i PAD ÝLE NAVÝGASYON

Başlatan Yevgeni, Ocak 04, 2011, 03:21:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yevgeni

Garmin'in Mapsource, nROUTE, vs çalýþýr.
Söz konusu programlar sende vardý sanýrsam..

bymuammer

ben kullanýyorum zaten onlarý þu an diðer netbookta ama windows CE de çalýþacaðýný düþünmemiþtim bi deniyeyim abi... teþekkürler...

niva07

Alıntı yapılan: bymuammer -  Ocak 06, 2011, 07:45:11
ben kullanýyorum zaten onlarý þu an diðer netbookta ama windows CE de çalýþacaðýný düþünmemiþtim bi deniyeyim abi... teþekkürler...

Garmin Mobile PC diye de bir yazýlým var, iþine yarar mý bilmem. Bir araþtýr istersen : https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=13484&ra=true

Yevgeni

iPAD'i kurcaladým, ölçtüm, biçtim, tarttým ve dahi dedim ki bu navigasyon için nefis bir aparat, büyüklüðü þahane lakin gereksiz. iPHONE alýp navigasyonu böyle çözmeye karar verdim, görüþ anlamýnda ergonomik bir noktada konuþlandýrýrsam iþimi görecek diye düþünüyorum..

kutman

yavuz abi iyi akþamlar
(osman ben)

kranyurt yaylasýna çýkarken, ipone da yüklü olan (2.99$'lýk) motionx uygulamasýyla  anlýk navigasyon yaptým. yolda, hattýn çekmediði bir çok yerde bile (bence)oldukça  baþarýlý.

buluduðun yeri uydu görüntüsü veya harita üzerinde görebiliyorsun, altimetresi var,
track kayýt ediyor, gitmek istediðin noktaya olan mesafeni ve yönünü gösteriyor, bulunduðun yerin fotoðrafýný çekip ekleyebiliyorsun. bunlarýn dýþýnda benim bilemediðim bir sürü özelliði vardýr veya daha fazla özelliði olan farklý uygulamalar vardýr.

tek handikap batarya çok çabuk bitiyor.

Yevgeni

Osman Abi, iPHONE 3'ün pil sorunu var doðru. Özellikle navigasyon halinde pili çabuk tüketiyor. Karadeniz gezisinde Çaylak tayfasý olarak iPHONE 3 ile navigasyon ettik, Garmin kullanmamýza gerek kalmadý. Benim niyetim iPHONE 4 almak, pil ömrü daha iyi diye biliyorum..

kutman

günaydýn,

Pil ömrü konusunda 3 ile 4'ü kýyaslayamýyorum, ben pil ömrü kýsa derken iphone 4'ü daha önce kullandýðým cep telefonlarý ile kýyaslamýþtým :).

neticede pil(arada bir navigasyonu açarak)iki gün idare etti. bunun dýþýnda (bence) tek sorun pil olsun, arabayla gidildiði için her türlü þarj edilebilir diye düþünüyorum.

Yevgeni

Biz de öyle yaptık zaten. Bağladık heyvanı B&Decker dönüştürücüye, 3G bağlantısı olmayan yerde Edge, o da yoksa (2000 metre ve üzeri) koordinatlara paralel yürüyeceğimiz rotaları kaşeledik GE'den, devam..

yusuf

Yevgeni

Haklýsýn... .

iPad 2 wi-fi + 3G bu konuda süper. Üstelik iPhone'dan ucuz. Ön arka HD video kayýt yapýyor.

Uyarý, yalnýzca wi - fi olanlarda dahili gps yok.

Biraz deneyeyim yazarým.

yusuf

Ýpad konusunda oldukça yol aldým. Süper

Deneyimlerim burada

http://arizaliyiz.biz/index.php?board=17.0

kocaali

tüm baþlýklarý okudum abi, Motion-X'i indirdim.. zaten GPS Kit'i uzun zamandýr memnuniyetle kullanýyordum, baþka hiçbir þeye ihtiyaç býrakmýyor, bi baþýna yetiyor bana.. hem harita indirebiliyor hafýzaya, internet baðlantýsý istemiyor, hem de rota kaydý yapýyor iz çiziyor.. tek eksiði harita üzerine çizilmiþ bir izi yükleyip göstertemiyorum..
No mud, no fun...

yusuf

selam Kocaali

Evet, haritada cizdiðin izi iki nokta düz çizgi olarak gösteriyor.

Ama. bir gps le çizilmiþ izi aynen kabul ediyor.

Ekteki izi kendine mail olarak at bak

Yevgeni

Sonuçta herkes doðru yolu buluyor mu? (Konuyu Ocak 2011'de açmýþýz).
Araçlarýný modifiye ederken insanlar dashboard üzerinde ille de "i Pad" yeri ayýrmaya, organize etmeye baþladý.
Rahmetli güzel icatlar sundu medeniyete, bakalým arkasýndan neler gelir / gelmez?

kocaali

Alıntı yapılan: yusuf -  Haziran 05, 2012, 01:25:31
selam Kocaali

Evet, haritada cizdiðin izi iki nokta düz çizgi olarak gösteriyor.

Ama. bir gps le þçizilmiþ izi aynen kabul ediyor.

Ekteki izi kendine mail olarak at bak

waaayyyy :) direk seçenek çýktý "GPSKit ile aç" diye :)  saðolasýn abi, garmin'le kaydettiðim izleri de telefona atabileceðim demektir, bu süper oldu iþte..  :)

No mud, no fun...

yusuf

Bir ara sen ya da ben yoldayken heberleþelim  SQUAWK özelliðini deneyelim. Bu araç takip gibi bir özellik.