Benzinli araç depo þamandýrasý sorunu

Başlatan Makrakanta, Haziran 05, 2009, 12:18:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Makrakanta

Benzini ful doldurduktan sonra depo yarýya gelmeden virajlarda ýþýk yanýp sönmeye baþlýyor buda benim canýmý sýkýyor.Hele yarým deponun biraz altýna inince her sarsýntýda ýþýk yanýp sönüyor.Þamandýrayý söktürdüm problem yok þamandýra saðlam denildi.Sadece þamandýra kolunu biraz yukarý doðru büküverdiler.Nivalarýn yapýsý böylemidir.Birde benzin iyice azalana kadar kullanmayýn benzin pompasý bozulur denildi bu doðrumudur.2006 ve üstü aracý olanlar bir depo benzin ile yaklaþýk ne kadar gidebiliyorsunuz.Ben þehiriçi ve arazi 240 km yaptým normalmi ayar istermi?
Aldým bir Niva çýktým daðlara Mevlam kayýra 2006 M

Yevgeni

1700 karb ya da enjektörlüyle 400-450 km civarý yol yapabilmeniz lazým (uzun yol). Þehir içi ya da arazi çok deðiþken buna bir ortalama vermek gerçekçi olmaz..

Yevgeni

Öte yandan o þamandýra sanýrým her modelde ayný, yarýya yaklaþan depoyla virajda sürekli yanar benzin lambasý. Araç kendini düzeltince de söner..

Makrakanta

Yavuz bey sizin araçta lpg siz deðilmi?Bende ruhsatý üzerime almadan taktýrsammý diye çok düþündüm ama þimdilik taktýrmadým ööle biniyorum.

Yevgeni

96 1700'de de, þimdiki yeni çaylakta da LPG kullanmadým..

feyzullah

Makrakanta

Alıntı yapılan: feyzullah -  Haziran 05, 2009, 07:16:38
þanadýra deposu deliktir
Sökme düþüncemiz buydu bizde öyle düþünmüþtük ama þamandýra topu fiber malzemeden yapýlmýþ delinme gibi bi þey söz konusu deðil yassý sert fiber gibi bi þey.

feyzullah

H@K@N

Ayný olay bendede mevcut. Ladalarda kronik bir olay herhalde.
Hakan TUTEKÝN
1959 BRh(+)
Sinanoba/B.Çekmece/ÝST

sariyer_avci

feyzullah arkadaþým o sert bi maddeden yapýlmýþ .. delinemez ..hem delinse devamlý dipde durur vee iþik devamlý yanar ..  anlayabildin sanýrým .. abilerin de dediði gibi yarým depo bile olsa arada yanýp soner depo çalkalandýkça .. benide çok etkiliyordu .. gosterge ampulunu çikardým .. nede olsa koyduðum benzini biliyorum .. ama þamandýra kolunu bükmeleri bence yanlýþ olmuþ .. belki ibre yi þaþirtacak .. az benzinin de otomatiði bozacaðini takmin etmiyorum .. çünkü lpg dee devamlý boþda çaliþiyor .. yani bi sývý çekemiyor .. benim bildiðim tabi bu ama ustalar ne anlamda soyledi bilemiyoruz tabii ..

feyzullah

zaman zaman delindiði görülmüþtür yada þamandýranýn ayarý kaçmýþ olabilir mi gösterge ibresinde sorun olmasýn

NÝVA69

Yarým depoda bile virajlarda yanýp sönme Nivanýn normal hali  :) hepsinde var sanýrým...

Lakin benimki tam depoda bile yakýt ibresi tam boþ gösteriyor, benzin uyarý ýþýðý da sürekli yanýyor... neden acep?
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

Yevgeni

NÝVA69

Kendi kendine düzeldi... sarsýnrýlarla ilgili herhalde...
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

diff-lock86

virajlarda pekde takmamamk lazým benzin göstergesini saatler süren viraj olmayacaðýna göre kafa yormaya gerenk yok bnce  ;D Düz yolda sorun yoksa yoktur  ;)
instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr