304 TL vergi biçmiþ bize,dolayýsý ile kasko deðerinin %5 ini yine aþmýþ oldu
Dilekçe ile baþvurup vergimizi senelik 709 TL ye indirecez.
Buna da þükür... ;D