FOTOÐRAF MAKÝNESÝ HAKKINDA YARDIM

Başlatan seyhan, Mayıs 27, 2009, 12:23:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Harun

henüz ben de edinemedim,çevremdekiler ''sirkeci piyasasýný bi gez,daha uygun fiyata bulursun'' diyorlar.

bakalým bi de orayý gezicez müsait zamanda...

Yevgeni

Yetkili satýcýdan almadýðýnýz taktirde garantisi olmaz, bunu unutmayýn.

Sirkeci piyasasýnda faturalý veya faturasýz satýþ yapýlýr. Faturasýzlar "Abi sen getir biz yaptýrýrýz" þeklinde garanti dahilindedir. Benim tarzým deðil. El altýndan ülkeye sokulan cihazlar bittabi uygun fiyattadýr..

reis28

bende kendime bir adet fujý fýnepýx 1500 fotograf makinasý aldým arazide rahat hareket etsin diye cýhazý TR piyasasýnýn baya alt ýnda satýn aldým TR fiyatý 750TL iken ben cihazý 290 TL ye satýn aldým bu cihazlar repulit dogru yazdýmmý bilmiyorum yurtdýþýndaki buyük magzalarýn seri sonu satýlmayýp firmaya iyade ettigi cýhazlar firma tarafýndan tüm kontrolleri yapýlmýþ saglam cihazlar garantisi uluslar arasý sanýrým bir yýl
DURSUN USTA 05364629668

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ağustos 03, 2010, 08:41:19
Yetkili satýcýdan almadýðýnýz taktirde garantisi olmaz, bunu unutmayýn.

Sirkeci piyasasýnda faturalý veya faturasýz satýþ yapýlýr. Faturasýzlar "Abi sen getir biz yaptýrýrýz" þeklinde garanti dahilindedir. Benim tarzým deðil. El altýndan ülkeye sokulan cihazlar bittabi uygun fiyattadýr..

Garantisi olmayan cihaza ben de iliþmem lakin uzun süreler fotoðraf ekipmanlarý piyasasýnda çalýþmýþ arkadaþ yönlendirdi,birçok markayý ülkemize getiren firmalarýn yeri vardýr sirkecide dedi,ondan kelli bi uðrayacam.

aslýnda sanal alýþveriþ sitelerinde güzel indirimler oluyor,denk gelse...

yusuf

canon d5

Süper bir makina

Aslýnda fotoðraf makinasý ama bununla sinema filmi çekilmeye baþlandý. Ünlü amerikan dizisi Dr Hause'un final bölümü bununla çekilmiþ.

Bizde burada bir deneme yaptýk. Lensleri Zaiss idi.

Çekilenleri negatife aktardýk, sonrada sinemaskop olarak kopya basýp sinemada büyük perdede izledik.

Mükemmel bir sonucu var. Þindi Gökçeada da çekimlere devam ediyor

Amma yalnýzca gövde  3.000 dolar cývarýnda.

Yevgeni

Alıntı yapılan: yusuf -  Ağustos 05, 2010, 12:01:53
canon d5

Süper bir makina

Aslýnda fotoðraf makinasý ama bununla sinema filmi çekilmeye baþlandý. Ünlü amerikan dizisi Dr Hause'un final bölümü bununla çekilmiþ.

Bizde burada bir deneme yaptýk. Lensleri Zaiss idi.

Çekilenleri negatife aktardýk, sonrada sinemaskop olarak kopya basýp sinemada büyük perdede izledik.

Mükemmel bir sonucu var. Þindi Gökçeada da çekimlere devam ediyor

Biz bu abiyi uzun süredir film çekiminde kullanýyoruz. Nefis sonuç veriyor.

Ve dahi bunun için bir gövde tasarlamýþlar üzerine monitör, mikrofon vesair eklemlenebilen, onu da aldýk (fiyatý makine kadar), herif oldu ciddi kamera, omuzda taþýnýyor, elde gezdiriliyor, þaryo üzerinde rahat kullanabiliyorsun.

Avantajý Canon'a uyumlu bütün lensleri kullanabilmesi. Normal film kamerasý için lens deðiþtirmeye kalksan deli para ödemek ya da kiralamak durumunda kalýyorsun..

Harun

Alıntı yapılan: yusuf -  Ağustos 05, 2010, 12:01:53

??? ???
epey pahalý cihazmýþ,
benim iþ yerinde bir arkadaþ var canon 7d kullanýyor,biraz daha prof makina hepsiburada fiyat 6000 tl.

fakat canon dan þaþma dedi.

ben de cannon 450d veya cannon 550d inceliyorum þu sýralar..
http://www.hepsiburada.com/Liste/canon-eos-550d-18mp-18-55mm-is-30-lcd-slr-fotograf-makinesi/ProductDetails.aspx?productId=ft00185&categoryId=1100301
veya
http://www.hepsiburada.com/Liste/canon-eos-450d-18-55-75-300-kit-122mp-30-dijital-fotograf-makinesi8gb-hafiza-karticanta-hediyeli-/ProductDetails.aspx?productId=bd96076&categoryId=1100301

ama yine de fiyatlar epey yüksek...

Harun

yusuf

Yevgeni

Bir fotoyu buraya koyup altýna "aslýný görmek için týklayýn..." ný nasýl ekleriz ?

Yevgeni

niva07

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ağustos 25, 2010, 08:24:47
Aslýndan kasýt nedir Yusuf Abi?

Abi galiba, thumbnail koyup, yüksek çözünürlüklü hali için týklayýn linki kastedilmiþ, ben öyle anladým.

yusuf

Bu yani.  ek olarak koyup  Orjinal halini gerçek boyutlarýnda görebilmek

Yevgeni

Üstteki gibi yani. Photobucket kullanýyorsan aþaðýdaki penceredeki IMG for bulletin boards & forums altýndaki Clickable thumbnail kodunu kopyalayýp yapýþtýr. Akabinde týklandýðýnda açýlan thumbnail olur..

yusuf

Aslýnda Hakanbusa'nýn gibi yapmak istiyorum. Resim indirilip masa üzerine geliyor. Ýstediðin gibi büyültüp küçültebiliyorsun.

Aslýnda Hakan, yaptýðýn anlatsana bana ltf

Yevgeni

Hakan mesajýn altýndaki "Ek seçenekler"i kullanýyor. Yani direkt forum sunucusuna yüklüyor.
Eklenti'yi tuþlayarak seçtiði görseli yüklüyor, forum ayarlarý da bu küçük ölçüde görüntülüyor..