nývada vibrasyon ve arazi traversi

Başlatan cenker, Mayıs 11, 2007, 10:22:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cenker

býr kac gun evvel ustam 2003 model býr nývada sanzýman ustune bakým onarým calýsmalarý yapmýs ve dükkanda yogun oldugundan benden výbrasyon ve arazý viteslerinin calýsmasý ile ilgili test sürüþü yapmamý istedi.
bildigim býr parkura girdim .
aracta erco ustanýn yaptýgý arazi traversine benzer ama enden býraz daha genýs býr koruma vardý.
aracýn arazýde capraz engel geciþlerinde a sutunundan ilginc býr sekilde esnedigini gördum.özelikle on kapý direklerinin ordan bu esneme oldukca belli oluyordu.
daha sonra arazi sanzumaný duzgun calýstýgý için vibrasyon için ayar maksatlý aracý krikoya vurdum traversi söktum arazý kutusunu gevsettim.
dum duz býr yolda 60-70 km surate cýkýp býr sure gittim.
daha sonra durdum aracý diff lock kitledim ve býr sure o sekilde zorlamadan býraz yol aldým.
tekrar kriko vurup aracýn arazý kutusu baglantýlarýný sýktým , traversi takmadým.
bu sekilde 120-130 km surate cýktým
inanýlmaz ama vibrasyon sýfýrdý.
aracýn transsaft parcalarý komple degiþmiþti.
ustamla teorimiz suydu ; arazý kutusunu her 2 kullaným sartýndada kastýrýp yerýne eksenlemek.
daha sonra arazi kutusunu sýktýktan sonra traversiz býr daha araziye girdim arabanýn sasesindeki garip esnemenýn kayboldugunu gördum.

erco ustamdan bu konu ile ilgili yorum bekliorum.
bu výbrasyon sorununu çözdukmü? tesadüfmü ?
divers do it deeper

4X2 NÝVA

TESADÜF DEGÝL DOÐRUSUNU YAPMIÞSINIZ

ERCO

ypdýmýz bi anlamda mantýklý gevþek araziyle dolaþmak kendi rahat pozisiyonunu buluyor ve o yuzden en iyi yerinde kalýyor ve o halde de sýkmýþsýnýz araziyý ümarým birdaha vibrasiyon sorunu cýkmaz
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

MCC

yanlýþ düþünüyorsam düzeltin, bu yöntemde sadece yatay olarak yerinden kaymýþ kutu yerine oturumazmý ? dikey kaymalarda sýkma iþinden sonra gene vibrayon olmazmý ?
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

ERCO

güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com